СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 109
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Аз съм в чужбина и изнамерих вкъщи едни прахчета Biochetasi се кзват, против повишена киселиннпст, лошо храносмилане, гадене при бременност и др.

# 301
  • Мнения: 231
Здравейте момичета,
Аз скоро не бях писала, но ви чета. Чаках си тихо и кротко прегледа, който беше днес. Докторката каза че всичко с фетуса е наред, каза че има и сърдечен пулс, но явно овуто ми е било по късно и го измери с 1 седмица назад спрямо приложението.  Надявам се наистина да е добре и да порасне бързо, бързо.

Вили надявам се всичко да е наред и бързо да излизаш от болницата.

Аз мисля да си правя пренатест, но ще изчакам още една две седмици да порасне бебчо и тогава ще се запиша.
Някой друг насочил ли се е за пренатест?

# 302
  • Мнения: 48
Много съжалявам, Вили! Дано всичко е наред! Защо са те приели, заради вирус, или нещо с бременността? Стискам палци 🤗
В болницата поне ще си една идея по- спокойна, че ще си под постоянно наблюдение.
Нали синът ми миналата седмица беше с чревен вирус, та снощи удари и баща му, който го кара доста по- тежко. Дано да ме подмине.
Приеха ме заради "разтеглен плоден сак" , не му запомних терминологията. Все още няма пулс, но е рано в 5+г.с. съм. Доктора тук каза че всичко ще е наред уж. Ще пия една шепа хапове, сега тече и система. Каквото е писано, все пак. Поплаках си, кръвно вдигнах 130 на 80. Остава ми да чакам.

Добре дошли на новите мами Hug
Вили бързо възстановяване,бъди спокойна само!

# 303
  • Мнения: 231
Аз съм в чужбина и изнамерих вкъщи едни прахчета Biochetasi се кзват, против повишена киселиннпст, лошо храносмилане, гадене при бременност и др.

Вики в коя държава си? Аз също съм в чужбина- Швейцария. Как протичат консултациите при теб, тук е странно. Не е като при българските лекари.

# 304
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета. Първо да кажа, че стискам палци на всички майчета, които са болни. Бързо и леко оздравяване желая. Вили, на теб също желая само хубави новини и безпроблемно да се прибереш вкъщи.
Извинявам се, ако пропускам някой, но не смогвам да изчета всичко, защото основно лежа и не мога дълго да стоя права или седнала, което е доста неприятно, но няма кака засега.
При мен нещата са такива, че след прегледа при моята лекуваща лекарка вчера се оказа, че мъничето все още си е при мен, има сърдечна дейност и видимо около него всичко е наред. Държи се малкото юначе, въпреки кръвотечението ми, което вчера пак беше обилно, чак докторката ми се оцъкли. Вероятно това се дължи на някакви хормонални промени, защото към момента други причини  не се установяват. Лежах вчера на система с лекарства за около 30 мин. и съм въщи все на леглото с една купчина лекарства+ Папаверин мускулно сутрин и вечер. Кървенето днес почти беше спряло, но към 18.30 имах отново малко изтичане Disappointed В петък отново съм на контролен. Моля се всичко да е наред. Не мога да се отпусна и да се зарадвам на бременността си. Нищо още не е сигурно. Дано моето мъниче бъде силно и не се предаде. Бъдете здрави и се пазете. Ще пиша щом мога. Хубава вечер, момичета Flowers HibiscusSparkling Heart

# 305
  • София
  • Мнения: 121
Ssilwi, и аз снощи получих слабо ръждиво течение, но със сигурност не колкото твоето. Чудя се да звъня ли на АГ. През нощта и днес нямам зацапване и си слагам Утрогестана сутрин и вечер.

# 306
  • Мнения: 62
Ssilwi, и аз снощи получих слабо ръждиво течение, но със сигурност не колкото твоето. Чудя се да звъня ли на АГ. През нощта и днес нямам зацапване и си слагам Утрогестана сутрин и вечер.
По добре уведоми лекаря си за това според мене. Най вероятно ще иска да те прегледа , за твое спокойствие поне.

# 307
  • Мнения: 243
Момичета за съжаление имаме смърт в семейството от страната на съпругът ми. Какво се прави, знаете ли.?Аз мисля да не ходя, колкото и неудобно да се чувствам. 😓

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 12:27 от muuucuni

# 308
  • София
  • Мнения: 6 010
muuucuni, съболезнования! Според мен ти си прецени как ще ти се отрази. Моята баба почина миналата година, а аз бях прясно родила и не отидох. Знам колко се разстройвам по погребения и прецених, че е по-добре така за мен и за бебето. Всички ме подкрепиха, не мисля, че някой очаква бременна или кърмачка да ходи по такива събития.

# 309
  • Мнения: 264
Момичета за съжаление имаме смърт в семейството от страната на съпругът ми. Какво се прави, знаете ли.?Аз мисля да те ходя, колкото и неудобно да се чувствам. 😓

Съболезнования за случилото се. Аз на твое място не бих отишла, защото това си е доста голям стрес. Не се притеснявай за това какво ще си помислят другите. Най - важно е да се чувстваш спокойна.

# 310
  • Мнения: 1 123
Момичета за съжаление имаме смърт в семейството от страната на съпругът ми. Какво се прави, знаете ли.?Аз мисля да не ходя, колкото и неудобно да се чувствам. 😓
Съболезнования!
Баба ми почина 20дни, след като родих. Нямаше да си го простя ако не бях отишла на погребението й. Тя ме отгледа. Не присъствах на всички ритуали, за да не се разстройвам.
Съвета ми е сама да прецениш. Важно е ти да си добре Ако сте били близки можеш за минута да поднесеш цветя.

# 311
  • Мнения: 2
Записвам се с две чертички, не съм ходила още на преглед, имам две деца и се надявам да бъда горда майка на три през септември

# 312
  • Мнения: 96
Здравейте, милички! 🤗
Bubis , добре дошла! Лека бременност и до финал!
Muuucuni, съболезнования! И на ММ баба му почина скоро, много е мъчно 😔. Но казват, че когато една звезда изгасне, друга изгрява. Прецени сама, имаш ли сили да отидеш. 🤗
Андреа, как си? Какво каза лекарката?
Силви, радвам се, че с бебчо сте добре. Почивай си и гледай да си спокойна.
Благодаря на всички за подкрепата! Днес се чувствам добре, нямам болки. Пия Утрогестан, Рутаскорбин и ми пускат банка Папаверин. От абоката обаче ми се наду ръката, посиня доста и ми го махнаха одеве. Ще слагат инжекции. От Утрогестана страшно ми се зави свят, дори в легнало положение. Казаха, че ще следят нещата и може да го сменят, ако продължава.
Малко дълго стана, но много сте писали.
Прегръщам ви и ще пиша пак като мога! 🍀

# 313
  • София
  • Мнения: 3 160
Здравейте, записвам се и аз с известен брой 😂 положителни тестове и предполагаем термин 28 септември. Втора бременност ми е, първата е младеж на почти 4 години.
От София съм, и си търся гинеколог в Младост по ЗК.
Успех и безпроблемна бременност на всички момичета!

# 314
  • Мнения: 1 123
Здравейте, милички! 🤗
Bubis , добре дошла! Лека бременност и до финал!
Muuucuni, съболезнования! И на ММ баба му почина скоро, много е мъчно 😔. Но казват, че когато една звезда изгасне, друга изгрява. Прецени сама, имаш ли сили да отидеш. 🤗
Андреа, как си? Какво каза лекарката?
Силви, радвам се, че с бебчо сте добре. Почивай си и гледай да си спокойна.
Благодаря на всички за подкрепата! Днес се чувствам добре, нямам болки. Пия Утрогестан, Рутаскорбин и ми пускат банка Папаверин. От абоката обаче ми се наду ръката, посиня доста и ми го махнаха одеве. Ще слагат инжекции. От Утрогестана страшно ми се зави свят, дори в легнало положение. Казаха, че ще следят нещата и може да го сменят, ако продължава.
Малко дълго стана, но много сте писали.
Прегръщам ви и ще пиша пак като мога! 🍀
Утрогестана през устата ли го приемаш?
Казват, че е по-добре вагинално да се слага.

Общи условия

Активация на акаунт