Всичко за всички марки гел лакове - 27

  • 24 103
  • 757
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 544
Неви, направих ги твърди, за да видя как ще държи и защото исках малко да си почина от белене на 4-5 дни. Сега пак с тях се лакирах+ рейнфорс, но тънко и има еластичност и се огъват леко ноктите. Благодаря за препоръката, ще внимавам.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ако решим, може да поръчаме няколко човека и да си разделим доставката.

Аз съм за, ако някой види, че са в промоция да пише и ще поръчаме.
И аз съм за, Над!

# 662
  • Мнения: 261
Споделям мнението си от руските гел лакове BSG (водят се хипоалергични)

Най- накрая съм спокойна, че имам баз и топ, които мога спокойно да нося по месец при почивки или пътувания. Страхотни са.

Много съм заинтересована от тези продукти. Благодаря за подробната информация.
Притеснява ме обаче това, че всички продукти са описани като гел, а не като гел лак.... И не намерих инфо дали са разтворими... В какво опаковки са цветните?
За обща поръчка съм много навита, от пръв поглед харесах няколко цвята.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 18:29 от maminka2

# 663
  • София
  • Мнения: 1 544
Маминка, всичко е в стъклени бели, не прозрачни шишета.
Освен като се прибера да лакирам една мостра и да я накисна, да видя какво ще стане🤣

Като се прибера ще снимам какво пише отзад.

https://www.instagram.com/p/B7nsYPkDa4K/?igshid=1g1cfpnoruj1g

@Наде, ако поръчваш ме брой и мен 😆

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 18:34 от Майка Зайка

# 664
  • Мнения: 261
Маминка, всичко е в стъклени бели, не прозрачни шишета

Като се прибера ще снимам какво пише отзад.
Благодаря за бързия отговор ☺️
Опаковка като на гел лак. Обаче ги описват като гел... Някоя от рускините им правеше обзор, когато ми остане време ще потърся да чуя отново нейната информация.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 544
Имат канал в тубата, разгледай:

https://www.youtube.com/channel/UCfkUn6GIQXyH8Y3LkCK_oMw


Както писах, ги киснах с разтвора на Коди и там където имаше каре падна на цяла люспа, а по върха се разкашка като фюка, но заради ултрабонда на Коди падна по-трудно.

За цветовете ще търся ревюта, защото белия дойде идеален,, но другият е абсолютна черна череша, много тъмен, вместо показания на снимката в сайта.
Никакви блескулки няма 🙄
 http://www.biotechschool.ru/search?lang=ru&q=102

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 18:43 от Майка Зайка

# 666
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 483
Майка Зайка, лилавото БСГ ли е? Напоследък си поръчах 2 пъти лилаво и все ми идва светло- като люляково. А топът върху лилавото какъв е и на колко слоя? Супер блясък!
Аз днес се лакирах с 1азур зелен и сложих хваленият но вип темпред топ на Веналиса, наистина готин блясък, доволна съм. Тези дни ще кача снимки.Hug

# 667
  • София
  • Мнения: 1 544
Мелина, лилавото е на Mad doll. Малко по- светло е по принцип. Ще снимам на светлина. Топа е BSG, на един слой

# 668
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 483
Мерси, Майка Зайка!:hugs: Ако може и номерче на това лилаво? Може пък да се пробвам и с него ( в търсене на идеалното лилаво:grinning:)...

# 669
  • Мнения: 1 280
Maminka сега като написа,че е като гел лак,но пише гел се замислих дали заради това не се лющи този Mad Doll? Flushed Аз вчера правих експерименти. На лявата си ръка сложих Primer на Венелиса,база на Блускай,гела за изглаждане ,но само като лак го нанесох,лак на Mad Doll и топ пак на Блускай.На другата ръка пропуснах стъпката с гела.Ами още вечерта се олющи,а с лявата нямам проблем. 🤷‍♀️Тук да добавя,че се лакирвам тънко,започнах да ги пека повече.  Чудя се сега дали да вземам нов обезмаслител,реинфорс,ултрабонд.На кое му казвате бомбе? Как се прави това чудо?
Сега гледам на моите лакове пише Color gel soak-off. Т.е. разтворим гел така ли?Толкова лесно обелих всичко на два три пъти,всякаш съм си киснала ръката в нещо.Интересното е,че последните два нокътя никога не мърдат. 🤷‍♀️

Невена сигурно вече ти става лошо като ме четеш. 😁 Уж чета поста от първата страница и пак съм недоразбрала. Благодаря ти за търпението,но от толкова четене тотално не обърках. Flushed

# 670
  • София
  • Мнения: 1 544
Мерси, Майка Зайка!:hugs: Ако може и номерче на това лилаво? Може пък да се пробвам и с него ( в търсене на идеалното лилаво:grinning:)...

Една идея е по-тъмен. Ако успея да го хвана на снимка утре, ще кача.

# 671
  • Paris, France
  • Мнения: 14 051
Неви, направих ги твърди, за да видя как ще държи и защото исках малко да си почина от белене на 4-5 дни. Сега пак с тях се лакирах+ рейнфорс, но тънко и има еластичност и се огъват леко ноктите. Благодаря за препоръката, ще внимавам.

Ако искаш твърдост, слагаш белеща се база или каучук, отгоре тънък слой реинфорс и правиш бомбе с твърдата база, която имаш или с гел. Така хем е твърдо, хем нокътя е защитен с мекичка възглавница. Другото е да сложиш гела над цвета, пак втвърдява.

Имам един любимец, IBD Mogul, с фини златисти частици, които се виждат само ако се сложи на подложка или на неонова светлина в тъмното. Много е як. Може би и този е такъв.

Бейби, бомбе с гел, това за което говорим е обръщане на пръста с нокътя надолу, така че гелът да се стече в средата и да стане като купол, така че по краищата да е тънко, а в средата да има много материал и да не се огъва лесно и да държи. Бомбето с акрил и погигел се изгражда по друг начин, като с четката се поставя топче от материала в средата и се потупва към краищата.

На прави, плоски нокти седи страхотно. Ако ноктите са много тумбести е грозно и затова е по-добре ноктите да се удължат, а бомбето да се скрие. При удължаване на тумбести нокти формата се поставя с връх нагоре, по-нагоре отколкото при плосък нокът и бомбето се скрива по свободния край, като там се наслоява най-много материал. Така ноктите изглеждат по-прави, а не кат на баба Яга. При желание можа да се направи отделно и външно бомбе.

Бомбе правим, когато въпреки слоя гел пак има белене и от естетични подбуди. По правило гелът държи в пъти по-здрави ако се направи бомбе или апекс.

Терминът бомбе го ползувам аз, защото като напиша апекс редакторът поправя на спайс или друга глупост, а бомбе си го оставя така. На ф енски и на български се казва бомбе на външния купол. Bombé caché викат тук на скритото. Рускините го наричат арочное моделирование - изграждане на С-извивка.

Не досаждаш, споко. Досаждам аз. Даже ще се самономинирам за досадница на века в тази тема, ама дамите са мили и добрички и ме търпят Laughing

маминка2, всеки гел-лак е гел. Гел-лаковете започнаха като втечнени разтворими гелове, които да дават тънко покритие. Първите, преди 15-20 години, се смесваха с обикновен лак, нещо като сегашните гелове на Сенсейшънейл и други, които превръщат обикновения лак в гел. Гелиш са имали идеята да смесят течен гел с пигмент и да турят Петка, така че да се избегне смесване и чистене на четки.

# 672
  • София
  • Мнения: 1 544
Такаааа.... След като зуумнах тази сутрин с телефона да снимам гърба на лаковете, видях, че са Корейски. Което по принцип за мен не е проблем, много харесвам и ползвам корейска козметика, но се извинявам ако съм ви подвела.
База:


Топ без лепкав:

  Мелина, снимах го на слънце и на сянка, като на сянка е реален цвета:

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 12:07 от Майка Зайка

# 673
  • Paris, France
  • Мнения: 14 051
Уау, Майка Зайка! Какви нокти си отгледала и как си се лакирала само! Много си задобряла. Чакам да ми пишеш седи ли лъскав топа до края, че си търся нов топ без лепкав слой, а на китайчо не може да се разчита. Не мога да ти позная ноктите. Ако бях видяла снимката без да си я пуснала ти щях да мисля, че са нечии други. Много приличат на моите нокти.

# 674
  • Асеновград
  • Мнения: 1 372
Уау, Майка Зайка! Какви нокти си отгледала и как си се лакирала само! Много си задобряла. Чакам да ми пишеш седи ли лъскав топа до края, че си търся нов топ без лепкав слой, а на китайчо не може да се разчита. Не мога да ти позная ноктите. Ако бях видяла снимката без да си я пуснала ти щях да мисля, че са нечии други. Много приличат на моите нокти.
Хубав топ без лепкав слой препоръчвам на Gel it! Страхотен е и стои лъскав до свалянето!

Общи условия

Активация на акаунт