Любители на Котки - Тема 140

  • 25 853
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 714
Барни - калпазани. Simple Smile
То ясно, като се омаже положението, няма как.
С какво го храниш, че така става? да няма някаква непоносимост?

# 706
  • София
  • Мнения: 8 348
Легенче с разтворен шампоан и цоп диването вътре. Легенче без шампоан и поизплакване. Аз изплаквам на мивката. Внимавай водата да е хладка.
Приготвени хавлиени кърпи, най-добре две.
И асистент, да държи котето за врата, като майка му, докато къпеш. И да държи кърпите.
Като свършите увиваш в кърпата и поразтъркваш. Ако позволи, го правиш и с втората кърпа. После го оставяш да се оближе и оправи. Последнот трае часове.

Аз съм къпала при пристигане и след един инцидент с тоалетен ароматезатор.
За последно преди две години. Или са три. Май са три.

# 707
  • София
  • Мнения: 16 197
Цял пауч Аплауз е гаранция за омазана работа Simple Smile. Сега го ползваме при запек Simple Smile. Спрях да купувам паучове, сега кара на гранули Аплауз през деня и консерва Карни на Анимонда сутрин и вечер. Съкровища-куршумчета  произвежда само веднъж на ден и задължително на чисто и когато има човек вкъщи - да почисти веднага...

# 708
  • Мнения: 3 727
Благодаря, това ще му е първа баня, ще ни чуят и съседите сигурно .

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 20:43 от sunrise_67

# 709
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Играем с него, но и яде винаги като ние вечеряме или обядваме и това му идва в повече, хем съм забранила, хем пак скришно му дават,  храни се с гранули, сега е на Аплауз, месо, консерви на Шезир, Нуево и Аплауз. Ориджен не му понася, TWD съм набелязала за следващата поръчка.

# 710
  • София
  • Мнения: 16 197
У нас къпането на котан е много лесно - ММ влиза с него в душ кабината. До тази практика стигнахме след много мокри опити да го къпем в мивката - като беше мъничък успявахме, но като мина 4 кг вече не се побираше. А и породата (доколкото има такава - турска Ангора) обича водата. Барни стои мирно докато се сапунисват и поливат, изглежда да му харесва топлата водичка.

# 711
  • София
  • Мнения: 13 150
Котето на sunrise_67 не е ли мъничко? Може да се къпе всякак, защото още няма съпротивителни сили. Laughing Само трябва да се внимава да не влезе вода в ушите и да не се простуди.  Wink

А Рижко така и не стигна до къпане. Той беше толкова зле, че никой не си е и помислял. Когато се възстанови, вече се беше самопочистил.  Grinning Много му се кефя на бялото. Снежно бяло е и сякаш ме подканя да го мачкам.  Laughing И като стана въпрос за килограми - 6.5 кг е. Като застане до 3 кг-мовата Богдана е като някой великан.  Laughing

Обаче се е разгонил и се виждам в чудо. Явно кастрацията е била късно и са му останали някакви навици. Поне не маркира, но от няколко дни е много неспокоен, само иска да излиза на балкона, където се чуват виещи котараци. Но най-лошото е, че се качва върху Боги и Кирчо и ги захапва за врата, за да не мърдат. Друго няма какво да им направи, но горките пищят безпомощни. Не знам какво да правя, за да го успокоявам.

# 712
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Милите котенца, хубавото е, че не маркира.

Ето го "дебелото" :

# 713
  • София
  • Мнения: 3 480
Обаче се е разгонил и се виждам в чудо. Явно кастрацията е била късно и са му останали някакви навици. Поне не маркира, но от няколко дни е много неспокоен, само иска да излиза на балкона, където се чуват виещи котараци. Но най-лошото е, че се качва върху Боги и Кирчо и ги захапва за врата, за да не мърдат. Друго няма какво да им направи, но горките пищят безпомощни. Не знам какво да правя, за да го успокоявам.

Като се разгонваше Блеко вет препоръча алергозан да му даваме, но не помня по 1 или по 1/2 таблетка. Помагаше, но много горчи.

# 714
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте.От няколко дена си имаме малко котаче-на 2 месеца е.Взех го от една жена-котето живееше в апартамент с майка си и сестра си.Все пак днес го заведох на доктор,даде му лекарство през устата за вътрешно и го напръска за външно.Каза да го окъпя след 2 дена и навсякъде където е лежал да опера ако има глисти.Обаче ние по цял ден сме на работа като чистих тоалетната сега не видях нещо странно,а то си е пък и заровено добре.Котьо обаче спи при мен и детето-трябва ли да не го пускам днес при нас на леглото.Въпреки,че най-вероятно ще мечи цяла нощ и трябва ли след акане сега да му мия дупето.Извинявам се за въпросите,но забравих да питам доктора за тези неща.

# 715
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Ние сме на гости за празниците в Банкя при котака Шишо. Дусето се запозна с него, не се харесаха особено, но не се и сбиха. Шишо като домакин, не е много любезен към нея. Тя с удоволствие също би го изгонила и би заела цялата територия, нищо че е на гости, но като възпитано момиче, се въздържа.
Васко е в отделна стая, няма смисъл да го събирам с Шишо, ще се стресира допълнително. На Дуся новото място й е интересно, но и малко се плаши, наоколо повече народ,  друга котка, намери си място на перваза и от там следи ситуацията.

# 716
  • Мнения: 3 732
Норагами, за меренето - мериш се ти, гушка го и вадиш разликата. После с друг човек същото. Може да има разлика 100 - 200 грама. Сама котка, мирно стояща на кантар - няма как да се случи.

Доктора каза, че къпане на котка се прави ако е крайно наложително. Феликс не сме я къпали, тя постоянно се мие, не се е оаквала досега.
Един два пъти сме къпали дядо Бегинс - страшно беше. Един го държи, друг го къпе с подвижен душ, той дере.

Защо толкова ви е страх от фунията? Тя е най - сигурна защита от последващи проблеми. Да, котките са ошашавени, блъскат се в стените, но свикват. Трябва да се наблюдава да не се заклещи някъде, храната и водата да са в плитки чинии. А и периода е две седмици или месец, не е цял живот.
Как ще го понесе котката - зависи от възраст и характер. На преклонна възраст дядо Бегинс го прие много тежко. Дни му трябваха да се научи да се качва на леглото. Феликс, буйна и млада, два дни след операцията се качи на телевизора в стаята й - на стойка почти под тавана на стаята. И на шкафовете в кухнята, около 80 см от земята, скачаше за да стигне до наблюдателницата - хладилника.

Днес стопанката й увила орех в станиол и паднала луда игра.

Някой ни дебне от високо:




Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 01:37 от Зуки Су

# 717
# 718
  • София
  • Мнения: 8 348
Зуки, не се страхувам от фунията, просто не смятам за нужно да тормозя животното, ако е излишно.

Подарих им коледни играчки, страшен фурор са. Особено една патица на.ластик, за закачване на врата. Не помня кой в темата ги беше пусна, но благодаря.

# 719
  • Мнения: 1 153
possessed, може ли снимка на тази патица? Стана ми интересно. На моите съм купувала топки, мишки, правила съм им играчки, но интересът им е за малко.

Общи условия

Активация на акаунт