Отговори
# 1 665
  • Мнения: 11 009
deaf, моята беше полицейска Астра, но до последно не исках да я сменя, нищо че не блестеше нито с визия, нито с кой знае какви достойнства.

# 1 666
  • София
  • Мнения: 1 586
Това с кучето и аз го помня. Ако не се лъжа, беше спряла цялата колона от коли зад нея, защото не искаше да го сгази, а пък я беше страх да го заобиколи. Та накрая колите започнали да заобикалят и нея, и кучето.

За някои неща, да не кажа повечето, и аз съм пълна шматка на тема коли. Това, че си знам параметрите на колата, знам как да си проверя маслото и да си налея течност за чистачки, не означава, че съм разбирачка. Всеки път като сменяваме гумите и гледам супер внимателно, защото все някой път някъде ще ми се случи, а аз не знам как да си сменя гумата. Това са основни неща. Но ММ така ме е обучил още в началото, че някой път даже се вглеждам прекалено.

# 1 667
  • София
  • Мнения: 4 548
По повод гуми драмата искам да ви споделя, че може да се сключи ГО с екстра помощ на пътя. Правих скоро застраховката и от Алианц ми предложиха разни екстри. Избрах най-евтината, но и тя има такава екстра. С моя приятелка закъсахме с нейната кола лятото и репатрака ни излезе без пари пак с такава застраховка.

# 1 668
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 397
Откакто съм в Испания, сключвам само такива застраховки, радвам се, че вече и в Бг има такова покритие. Викаш пътна помощ, ако не можеш да запалиш, например. Идва репатрак, дават ток, оглеждат кабели, замерват. Ако стане, ок, ако не, товарят я. С гумата е същото- ще ти сложат резервната или ще ти закарат колата до сервиз. Единственото, което наистина ми е важно, в ГО е точно тази опция. Особено за стари коли. За новата предпочетох пълно покритие на всякакви щети( което не изключва пътната помощ, де).

# 1 669
  • Мнения: 2 998
Като се заговорихме да попитам. Накой да е ползвал авариен комплект за спукани гуми?

# 1 670
  • София
  • Мнения: 6 309
Откакто съм в Испания, сключвам само такива застраховки, радвам се, че вече и в Бг има такова покритие. Викаш пътна помощ, ако не можеш да запалиш, например. Идва репатрак, дават ток, оглеждат кабели, замерват.
Трай коньо... Simple Smile Тука не е като в Испания. Има тук-там, но далеч не е повсеместно. А, ако могат, ще гледат да те клатнат. Предпочитат да те натоварят, щот там има кинти, а за някаква помощ на пътя, няма да вземат много. Simple Smile

# 1 671
  • Мнения: X
Като се заговорихме да попитам. Накой да е ползвал авариен комплект за спукани гуми?
Кой тип комплект те интересува?

# 1 672
  • Мнения: 2 998
Това ще свърши ли работа?
https://www.amazon.com/HYUNDAI-Genuine-52932-3X000-Tire-Sealant/dp/B00BJMTLOE

Интересува ме какво се случва с гумата след като стигнеш гумаджийницата, има ли някакви последствия от пяната.

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 18:02 от bubbata

# 1 673
  • София
  • Мнения: 3 172
Нас ни предупредиха, че ако го ползваме, гумата едва ли ще оцелее. Това в Бултрако когато взехме колата, не ЕЖК. Другия тип бил по-добре, но пяната унищожавала гумите.

# 1 674
  • Мнения: X
С това нямам нито опит, нито наблюдения.

# 1 675
  • Мнения: 2 998
Цитат
Нас ни предупредиха, че ако го ползваме, гумата едва ли ще оцелее.
И аз така знам. Sad Дано не ми се налага.

ЕЖК. Joy ЖДБ Grinning

# 1 676
  • София
  • Мнения: 6 309
С това нямам нито опит, нито наблюдения.
Личен опит и аз нямам, но от няколко случая на познати и приятели знам, че нас@ра гумата. После кат я закараш да я залепят, мрънкат и/или искат повече кинти, защото за да изринеш всичко явно е гърч.

# 1 677
  • Мнения: X
Явно гумата наистина  се чисти някак, защото тук предупреждават да се казва на гумаджиите. Иначе твърдят, че гумата може да се ползва пак, ама у нас само ако гумаджията е чувал за това де... От другите коментари, скапва датчика за налягане и не върши работа при пробив на страничната стена или по-голям от 1/4 инч, 0,6см. Един флакон за една гума (за тази марка). Общо взето не е лошо нещо за спешност.

https://www.amazon.com/ask/questions/Tx2STIWDMOLKWIS/ref=ask_ql_ql_al_hza

# 1 678
  • Мнения: 2 998
Да, стане ли нещо с борда, гумата е заминала. А да споделите къде се занимават да чистят гумите?

# 1 679
  • Мнения: 39
Писах преди няколко дни за един Шевролет, но и вие, и всичко, което четох в интернет, ме разубедиха да е тази марка Simple Smile Сега съм се спряла на това. Какво мислите? Питах и във форума на Хонда и там казаха, че им се вижда малко завишена цената...

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=116042530640 … ESX82Ky-6D1RKHaPo

Мерси предварително!

Общи условия

Активация на акаунт