Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 62

  • 34 594
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 76
Добър ден на всички! Момичета желая ви много търпение и късмет в борбата с тази ужасна болест!
Регистрирах се отдавна, но все не намирах смелост да пиша, защото не съм сигурна дали въпросите ми са подходящи за тази тема. Става въпрос за свекърва ми. Преди около месец /14.01./ и поставиха диагноза Сарком на Капоши - рак на кожата. От ТЕЛК комисията в УСБАЛО София казаха, че няма пътека по НЗОК за лечение на тази болест и не може да бъде хоспитализирана. Необходимото лекарството не се предлага в България /Проспидин -  произвежда се в Рисия/ и ние трябва да си го набавим.
Молбата ми към вас е да ми дадете насоки в този кошмар.
По какъв начин според вас може да бъде поръчано това лекарство.
Благодаря на всички отзовали се! Още веднъж да ви пожелая успех!
ПП. В случай че съм допуснала някаква грешка, моля да ме извините. Това е първият ми опит за публикуване.

# 721
  • София
  • Мнения: 6 699
Тото, да, при Байчев във ВМА. Наистина са много мили всички тук!
Иначе, когато мина пътя за имплантите, ще пиша, засега само проучвам и аз.

# 722
  • Мнения: X
Олив, аз бях при Йорданов. Но повечето са при Байчев, много доволни. Йорданов не говори особено, платих си за операцията. Така се случи, че той просто ми даде първия близък възможен ден и час, аз много бързах да се консултирам с хирург. А в превързочната момичето беше толкова внимателно. Сега трябва да е след ремонт и да е по-добре обстановката. А анестезиологът беше магьосница Simple Smile

# 723
  • София
  • Мнения: 2 686
Тото, същите дерзания имам като теб и се чувствам по същия начин. Имам моменти, в които не го мисля, и други, в които сякаш съм убедена, че гадорията ще се върне. Мисля, че никога няма да се отърва от този страх

# 724
  • Мнения: 2 353
Blue Heart Тото, радвам се, че писа. Тинти и Тото,  Тони, Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover Опитайте се да не го мислите по този начин, защото това нищо няма да промени, ще става, каквото има да става - добро или лошо. Нека времето, в което е добро да бъде изживяно максимално пълноценно.
Тони, дано понесеш леко четвърти тур.Flowers Four Leaf Clover
Петя Дачева, здравей. Съжалявам много за твоя кошмар. Не знам дали някой тук може да ти даде насоки, специфично е твоето. А някой лекар не може ли да те насочи? Дано откриеш отговорите си и всичко остане зад гърба ти!
Всички Flowers Four Leaf Clover

# 725
  • София
  • Мнения: 3 123
Тото,мен също ме оперира Василев.Каза,че според него възлите са чисти,но не е микроскоп и ще се разбере на хистологията- е чисти бяха.
 Ако питаш за диспансера в Младост- до магазин "Зора",аз бях там на ТЕЛК.Бързо минах ,но лекаря беше травматолог и нищо не отбираше от нашите проблеми.Даде ми само 1г ТЕЛК, а на повечето в другите болници дават по повече.Кофти е за 1г,защото с тези срокове на повечето места,докато си получиш всичко,дето ти се полага и дошло време пак да подаваш.

Питах днес за Нолвадекс и казаха, че очакват на 10.02.

# 726
  • Мнения: 28
Петя Дачева , аз съм с меланом и не съм имала проблем с кл. пътека . В Онкологията Дървеница си има отделение . Там се лекувах химиотерапия .

# 727
  • Мнения: 76
sonya2020, благодаря за отзивчивостта. Точно от Онкологията в Дървеница ни казаха за липсана на пътека по ЗК. Има съпътстващи заболявания и химиатерапията не е препоръчителна.

# 728
  • Мнения: X
Мисля, че става въпрос за диспансера в Младост. Пише, че в 143 кабинет, първи етаж трябва да се явя в 9 часа. Отивам и чакам да ме извикат? Или на някаква регистратура се обаждам? Аз съм за продължение на болничен и много се надявам да ми отпуснат максимума 6 месеца. Знам, че се дава на по два месеца. И преди да изтекат първите два месеца пак там записвам час за следваща комисия? Много ме напрягат тия административни дейности... Щото като съм на терапия и се притеснявам дали ще бъда в кондиция да се занеса...

# 729
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Здравейте, извинявам се, че отново нахлувам в темата ви, но ми е необходима информация откъде мога да намеря инфузионна помпа- еластомерна за химия. От Болница Сердика препоръчаха да се вземе такава, за да улесни при 48 часовата вливка. В Гугъл ми излиза само онлайн аптека Фрамар, ама няма как да чакам доставка, а и предпочитам от физическа аптека. За София става въпрос.

# 730
  • Мнения: 28
Петя Дачева, в Токуда пробвайте .

# 731
  • Мнения: X
....... При мен има толкова заразени лимфни възли, три светнаха на контрастната мамография три седмици след операцията... И изобщо не виня хирурга, защото ясно е описано, че са на трето ниво, там където ми беше казано, че не се пипа. Много е трудно като се сещам за тези неща да се "издърпвам"...
Лимфните възли не се изрязват при Операцията защото са заразени. Хирургът не оперира с микроскоп, нали ... И не може да види кой възел е чист да го запази, а някой друг на 25 см надолу или нагоре или навътре - е "заразен" и да бръкне и да го изреже. ЛВ се изрязват за количествена оценка - каква част от всичките възли в тялото са заразени. Нали знаеш, че в тялото ни има много лимфни възли и те са свързани, а не са само около лявата или само около дясната гърда - съответно ръка Simple Smile
Затова при операцията се вадят примерно 10 лимфни възли и ако 3 от тях са заразени се пише в класификацията на рака числото 3.
 При повечето операции дори вече въобще не се изрязват лимфни възли, а се използва по-новия метод на биопсия само на един сентинелен лимфен възел.
Та така, не мразете хирурга, не го мислете рака, ще го преборите  и не се тръшкайте. Догодина по същото време ще сте кукуряк и с усмивка ще си спомняте за терзанията. Споко Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 2 092
Абе мацки, как да пусна нова тема в мамата? Едно време всичко беше ясно, имаше си бутон нова тема, сега нищо такова не мога да намеря.

Редактирам: успях да изръчкам нъде е този проклет бутон. Раздел Правила. Или както се отговаря на съпруга, попитал къде е кафето: ами много просто, скъпи, в кутията за обувки в хладилника!

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 21:58 от detelistna.4etirilinka

# 733
  • Мнения: X
Фри, това се опитах да напиша, ама явно не ми се е получило. Абсолютно е така, както пишеш - има си метод, по който режат, разбира се не е избирателно.
При моят операция е било яко дълбане - дали така си работи хирургът, дали заради "застраховката" да извади възможно най-много, не съм питала. Знам само, че на двете нива всичко е изрязъл. Обаче като светнаха тези най-дълбоките, даже онкологът каза, че го притеснявя този факт, защото означава, че метите са вече са доста "навътре", така даьсе изразя.
На мен ми стана интересно как по време на операция се правят предположения за чисти възли. Единствено по статии съм чела, че ако стражевия е чист, вероятно и другите са. Може би при работата Василев си има "начини" да предполага и съответно да не подвежда. Което е чудесно.

# 734
  • Мнения: X
Ти знаеш, че Василев е един от най-добрите в България. Онкологът го притеснява това, че има мети, естествено е. Химията ще ги изчисти, затова се прави химиотерапия.

Общи условия

Активация на акаунт