Изоставане на килограми и ръст

  • 1 677
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте,сина ми е на 6 години.Тежи 18 кг и е висок 115см.Най нисък и слаб е спрямо всичките си връстници.Според личната нищо му нямало,но аз се тревожа.Според вас добре ли е на ръст/килограми.Какви изследвания мога да пусна евентуално за проблем?Храни се нормално.Баща му е 180,а аз 173.Баща му е слаб.

# 1
  • Мнения: 13 811
Първо трябваше да пуснете търсачка. Има актуална тема в бг мама в момента.

Няма значение колко е висок бащата. Има значение имате ли в родовете от двете страни има
 дребни. Ако да,  то на детето се е паднал този ген .
Дъщеря ми на 7 години беше 17 кг , най - дребна в класа. В момента е 165. Прилича изцяло на рода на мъжа ми където всички жени с по 160. Нищо че от моят род дядо й беше 2,00 метра. Имам познато семейство в което и двамата родитвли са по 178 ( баща и майка ) , синът остана 165 на дядо си по бащина линия, а дъщеря им стана 180. Така че не е задължително детето да надрасне родителите си.

# 2
  • Мнения: 93
Всички в рода ни от двете страни са високи изключение на  майка ми ,тя е 154см но е пълна.Може ли линк към темата

# 3
  • Мнения: 11 844
Има значение ръста на родителите, на първия преглед при ендокринолог на сина ми това беше един от въпросите, колко сме високи с моя мъж. Докторката си попълва там на компютъра има си таблици, сметки, норми и т.н.
Не, че не е възможно детето да се различава по ръст от родителите си и всичко да му е ок.

Ако имате сериозни притеснения(защото в момента въобще не помня нормите за тази възраст т.е. много ли "изостава" детето), отидете на ендокринолог.

Но има и дребнички деца, има и задръжки и после скокове в развитието  Peace

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 14:30 от mibobo

# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 12 034
Синът ви си е много добре даже.
Дъщеря ми тръгна в първи клас на 7г и 3 м 116-117 см и 16кг. Сега на 9г и 6м е 127 см и 19,500 кг. Храни се нормално, обича плодове и зеленчуци, а вредните храни не преобладават в менюто й.
Синът ми е на 5г и 9м. Висок е 107см и тежи 16-17 кг. Нито е сред най-едрите в групата си, нито е сред "дребосъците". На фона на децата в групата е в норма, по таблици - също.
Това, което ме безпокои повече е че често боледуват.

# 7
  • Мнения: 93
Явно в нашата група са гиганти,всички са високи над 120 и са към 25 кг.

# 8
  • Мнения: 12 034
Важното и детето да е здраво и да не изостава под долната граница за възрастта си. Някои момчета вървят дребнички до към 8-9 клас и тогава дръпват. Вероятно и Вашето дете ще има такъв скок, щом вие с таткото сте по-високи.

# 9
  • Мнения: 13 811
Така е
Мъжът ми има приятел с когото са се запознали седми клас, в гимназията и този човек е бил най- нисък в класа. Мъжът ми е бил в средата на групата по ръст. В десети клас мъжът ми остава най - нисък 168 в класа  , а човекът става 180,00. Така че всеки с темповете си. Може детето да прилича на баба си . Ръст 154 говори за потенциален нисък рецесивен ген който е възможно да се е насложил с някой рецесивен от другата страна. Чела съм че често момчетата наследяват рода на майката.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 840
Явно и при мен са се застъпили някакви рецесивни гени за нисък ръст. По-ниска съм от майка ми, може би защото имам ниска леля, сестрата на баща ми. Така че ръстът само на майката и бащата не значи нищо сам по себе си. Винаги съм била сред трите най-ниски (и най-слаби) момичета в класа и растежът ми окончателно спря на 12-13 години.

# 11
  • Мнения: 3 488
Аз не виждам никакви поводи да се тревожите Simple Smile.
Изведнъж ще се "измъкне", малък е още.
И двамата не сте ниски, спокойно.

# 12
  • Мнения: 4 765
На мен 115 см на 6 години не ми се вижда малко. Средната височина е 116 см, ако съдим по производителите на дрехи. Вероятно килограмите са по-малко, но като гледам колко много деца са с наднормено тегло, си мисля, че е по-добре детето да е въз слабо, отколкото обратното.

Важното е детето да е здраво. Ръстът и килограмите са относителни.

# 13
  • Мнения: 4 708
Здравейте,сина ми е на 6 години.Тежи 18 кг и е висок 115см.Най нисък и слаб е спрямо всичките си връстници.Според личната нищо му нямало,но аз се тревожа.Според вас добре ли е на ръст/килограми.Какви изследвания мога да пусна евентуално за проблем?Храни се нормално.Баща му е 180,а аз 173.Баща му е слаб.
Нищо му няма на детето, имам и аз 6-годишна вкъщи, 116см 18,5 кг. Да, в сравнение с връстниците си е дребна, но реално по таблиците си е в нормите, долна граница, но в нормите.  Не го сравнявай с другите, просто въпросът е дали има прогрес спрямо предходната година по това време. При нас е +3см +1кг, значи всичко е наред. Не може всички пък да са високи . Crossing Arms
ПС моята е момиче, но има и момченце в групата, което видимо е по-ниско и дребно и от нея даже. И още едно момиченце също. Така, че не е и до пол.

Общи условия

Активация на акаунт