Любители на Котки - Тема 141

  • 52 158
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 471
Хайде да играем, Марсиии! Голямо забавление е и за двамата 😁

# 601
  • Мнения: 278
Благодаря на всички за топлия прием и съпричасността . Явно ще продължа в същия дух , вечер отделно , а през деня , който превари . Ще гледам да не прекалявам с дневните дози , че да не се налагат после диети.

# 602
  • Мнения: 14 078
Много ми хареса това Joy :


Аз съм възмУтена. Моите прихващат само "лошото" един от друг. Лъчко си падаше мълчаливец, от няколко дни мяука, докато му сложа да яде. Гледа от батко му, който е страшен досадник в това отношение. Като се прибрах от работа не спряха да вървят по мен и да мяукат в хор. Томи пък започна да се качва на мивката и да се чуди защо Лъчко е нонстоп на нея. А на Лъчко му харесва да ближе чучура на чешмата и да проследява с невероятен интерес падащите капки вода.
Утре ще ги обезпаразитявам против вътрешни паразити.

# 603
  • Мнения: 5 300
И най-накрая да си легнем при "мама". ❤️

# 604
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Котьо, ❤
Какво да ти кажа за лечението, докато не мине всичко и после периодът, в който трябва да се наблюдава, нищо не е сигурно. Рижко е добре, няма нищо общо с онова коте, което залиташе като ходеше, само лежеше и прочие. Няколко дни назад е по- скоро пасивен. Хареса си едно място в секцията, където спи. И си влиза в апартамента и си върши котешките нужди- близане и спане 😁 Преди проявяваше интерес, ходеше сам до спалнята, качваше се там, седеше си, гледаше през прозореца, а в момента е в пасивен период. Но като цяло е добре, образуванието в окото му изчезна след първите няколко инжекции, силен е, бърз- как се шмугва в клетката след боцкането милият😑 Днес сме точно на 1/4 от инжекциите, даваме му и хапче за черния дроб. Не сме му правили кръвни изследвания, защото док казват, че няма смисъл да си даваме парите- клиничната му картина е прекрасна, което значело, че и кръвните ще влязат лека полека в нормата. Батко му му е спасител, че намери този експеримент. Иначе досега не ми се мисли какво щеше да стане. При инжекциите е руска рулетка- веднъж не мръдва изобщо, друг път леко мяука накрая, а доста пъти му е супер болезнено, но се справя геройчето❤

# 605
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Браво, браво, много се радвам да прочета това.

На ММ трябваше  30 дни малката дъщеря да му поставя инжекции в  корема; спринцовката беше с много тъничка игла и не го болеше, един ден обаче преброи всички звезди на небето. Та  случват се и такива дребни проблеми, и Котьо ще ги преживее Heart. Само гледай да не го боцкат на едно и също място.

# 606
  • Мнения: 852
Продължаваме да стискаме палци и лапички за малкия Рижко. Heart

# 607
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Благодаря ви 🤗
Опитваме да не е на едно и също място, но понеже инжекциите са болезнени, а отзад на врата им е най нечувствително, основно боцкат там. Сменят и по бутчетата, защото започна да се удебелява кожата на врата и е възможно да се отпусне тя и да загуби еластичност, което може да доведе до изтичане на лекарството след поставяне. Док се състезават кой ще я слага най- безболезнено. Станахме като част от екипа в клиниката вече, а има още два месеца 🙄🙂

# 608
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Не знам до колко са бюджетни, но тук и тук има примерни рецепти за приготвяне на котешка храна в домашни условия.
Балкай Бартокомляс, в първия линк пише, че свинско и агнешко са опасни храни, а аз Васко почнах да го храня последните месеци доста със сурово свинско. Но с това оправих постоянния му дрисък, нещо което не се случи години наред с всички съществуващи на света лечебни храни, и с куп други бабешки средства. Не знам, защо са го обявили за опасно?

Noragami, и аз кастрирах Васко по рано - на 7-8 месец. Бях прибрала още едно мъжко котенце на приблизително същата възраст, и като малки си играеха добре, но един ден като се вкопчиха един в друг и затъркаляха по земята, хвърчи перушина, не е истина. Нямаше как, кастрирах ги и двамата. Ветеринарката каза, че хормоните ще се изчистят и мога да ги събера след две седмици, но това се оказа твърде оптимистично. Пак се сбиха зверски, и трябваше да ги държа в различни стаи три месеца, докато накрая започнат да се понасят.
Явно е различно, и като достигнат полова зрялост, вече няма връщане назад. Фрашкани са с хормони, и само кастрацията оправя нещата.

# 609
  • София
  • Мнения: 3 777
Добро утро, момичета.
Всяка сутрин сме така с Фифи. Завира се под завивката и ме дебне, докато минавам край нея, за да ме докопа



# 610
  • Мнения: 5 300
Добро утро и от нас! Събуди се в "злобно" настроение. 😂❤️

# 611
  • Мнения: 18 981
Покрай снимките на малките, се сетих и аз какви са смешни и милички малките котенца:

 https://youtu.be/hGBpt6MeS00

И какви стават:

# 612
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Като гледах котенцето как се подхлъзва се сетих за "Приключенията на котарака Тошо" - Тошо се катереше по гредата и крадеше сланината на стопанина  си. За да го  спре човекът завърза на лапите му половинки от черупки на орех и Тошо се пързаляше по гредата.

# 613
  • Мнения: 18 981
Котьо, оказа се, че се подхлъзват така, защото имат рахит. Дунда така и си остана леко кривокрака, но иначе е голям алпинист.

# 614
  • София
  • Мнения: 3 777
Момичета,
говорих с вет за кастрацията. Каза, че Фифата ще я подложим на тази операция като стане на 9 месеца. Преди това била малка и не искал да рискува.
Ще си отдъхна още 3 месеца пък после ще го мислим

Общи условия

Активация на акаунт