Нашите кухни - 81

  • 48 670
  • 755
  •   1
Отговори
# 225
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Така идват почти всички котлони, с мостчета и схеми защото някои могат да се вържат на трифазен ток. Аз бих направил грешка с инсталацията на подобен котлон, но някой който се занимава с това едва ли ще допусне подобна елементарна грешка. Всъщност когато котлона си е в гаранция да се звъни в сервиза.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 10:18 от shadowman

# 226
  • Мнения: 1 359
Аз не разбирам от ток, исках по- скоро да насоча Фръц и следващите четящи след нас, че проблема не е в котлона Simple Smile

# 227
  • Мнения: 5 001
Явно не се случва рядко, защото на мен ми обърнаха внимание при монтажа да се съобрази на какъв ток ще се връзват.

# 228
  • Мнения: 292
Здравейте,

Дали може да ми дадете контакти на майстор от София и райна, който би направил врата по поръчка, такава, че да си ползвам настоящата рамка, т.е. само крило?

# 229
  • Мнения: 5 081
https://
Монтираха ми днес кухнята "Диалог", много си я харесвам, само дето изтеглих къса клечка с котлоните Bosch и ако проблема не е в монтажа чисто нови ще се поправят в сервиз.
Ако някой в Бургас се колебае за качеството на монтажа към Каса Декор,  мога да кажа, че екипът е топ. За последните 2 години през къщата ми минаха всякакви монтажници и имам база.

Фръц, връщам те назад, но случайно търсих нещо и видях какво си писала за котлоните на Бош. Не си изтеглила късата клечка. Ние вчера умувахме това. Като обърнеш котлона има кутийка, развива се и с кабелчетата вътре се прави мост. Не разбирам нищо от токове, но ако не си още на този казус, подскажи само на майстора, той ще загрее Wink
Мда, майсторът не бил вързал правилно кабелите. Поне научих, че може 1/2 плоча да работи,  а другата половина не Joy мостове уж имаше, но не е затегнал яко

# 230
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Бря, бря, ако е ел. техник... Kristaline се оказа права.

# 231
  • София
  • Мнения: 8 283

Имам въпрос относно съдомиялна Bosch. Въпреки че под нея перваза е изрязан проектора не може отрази оставащото време на пода.Гледах го, ръчках го, не мога да го движа и в книжката четох, не можах да намеря информация.
Идеи?
присъединявам се към твоят въпрос,,казусът е същият с миялна AEG

Мисля, че имаше начин за лека корекция. Трябва да има инфо в книжката (за Бош-а)

# 232
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Така идват почти всички котлони, с мостчета и схеми защото някои могат да се вържат на трифазен ток...
Да, нормално; при мен котлоните неизменно са на този принцип, съответно, отделен контакт и бушон.

Иначе и на мен някога във Варна ми монтираха котлоните така, че после не проработиха :/
Поправих си ги, но поне знаех, че причината не е в тях, тъй като бяха работили нормално преди новия монтаж.

# 233
  • Мнения: 292
Здравейте,

Моля за съвети и препоръчки, трябва ми телескопичен аспиратор с мощност поне 550 куб и в същото време да е ЗА ШКАФ С ДЪЛБОЧИНА НА КОРПУСА 280ММ И ВИСОЧИНА НА ТЯЛОТО 140ММ и не успявам да открия такъв, тези с по-големите мощности са с по-високи тела, иначе се бях спряла на - http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=102&pid=1990

# 234
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
https://www.technoteka.bg/pyramis-absorbator-plazgasht-turbo-slim-60-sm

По-малкия брат от лексгруп може да свърши работа, казват, че те са с правилните измервания за силата на аспиратора. http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=102&pid=493

Ето и една елика, връзката с пирамис да не ви притеснява, дефакто са едни и същи аспиратори. https://elicabg.com/index.php?item=340&group=1#.XjKYf2j7Tcs

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 10:50 от shadowman

# 235
  • Мнения: 2 280
Здравейте, прецаках се с черен кухненски плот мат. Съответно всяка пръска от вода или каквото и да е остава като по-тъмно черно петно и можете да си представите как изглежда. Тези петна, дори и от чиста вода, се махат единствено с обезмаслител. Ако не ползвам обезмаслител иска яко търкане , за да се заличи. Ужасно. Мисля си дали може да го гланцирам с нещо, да стои по-гланцов и така се надявам да не си личат толкова тези пръски и петна. Има ли такова чудо, с което да гланцирам плота?
Последния ми вариант е да слагам някакво фолио, но пък като се сетя ме хваща яд на нов плот да лепя фолио. Голяма грешка е да се сложи матов черен плот на кухня Angry

# 236
  • Мнения: 8 864
Продайте го и си купете нов, не си струва да се  мъчите така...

# 237
  • Мнения: 2 280
Че кой ще го купи Grinning Иначе на картинка изглежда така, но в действителност е флат.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 22:59 от -True Blue-

# 238
  • Мнения: X
Защо не питате фирмата производител как да го поддържате? Не е нормално да става петно от пръска вода.

# 239
  • Мнения: 2 280
Защото е от италианска фирма, купихме го преди 5 години, чрез едно дизайнерско студио, но чак сега го сложихме. Междувременно фирмата е фалирала. Но все още си работи сайта и ги има в Англия май. Та ще им пиша един имейл, не се бях сетила. Но си мисля, че няма никакъв вариант за поддържане. Това нещо е за боклука.

Това е само, дето съм си измила ръцете. И като изсъхне водата си остава пак така
Скрит текст:

лошо е качеството на снимката, но се разбира за какво говоря.

Общи условия

Активация на акаунт