СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 649
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 193
И ние точно тази юлска дупка гледахме днес. Иначе август не ми е мечтаният месец за море. Морето около 24 май твърдо смятам да пропуснем, защото съм почти убедена, че ще доведе до разконцентриране. И остава чак септември, пък до тогава няма кой да издържи. Въобще приказка...

# 61
  • Мнения: 47 996
Не съм планирала почивка. Как дойде. Първо да мине всичко

# 62
  • София
  • Мнения: 9 111
И аз се чудя къде да наместим почивката. Но пък аз съм такъв тип човек, че докато не е минало всичко и не сме го записали окончателно, сигурно няма да ми е спокойно. Та по-скоро си мислех да е след второ класиране и записване, защото да не казвам голяма дума, не знам дали бихме рискували с трето.
Тази година вероятно вместо море ще си направим обиколка на някои европейски градове като включим и някои морски. Но нещо все не остава време да почна да планирам и проучвам маршрута.
Баткото ще се явява на НВО и ще кандидатства, малкото ни човече ще кандидатства за ясла Stuck Out Tongue Winking Eye . Изобщо...чудя се какво по-напред да чета - за училища ли, за критерии за прием за ясли ли Blush.
Гледах сега кои училища извън СМГ и НПМГ имат математически профил. Излязоха ми 26, 55, 119, 31.
Но нещо нито от едно не съм впечатлена. Имате ли някакви отзиви за някое от тях? Като че ли 31-во бива, но като им гледах програмата на 8-9 клас и те учат по 3 часа седмично математика. Може би разликата идва в 11 и 12 клас.

# 63
  • у дома
  • Мнения: 7 149
При нас в провинцията паралелка СХН в ПМПГ с РИЧЕ в 10 кл математиката е 2 часа ЗП, 2 часа ИУЧ  и 1 час ФУЧ. В 8 и 9 кл май беше по 3ч само ЗП,нямам спомени да е имало ИУЧ или ФУЧ.
zazu1 ако изкл паралелкиге с  програмиране и разните производни,кръга доста се стеснява... 125-то от години се мъчат да направят след 7 кл паралелка с профил математика,но понеже сме в провинцията нямам идея дали успяха.

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 13:34 от svetlaem

# 64
  • Мнения: 47
Здравейте
Аз следя темата отначалото. Може ли да помоля за паролата.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 363
Гледах сега кои училища извън СМГ и НПМГ имат математически профил. Излязоха ми 26, 55, 119, 31.
Но нещо нито от едно не съм впечатлена. Имате ли някакви отзиви за някое от тях? Като че ли 31-во бива, но като им гледах програмата на 8-9 клас и те учат по 3 часа седмично математика. Може би разликата идва в 11 и 12 клас.

125-то си пропуснала.

# 66
  • София
  • Мнения: 9 111
125-то си пропуснала.
Да, наистина. Гледах ето този списък на Регалия и там го няма по някаква причина:
https://www.regalia6.com/ucRegalia/regalia_files/spisuk_u4ilishta.html
Гледам, че минималният бал за 125-то профил математически е бил 168,5, а максималният - 483,5 - много голям диапазон ми се струва Hushed .
Къде можеше да се види миналата година какви паралелки е имало по училища и с какви профили и кога щяха да излязат за тази година? Намерих само училищата без паралелките.

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 08:53 от zazu1

# 67
  • Мнения: 47
Започват пробните изпити в различните школи. Въпросът ми е: В коя школа е най- добре да се запишем?

# 68
  • Мнения: 4 967
И ние помързелувахме стабилно. Почти нищо не свърши през ваканцията. Реши няколко теста по математика от Веди, но се оказа, че от по-старите. Явно е скатала. И направи преразказите за школата по български. Трябваше да наваксаме уроци по разказвателните, но не се случи. Вчера беше на математика, днес е на български. Ваканцията приключи, първият срок също върви на приключване. В нашето училище учат само първа смяна, което е много добре. Ще се промени програмата само в училище, останалите ангажименти остават. Ограничили сме пианото, но от народните танци не се отказваме.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 024
В 125.то училище подготовката по математика стартира още от началните класове, след 4. клас децата се обособяват в отделна паралелка на база приемен изпит. Участват в състезания, вкл. и международни. Някои от състезателите в последните две години избраха и след 7. клас да продължат в училището и те са с много висок бал. Има и ученици с нисък бал. Доколкото знам подготовката по математика е добра.

# 70
  • София
  • Мнения: 9 111
За до 7 клас знам, че е добро и участват в състезания по математика много активно. Имат добри резултати. За след 7 нямам никаква информация какво се случва и дали задържат нивото на преподаване и подготовка. Ще взема да потърся тема във форума за училището и да видя и там какви са отзивите.

# 71
  • Мнения: 7 161
Гледах сега кои училища извън СМГ и НПМГ имат математически профил. Излязоха ми 26, 55, 119, 31.
Но пък Директорът на 119-то вече се е похвалил във фейсбук профила си:Smiley
"Балът на приетите в 119-о в 8 клас/за 2019г/ бе 20-и по ред сред всички училища в София. Факт, който не бива да се подминава и в следващите години!!!"

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 12:43 от Фран

# 72
  • София
  • Мнения: 3 611
Да, той голяма медийна звезда го раздава. Съученик на баткото влезе там след 7клас, може би защото си беше свикнал с училището или заради класната, която им се очертаваше, но е доста разочаровано момчето. Не толкова от училището, по-скоро от формиралата се среда в класа и като цяло в гимназията.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 035
Ние имаме резервирано море от 4 до 7 юли в Гърци я и после от 22 август на нащето черноморие. Но аз винаги си планирам почивките много рано, щом снощи взехме да мислим за организация на следващата Нова година, не ни слуша главата определено Simple Smile
Отиде седмокласничката днеска на курс, почна се пак, хич не ми влиза отново в хаоса, но пък нямам много избор.

# 74
  • Мнения: 3 880
A ние дето сме по морето се чудим как да идем на сняг в планината.. Забърсваме сълзите и сополите по ланшния сняг и почти сме се примирили, че сняг няма да видим тази година, освен ако глобалното затопляне не ни го донесе на място. Да знаете, че и ние сме имали сняг за цял месец 2010 и 2012

Общи условия

Активация на акаунт