Отложена сватба

  • 9 546
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 186
Прочети втората половина на първия пост.

# 286
  • Мнения: 24 467
Ами не става въпрос за друга дата. Само празни приказки и постановки.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 23:38 от Judy

# 287
  • Мнения: 3 186
Така да бъде!

# 288
  • Мнения: 232
Съжалявам, че ще го кажа така, но за мен това е мъж, който се е разколебал в избора си.
Ако някой иска да е с теб истински, изобщо няма да му пука колко гости ще покани и няма да се дърпа, защото не може да покани цялата рода. Даже напротив, ще иде да подпише в делничен ден с двама свидетели, за без пари. И ще го направи, защото е сигурен, че ти си жената и ще иска да го покаже пред всички.
Факт е, че брака узаконява връзката. И показва поемане на отговорност не само към детето си, но и към жена си/мъжа си. Хората масово не искат да поемат тази отговорност в днешно време. И мъжете и жените. Без брак раздялата е по-лесна. Може да звучи грубо, но е факт.
Като попаднем в подобна ситуация, е хубаво да се замислим, защо ние самите бихме отложили брак с даден човек или защо изобщо не искаме брак. Хората не сме особено различни в това отношение и почти винаги отговорите са еднакви. Заради някакъв стра- Това ли е човекът, с който искам да прекарам живота си; Като гледам как се развеждат, то в брака няма смисъл; Ами ако съм сбъркал и тоя човек ми вземе всичко... И т.н.
  Но определено това отлагане не говори за хармонична връзка и обич. Замисли се, наистина ли искаш да се ожениш за човек, който не е достатъчно сигурен, че те иска и не е способен да поеме този риск.

# 289
  • София
  • Мнения: 11 641
Все едно за друга дата ще има повече пари. Глупости са това, размислил е. Скромна сватба не е скъпа, плюс подаръците от роднините, почти без пари ще им излезе, щом и двамата работят и са добре финансово, няма да ги бутне това.
Не разбирам и какво лошо има в това, че ѝ е мечта, както и на още милиони жени. И няма нищо лошо хората да изпълняват мечтите на партньора си, стига да не са против собствените им разбирания. Ако той иска да прекара живота си с нея, искаше наистина семейство, дори и да не му е мечта сватба, ако на нея ѝ е, няма какво да се чувства виновна или длъжна.

# 290
  • Мнения: 10 894
reap7, за протокола, аз искам да прекарам живота си с мъжа ми, но не сме женени, по мое желание. За мен подписа нищо не значи.
За авторката обаче значи, да си намери мъж със същите желания и разбирания.

# 291
  • Мнения: 7 933
Авторката вече два пъти помоли за ключ.
Не е редно да продължаваме да пишем. Успех, авторке!

Общи условия

Активация на акаунт