Априлски бебета 2019 - Тема 3

  • 12 292
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 151
Здравейте мами, НАЙ ВЕЧЕ НА МОМЧЕТА! Искам да ви се оплача не че ще му мине на детето 😢😢Личната му лекарка ни прати на уролог за забелване на пилето, буба, както искате я наречете.. Отидохме уж за преглед той като за ели единия ужас.... Кръв, болка, пищене, посиняване, не дава да го бутнем къпала съм се с дрехите с него не иска да ме пусне много го боли милия, за другия с пълна упойка операция искат да му правят, НО НЕ НИЩО НЯМА ДА ПРАВЯ. ЕТО КАКВО МИ КАЗА НЕАНОТОЛОГА КОЙТО ГИ ПОЕ ОТ ПЪРВАТА ГЛЪТКА ВЪЗДУХ..." Този уролог не си знае работата, до 3 год сама се забелва, с извинение ама той няма утре да ходи да прави секс" Утре сме на Плевен да ги преглежда преживява някакъв кошмар.Така че мами на момчетата не бързайте за да не се травмират децата, сега моето плаче всеки път когато пиша и го боли много, също така може да се увреди и за по нататък... 😢😢😢
Наталия, кураж на теб 🙏.
Дано всичко мине бързо и безпроблемно,  да забрави детето неприятната случка и да е спокоен 🙁.
Да се оплача и аз вече 3-та седмица мине, не мине ден и вдига температура. Първо беше възпаленото ухо, после бактериална инфекция, миналата седмица пък три избиващи наведнъж зъба, днес не знам какво се случи...
Направо е някакъв кошмар 😥😥😥

# 211
  • Мнения: 844
Наталия, аз моя сама го забелих, ревала съм с него. Това, което го облекчаваше беше памучно тампонче обилно с риванол върху пишлето под пелената или най-добре го легни върху еднократни пелени (тип чаршаф, има ги в аптеките) че като са голички им е по-леко. Да, би трябвало до 3г. да стане от самосебе си, но има и вариант да не стане до възрастен и да има проблеми. Когато успях да забеля Ивайло излезе нещо белезникаво, мисля, че му казваха смегма, но според мен ако не го бях почистила в някакъв момент щеше да му направи пеоблем, че беше доста.

# 212
  • Мнения: 687
Момичета как сте, как са вече порасналите ви дечица? Ние ходихме на море, потопихме ги малко във водата и малките голяма радост, не искаха да излизат от морето. Много са диви и не се спират откакто проходиха. ❤️❤️❤️

# 213
  • София
  • Мнения: 1 455
И Михаил не се спира, постоянно се движи и все бърза. Другата седмица ще ходим на море. Повече от 2 часа се изнервя в колата, защото вече не спи, докато пътуваме и това малко ни напряга.  Началото на септември сме резервирали къща в Гърция, направо не ми се мисли как ще пътуваме.
Усмихнат ден 🍀

# 214
  • Мнения: 151
Нас малко ни е шубе да ходим на море 😁. Бяхме 4 дни на една вила на язовир, доста ни хареса, мислим да повторим. Единствено със спането имахме проблем - само да я сложа на леглото и започваше истеричен рев, ритане, пищене... В крайна сметка а преспивах в колата и като се унесеше хубаво я местех в стаята 😆.
Мислим септември да да пробваме с яслата, в нашия град няма приеми, направо се записват. От началото на миналия месец борим инфекции, докато се разбра, каква точно бактерия има беше голям зор. Сега пие поредния антибиотик, надявам се и последен 😫
Иначе е доста енергична, вече разбира много неща, не мога да я залъжа с нищо☺️☺️☺️
Слънчеви и уснихнати дни на всички 😊😊😊

# 215
  • Г. О.
  • Мнения: 1 731
Мария, бързо оздравяване на малката!

# 216
  • Мнения: 1 092
Дано бързо де оправи детето. Каква бактрия има? Давате ли пробиотик?

# 217
  • Мнения: 151
Дано бързо де оправи детето. Каква бактрия има? Давате ли пробиотик?
Ешерихия коли. Почти винаги сме й давали пробиотик,за баща й това е много важно, но уви 🤔

# 218
  • Мнения: 96
Здравейте. И ние сме трудни с пътуването. Ходим си уикенда на село, което е на 30 км и последните 10 Мин се сърди, мята всичко, иска да я гушна. Обаче скоро ни де наложи да пътуваме на 300 км. Много ми беше притеснено как ще мине, но за моя огромна изненада мина повече от добре. Подготвих се с бисквитки, книжки и играчки. След час спряхме за 15 Мин почивка, след това още около 45 Мин пътувахме и седнахме да хапнем. Като се качихме заспа. За съжаление спа малко, само час и половина (вече спи веднъж по 2:30-3 часа), но и ние скоро след като се събуди пристигнахме. На връщане горе долу беше същата процедурата, пак хванахме спането й, но спирахме само един път за почивка.
Вие отзад ли се возите? Аз вчера пробвах в града да се возя отпред за около 10-15 Мин и много кротко си стоя сама отзад. Чудя се дали пък аз не я провокирам да иска да я гушна с моето седене до нея ?
Иначе имам и въпросче. Слагате ли възглавници вече на децата (вече не са бебенца)? Моята от няколко седмици се катери като заспива върху моята (приспиваме се на спалнята ни). И като я преместя в нейното легло си сваля обиколника и ляга върху него. Та се чудя каква възглавница да й взема ?
Желая хубав ден и много усмивки!

# 219
  • София
  • Мнения: 1 455
И моят син обича да ляга на моята възглавница, но мисля да изчакам още с купуването на негова.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 17:50 от Ева на третия етаж

# 220
  • Мнения: 844
Като беше бебе му накупих какви ли не възглавнички-които бързо осъзнах, че не му трябват. Вече на година и три месеца още е щастлив без възглавница, но наистина дава индикации като да легне на моята или на обиколкника. Също като Ева ще изчакам, после ще пробвам с една от тези дето взех - дунапренена е, цялата в дупки като швейцарско сирене 😅. Имам и с мемори пяна, но като знам на мен как не са ми удобни и са запарващи...

# 221
  • Варна
  • Мнения: 256
Ехоо.. Да разбутам темата 😀 има ли още кърмещи мами, споделете опит тези, които отбиха? Аз този път май изпуснах момента за отбиване и вечерното и среднощно кърмене си стана навик.
  За отчета Матей е на 1г и 5 м над 83 см и 12.300.  Тича, катери се, пързаля се по големите пързалки, много активен за разлика от кака си.  За сега има желание и доста ходи и зарязвам количката. Храни се от държавна детска кухня, яде и наши ястия, иска от нашата храна. За сега 10 зъба само, къде дъвче.. Къде гълта като пате 😀 Спокойно дете като цяло, но естествено си има своите буйни моменти, навлиза в онзи прекрасен период наречен ,, бебешки пубертет".

# 222
  • Мнения: 474
И ние сме в отбора на кърмещите. През деня е добре, но при заспиване или както ти казваш през нощта си цока и може да откара 20 мин на гърда. На 1 г и 5м и е висок 86см и тежи 10 500. Има 7 зъбчета и в момента избиват още 3. И ние ходим много пеша. Незнам как издържа, толкова енергия има. Хапва домашни супи, но сега заради зъбите отказва да се храни.
Аз да попитам има ли дечица който все още не говорят? Ние казваме само не и как прави котето, кучето и кончето. Всичко разбира когато му се говори, но явно ще е труден с езика.

# 223
  • Мнения: 775
Здравейте, мами! Отдавна не сме писали:)
Ние сме добре. От толкова тичане вече 2 пъти си разбива устата 😫 но минава бързо и без много драма. Както и имаше голяма цицина, защото реши да се катери на един стол и разбира се падна. Една мама не посъветва като падне да мажа с олио и много помага. В чантата винаги имам спирт и кис вода. Мисля, че ни остават още 2-3 зъба да никнат, много набързо се показаха, но минават леко, с изкл на първия кучешки, другите излязоха леко. Вече не се буди през нощта дори за вода, което за мен е огромна радост, понеже се наспивам. Като цяло е спокоен, но си имаме тежките моменти на тръшкане и рев. С храненето винаги е бил зле, така си и върви, злоядо. Вече давам вечеря и преди сън около 120-130 мл мляко изпива. Взимам кухня, но като сме при бабите яде каквото сготвят.
Бяхме лятото доста време по нашето море и беше много хубаво, като едно раче в морето, но ходехме само сутрин. Утре отиваме в планината и се надявам да му хареса. От скоро ходим и на детски кът като е лошо времето, защото вкъщи се побъркваме.
ММ мина през ковид, но ние не се заразихме, което беше голямо успокоение, защото не знам как щяхме да я караме под карантина.
Говори много на бебешки, но трудно му разбирам, има си репертоар, който вече му разбирам хах
Съвсем друго е вече като е по-голям и ходи сам. Мъка ни е по детските площадки, ако има някой тормозител, който да му отскубне ограчката или го удари, защото в чувствителен и тежко ги преживява тези неща, понякога ми се иска да им отвърне, но се радвам, че не посяга.
Много ме е яд на този тъп вирус, защото имах съвсем други планове. Искахме да пътуваме и да опознава света с нас, но животът е пред нас, да се здрави, ще дойде и този момент. За сега опознаваме родните ширини и пак съм щастлива.
Поздрави и прегръдки на всички майчета и деца:)

# 224
  • Мнения: 75
Здравейте, мамчета!Искам да ви попитам относно един мой здравословен проблем.Родих преди 6 месеца и към 3тия започнаха да ми се схващат ставите на ръцете-сутрин не мога да ги размърдам.Освен това и китките,дланите и ставите на лактите ме болят.Има ли ли сте подобен проблем ,или предположение за тези болки.П.С-не кърмя и никога не съм кърмила

Общи условия

Активация на акаунт