Макулна дегенерация - има ли шанс да си запазя зрението?

  • 40 602
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 411
Пиша,като майка на 18 г. младеж с генетично доказана болест на Щаргард .За съжаление и ние минахме през тези процедури .Хванахме се като удавници за сламка  ,за съжаление.Аз също не препоръчвам .
Дано открият лек за всички вас по -скоро.
Относно ТЕЛК не очаквайте повече от 50 %.Току що минахме и през това.Дори се чудя изобщо за какво се занимавах.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 478
Mia_Stm
благодаря за написаното.
Да споделя и аз за моята майка и макулната дегенерация. Констатацията за заболяването е направена в Николай Чудотворец. Подготвиха и документите и получи протокол за инжекциите. Заради информацията от тук, че в Очна клиника Варна е безплатна процедурата по поставянето я пратих там. От там са я прегледали и доктора и казва, че не се наема да и слага инжекции заради много свита зеница. Аз настоявах за още едно мнение и се озовахме в Св. Петка. Там я прегледа даже и доц. Митова набързо със заключение, че бързо трябва да действа с инжекциите. Но никой не дава гаранция за подобрение, евентуално да няма влошаване. Толкова комерсиално ми изглеждаше всичко там...просто да направят поредната процедура, пък каквото стане. Засега няма да слага инжекции и ще търся друг специалист да я следи, защото нейната /при която е записана заради глуакомата/ изобщо не е отразила оплакванията й които датират от преди година и са типични признаци за  макулна дегенерация.

# 137
  • Мнения: 3
Mia_Stm
благодаря за написаното.
Да споделя и аз за моята майка и макулната дегенерация. Констатацията за заболяването е направена в Николай Чудотворец. Подготвиха и документите и получи протокол за инжекциите. Заради информацията от тук, че в Очна клиника Варна е безплатна процедурата по поставянето я пратих там. От там са я прегледали и доктора и казва, че не се наема да и слага инжекции заради много свита зеница. Аз настоявах за още едно мнение и се озовахме в Св. Петка. Там я прегледа даже и доц. Митова набързо със заключение, че бързо трябва да действа с инжекциите. Но никой не дава гаранция за подобрение, евентуално да няма влошаване. Толкова комерсиално ми изглеждаше всичко там...просто да направят поредната процедура, пък каквото стане. Засега няма да слага инжекции и ще търся друг специалист да я следи, защото нейната /при която е записана заради глуакомата/ изобщо не е отразила оплакванията й които датират от преди година и са типични признаци за  макулна дегенерация.


Аз не съм запозната с инжекциите, техния ефект и необходимост, защото те са за придобита макулна дегенерация, както прочетох в тази тема. Но видях, че другите потребители са писали, че са много важни. Не знам дали са експериментялни. Моля попитайте някой от тях, защото може би не е редно да се отказвате от тях. Моят опит и информация е само за 2RT лазер и тъканна/клетъчна терапия, но в никакъв случай не бих искала моят коментар да навреди на Вашата майка за съвсем друго лечение. В "Света Петка" са търгаши, да. Но в темата видях, че тези инжекции могат да бъдат сложени на много места. Моля Ви пишете до някой друг в тази тема, който е по-запознат с Вашия конкретен казус.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
За мен е много рисково изчакването.По принцип подобряване не се очаква , а само задържане. Много хубаво обмислете. При влажната форма влошаването може да стане много бързо.

# 139
  • Мнения: 1 120
Свекърва ми така изчакваше, след като й направиха преглед и й казаха какъв й е проблема и какво да прави. Е, няколко месеца по-късно, внезапно загуби зрението на едното си око. Тогава се разбърза. Заведох я при един много добър специалист в София, който я попита "След като са ви казали да си сложите инжекция защо не го направихте?“. Нищо не каза. В продължение на няколко години ходеше да й слагат инжекции. В един момент реши, че нямало смисъл, не й помагало. Обясних, че инжекциите са за да запази другото си око. След около година ослепя и с другото око. Стана внезапно, през нощта. На сутринта вече имаше кръвоизлив. Заведох я веднага при очния лекар, който каза, че нищо вече не може да направи и попита"А вие защо спряхте да идвате?". Тя отново нищо не можа да каже. Не беше заради парите.

# 140
  • софия
  • Мнения: 72
Здравейте, баща ми е диагностициран с мокра на ляво и суха макулна дегенерация на дясно око. Посещава очната клиника в Търговище , скенери , цветни снимки, витамини , капки за очи , пролетта мина курс с 3 или 4 инжекции ейлея. Сега пак е на прегледи, но от края на август прогресивно не вижда с всеки изминал ден - не уцелва ключалката да си отключи, не вижда дърветата в парка, много е депресиран ...... Изчетох доста неща от 2 седмици насам и искам да попитам някой има ли отзиви за доц. Иван Танев , преглежда в очна клиника Зрението, но е завеждащ очно отделение в Александровска

# 141
  • Мнения: 2
https://www.pharmacy-bg.com/zabolyavaniya-a-ya/makulna-degeneraciya/ Ето това намерих аз...трябва да си напълно запозната с диагнозата,която са ти поставили...Аз съм силна в медицината,но не мога да ти помогна кой знае колко...Когато прочетох само заглавието ми стана ясно...Успех и желая здраве! Simple Smile Внимавай също и с избора на лекарите,защото повечето не могат да открият елементарни неща...
Моля,дайте препоръка за лекар и  каква инжекция за око за  дегенерация на макулата?"Айлея или Луцентис?Коя  клиника?

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Здравейте, баща ми е диагностициран с мокра на ляво и суха макулна дегенерация на дясно око. Посещава очната клиника в Търговище , скенери , цветни снимки, витамини , капки за очи , пролетта мина курс с 3 или 4 инжекции ейлея. Сега пак е на прегледи, но от края на август прогресивно не вижда с всеки изминал ден - не уцелва ключалката да си отключи, не вижда дърветата в парка, много е депресиран ...... Изчетох доста неща от 2 седмици насам и искам да попитам някой има ли отзиви за доц. Иван Танев , преглежда в очна клиника Зрението, но е завеждащ очно отделение в Александровска

Как се равзиха нещата при баща ти?


https://www.pharmacy-bg.com/zabolyavaniya-a-ya/makulna-degeneraciya/ Ето това намерих аз...трябва да си напълно запозната с диагнозата,която са ти поставили...Аз съм силна в медицината,но не мога да ти помогна кой знае колко...Когато прочетох само заглавието ми стана ясно...Успех и желая здраве! Simple Smile Внимавай също и с избора на лекарите,защото повечето не могат да открият елементарни неща...
Моля,дайте препоръка за лекар и  каква инжекция за око за  дегенерация на макулата?"Айлея или Луцентис?Коя  клиника?

Не знаех, че има избор на инжекции? Касата и двете ли ги плаща и клиниката преценява коя да се използва ли?

# 143
  • Мнения: 4 733
Здравейте.Малко съм притеснена и не много компетентна при разчитането на резултати. Дупка в макулата. Първи преглед при офталмолог и становището " Няма какво да се направи". Намирам го за меко казано странно изказване. Ще запазваме час за Света Петка във Варна за втори мнение. Единственото , което разбрах от четене е, че операция е възможна само при определен процент, а идея нямам кое от изследванията сочи процента. В Турция извършва ли се подобна операция? Всичко би ми било полезно. Вероятно имате познания, мога да приложа снимки от изследванията.
Много ще съм благодарна на всякакви насоки.
Ще си публикувам въпроса и в друга тема с надежда да получа повече мнения.

# 144
  • Мнения: 691
Здравейте.Малко съм притеснена и не много компетентна при разчитането на резултати. Дупка в макулата. Първи преглед при офталмолог и становището " Няма какво да се направи". Намирам го за меко казано странно изказване. Ще запазваме час за Света Петка във Варна за втори мнение. Единственото , което разбрах от четене е, че операция е възможна само при определен процент, а идея нямам кое от изследванията сочи процента. В Турция извършва ли се подобна операция? Всичко би ми било полезно. Вероятно имате познания, мога да приложа снимки от изследванията.
Много ще съм благодарна на всякакви насоки.
Ще си публикувам въпроса и в друга тема с надежда да получа повече мнения.

Минете през частните очни клиники в София - съвет просто.

# 145
  • Мнения: 3
Здравейте.Малко съм притеснена и не много компетентна при разчитането на резултати. Дупка в макулата. Първи преглед при офталмолог и становището " Няма какво да се направи". Намирам го за меко казано странно изказване. Ще запазваме час за Света Петка във Варна за втори мнение. Единственото , което разбрах от четене е, че операция е възможна само при определен процент, а идея нямам кое от изследванията сочи процента. В Турция извършва ли се подобна операция? Всичко би ми било полезно. Вероятно имате познания, мога да приложа снимки от изследванията.
Много ще съм благодарна на всякакви насоки.
Ще си публикувам въпроса и в друга тема с надежда да получа повече мнения.

Не ходете в "Света Петка". Това е моят най-чистосърдечен съвет към Вас. Подробно съм описала в предни коментари защо. Не знам какво означава дупка в макулата, но знам, че хората, които биха Ви помогнали като лекари, а не като търговци - не са там. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт