Коледата на вратата чука, а октомврийче до елхата гука 2019 - Тема 2

  • 14 758
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря ти много! Ние изпълняваме нещата от списъка. Имаме и червени боровинки и сироп от тях аптечен.Пием и чай всяка сутрин, но в училище мисля си, че не пие и пишка достатъчно  като се залиса...ще гледаме и това да оправим!
Нарушаването на нещата е в ходенето на терме. Уж е термален комплекс, само топли басейни, но си има хора...а детето така иска да плува. Просто това е най-щадящият вариант, тя в студен басейн или море не я пускам да влезе...

# 691
  • Мнения: 1 136
За налягането знам, че е хубаво да се кърми докато самолета излита и каца - тогава не им се отразявало. Не знам обаче ако са на АМ какво се прави.

Не ми е направило впечатление да е толкова сух въздухът, но дори и така да е, не мисля, че ще бъде проблем за два часа. Виждала съм бебчета и друг път в самолети. Една прятелка се премести от София във Варна с малко бебче винаги със самолет пътува като си идва.

Най-добре да се консултираш с педиатъра на детето


Момичета, аз малко извън темата, обаче да ви питам, планирам да пътувам с беби като стане на 3 месеца. Полетът е близо два часа. Освен че никога не съм пътувала със самолет, имам и страх от затворени пространства. Също така се притеснявам не е ли много малък да пътува със самолет заради радиацията, а въздухът в самолета наистина ли е разреден и сух - 10% влажност 😟 (чета статии в нета 🤔)??? Освен това съществува и проблемът с налягането при кацане и излитането, уф 😱

# 692
  • Мнения: 375
Благодаря ти много! Ние изпълняваме нещата от списъка. Имаме и червени боровинки и сироп от тях аптечен.Пием и чай всяка сутрин, но в училище мисля си, че не пие и пишка достатъчно  като се залиса...ще гледаме и това да оправим!
Нарушаването на нещата е в ходенето на терме. Уж е термален комплекс, само топли басейни, но си има хора...а детето така иска да плува. Просто това е най-щадящият вариант, тя в студен басейн или море не я пускам да влезе...
Проблема на басейните не е в температурата само, а в бактериите. Аз от години не ходя, защото и лесно хващам гъбички и не рискувам. Само море! За съжаление такъв ми е организма. Иначе и аз обичам да се накисна в топла минерална водичка.
Нещо, което се сетих - за възрастните при повтарящи се цистити е добре и партньора да си пусне микробиология!

# 693
  • Мнения: 783
Аз знам,че при излитане и кацане е важно да се пие (вода или мляко,няма значение какво)заради налягането. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 1 472
За самолет мисля, че след 6 месец е ок , но не съм на 100% (помня, че сестра ми като роди и не и даваха преди 6 мес. да пътува заради налягането в ушите), трябва да се пита лекар..

Frrrr,  моето бебе е точно, както описваш - нахранен, сух, спи му се и не може да заспи и се изнервя и плаче, а като заспи точно 5-10мин.и се буди....
Моят мъж също предложи да му баят, ама единствената , за която се сетих и е изключен телефонът...
Някой , ако знае добра баячка в Пловдив може да каже!?

# 695
  • Мнения: 469
За самолет мисля, че след 6 месец е ок , но не съм на 100% (помня, че сестра ми като роди и не и даваха преди 6 мес. да пътува заради налягането в ушите), трябва да се пита лекар..

Frrrr,  моето бебе е точно, както описваш - нахранен, сух, спи му се и не може да заспи и се изнервя и плаче, а като заспи точно 5-10мин.и се буди....
Моят мъж също предложи да му баят, ама единствената , за която се сетих и е изключен телефонът...
Някой , ако знае добра баячка в Пловдив може да каже!?
Сестра ми живее е Пловдив, лятото водиха бебето при една баба. Ако исксш ми пиши , да ти пратя адреса и телефона.

# 696
  • Мнения: 549
Мами,
Вие как разбирате, че мъниците ви имат хрема? Тече ли им носа, както на възрастен? На малкия понякога през нощта нослето му хърка и се чудя да не е хрема..

# 697
  • Мнения: 989
Аз не бих посмяла- заради налягането и незатворената фонтанелка.
Момичета, аз малко извън темата, обаче да ви питам, планирам да пътувам с беби като стане на 3 месеца. Полетът е близо два часа. Освен че никога не съм пътувала със самолет, имам и страх от затворени пространства. Също така се притеснявам не е ли много малък да пътува със самолет заради радиацията, а въздухът в самолета наистина ли е разреден и сух - 10% влажност 😟 (чета статии в нета 🤔)??? Освен това съществува и проблемът с налягането при кацане и излитането, уф 😱

# 698
  • Мнения: 404
likeawind давам и водичка, но понякога с много зор, а чай изобщо неиска да пие.
worldwide малката се унасяше докато яде и докато се оригне заспиваше, след това като я оставя в кошарата и се събуждаше и я вдигах да я приспивам на ръце. От 1 седмица когато се събуди в кошарата я оставям там и гледам да не ме вижда че съм в стаята и започна сама да се унася и да си заспива. Много ядове брах с на ММ техните и сестра му, тя само да мръднеше и бяха при нея да я люлят и се започваше какво става бабче, какво става лелче и тя пак искаше да я гушкат. Забраних им да стават да я взимат и да ходят при нея без аз да съм им казала и сега отново си заспива самичка в кошарата.
 Мерси много за отговора. Лошото е, че нашето бебче не всеки път заспива след ядене. Да не кажа, че и на ръце да е, но съм седнала плаче, като стана е наред. Даже по едно време мислех, пе коликите са се завърнали. Ако въобще това е възможно.

# 699
  • Мнения: 4 072
Благодаря ви за отговорите, не знам какво ще правя, билетите са купени, но ще говоря с педиатъра и ще видим какво ще каже той

# 700
  • Мнения: 799
Благодаря ви за отговорите, не знам какво ще правя, билетите са купени, но ще говоря с педиатъра и ще видим какво ще каже той
Братовчедка ми живее в Лондон и се прибра от там с голямата ми племеница, когато тя беше на 3 месеца, другите пътници дори не бяха разбрали, че има бебе в самолета. Малкият ми племеник се роди в България по спешност и пътувахабкъм Лондон, когато беше на месец и половина и пак не са имали проблеми. За първи път чувам, че е противопоказно 🙄

# 701
  • Мнения: 47
Аз пътувах с малкия на 50 дни. В началото като го вързаха за мен рееев, че даже имаха неизправност с говорителя и 20 мин. седим в самолета и чакаме... Свалих неговия колан долу на крачетата, дадох му мляко да се успокой и понеже не беше време за хранене, а той го преполови му дадох бибата и заспа. Събуди се в България чак когато го местихме в столчето за кола. Питала съм много лекари и всички казват, че няма проблем да се пътува.

# 702
  • Мнения: 4 072
Супер, благодаря ти, а столчето къде стои? Като ръчен багаж ли го взимаш?

# 703
  • Мнения: 3 997
Josefinсетих се че често цистита ми е започвал от стискане да пишкам,най често на работа като бързам да свърша нещо и стискам и след това съм с цистит,чела съм че пикочния мехур тр постоянно  да се освобождава,също така от студени крака ме е хващал затова гледам постоянно да са ми топли 😁

# 704
  • Мнения: 4 072
Момичета, докато къпах беби му залях ухото с вода, влезе му много, много вода в ухото, знам че не е добре да им влиза вода, на вас случвало ли ви се е?

Общи условия

Активация на акаунт