Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 687
  • 881
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 542
А аз юни Simple Smile

# 106
  • Мнения: 10 264
И не го спираме целогодишно. Всъщност, аз не го вземам на едноседмична почивка, иначе зиме, лети ползвам със СЛЪНЦЕЗАЩИТА!

# 107
  • Мнения: 171
Не знам защо съм остана с впечатлението, че се започва есен и лятото не се ползва. Иначе и аз използвам слънцезащита така или иначе. Обаче не знам кога ще отида да си купя, някой ако има дали ще има желание да ми прати?

# 108
  • Мнения: 18 542
Защото е широко разпространено становището, че пилинги и по-специфични процедури се правят докато слънцето е слабо. Въпрос на лична преценка е да решиш дали ще се съобразиш или не. Ако вземеш предпазни мерки като редовна слънцезащита, не виждам проблем, но си зависи и от кожата де, та всеки си преценява за него.

# 109
  • Мнения: 449
На мен дори дерматоложката ми е казвала, че тя си ползва и лятото.
Аз да се оплача, от няколко месеца съм с Airol и още не мога да свикна, макс през 5 дни мога да се намажа, страшно белене и чувствителност. Дори хидратацията върху него не помага. Някой има ли такъв проблем?

# 110
  • Мнения: 22 910
Аз...Накрая просто спрях да се мажа интензивно, сега ползвам трет 1-2 пъти седмично.

# 111
  • Мнения: 878
Аз съм на Аирол от два месеца и започнах направо през ден (лична преценка, базирана на доста голямо проучване и спецификата на кожата ми, а не от незнание). Не съм имала кой знае какви странични ефекти, освен лекото белене, което все още имам, но е съвсем поносимо. Вече започвам да мажа всеки ден и смятам да правя по един ден почивка и хидратация, ако усетя, че кожата ми има нужда.
Подчертавам, не препоръчвам на никой да избързва с въвеждането, особено ако няма опит, но всъщност има и една теория, че ако третиноина се маже през 4-5-7 дни, то на кожата не се дава шанс да се ретинизира и страничните ефекти просто никога не отшумяват. Един вид започваш и спираш непрекъснато. Със сигурност има момент на натрупване, но ако ретинизацията продължава средно 2 месеца при човек, който маже всеки ден, то ако мажеш по веднъж на седмица, ретинизацията може да продължи и до година, предполагам. Чела съм доста хора, които споделят, че беленето е спряло когато са започнали да мажат всеки ден. Чувствителността вече е друго нещо. Там трябва да се внимава и да се действа към заздравяване на кожната бариера.
По подобни съображения ми се струва много нелогично да се спира третиноина през лятото. След няколкото месеца почивка, процесът трябва да започне отново. Средно три месеца ретинизация и после точно стигнеш шестия месец и видиш резултат и пак спираш. Не бих си го причинила.

# 112
  • Мнения: 22 910
Мазах година и половина всеки ден.Шията и двколтето трудно свикнаха, нп накрая всичко бе ок, но лицето не спря да се бели и при мен теорията не работи.

# 113
  • Мнения: 18 542
Много си зависи от кожата.
Аз както съм писала, започнах да се беля чак след две години редовна употреба и определено е по-тежко положението зимата, когато въздухът е сух. Иначе раздразнения по лицето нямам. Шията посвикна, обаче ми се раздразва от време на време. Там мажа редовно и като се раздразни, спирам за няколко дни докато се поуспокои и пак мажа.

# 114
  • Мнения: 10 264
На мен дори дерматоложката ми е казвала, че тя си ползва и лятото.
Аз да се оплача, от няколко месеца съм с Airol и още не мога да свикна, макс през 5 дни мога да се намажа, страшно белене и чувствителност. Дори хидратацията върху него не помага. Някой има ли такъв проблем?

И аз. След една година на третиноин, почнах Аирол. И с него направих една година и белене да искаш . С трета през ден мажех. С Аирола по веднъж седмично съм в момента.

# 115
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен дори дерматоложката ми е казвала, че тя си ползва и лятото.
Аз да се оплача, от няколко месеца съм с Airol и още не мога да свикна, макс през 5 дни мога да се намажа, страшно белене и чувствителност. Дори хидратацията върху него не помага. Някой има ли такъв проблем?
И аз съм така. Сега заради студеното време чак ме боли кожата, толкова се изсушава и щипе.

# 116
  • Мнения: 878
А слагате ли нещо хидратиращо преди третиноина? Какъв крем слагате след него? По принцип се препоръчват кремове със серамиди за борба с дехидратацията при използването на третиноин. Аз слагам тонер със серамиди и серум с ниацинамид преди трет-а, изчаквам задължително 30 мин (в началото сбърках и намазах веднага след подсушаване и на следващия ден кожата ми беше доста чувствителна), мажа с трет., мажа със Скинорен (азелаинова киселина - също казват, че има много добро синергично действие с трет-а, но при някои изсушава допълнително), слагам хидратиращ крем и запечатвам с оклузивен крем, като последната стъпка прави най-голяма разлика при мен. Като усетя раздразнение слагам ЛРП Цикапласт и на следващия ден нямам проблеми, отделно доста често запечатвам с Аквафор на Юсерин, но това е доста тежка артилерия и предполагам не всеки би се напляскал с вазелин по лицето Grinning Обаче си струва да се пробва - разликата с и без него е осезаема.

# 117
  • Мнения: 10 264
Аз нищо не слагам след трета. Пробвала съм с масла, но все ме е страх да не му прецакам действието. Ако ми е супер сухо на лицето, си слагам нощния крем (на Шейседо). И Аквафор имам, но виж не съм се сещала да си слагам. Може довечера да се пробвам.

# 118
  • Мнения: 12 302
А слагате ли нещо хидратиращо преди третиноина?

Аз експериментирах по разни начини - слагах лек хидратиращ крем, ниацинамид. Вече лека-полека стигнах до всеки ден и май най-добре ми се отразява отдолу да няма нищо. След поне 1 час правя всичко останало - хидратиращ тонер, евентуално шийт-маска, серум, после крем и накрая аквафор.

# 119
  • Мнения: 878
Според мен е задължителна ударната хидратация, особено докато кожата привикне, но и след това. Третиноинът способства за трансепидермалната загуба на вода и трябва да се полагат специални грижи, за да не стане положението "Сахара". Програма минимум според мен е един хубав базов хидратиращ крем и оклузив, който да запази влагата в кожата. Вече всеки си преценява дали да сложи и нещо преди третиноина и да рискува намаляване на ефективността, с цел намаляване на раздразнението. Аз за сега слагам и съм доволна, по-нататък ще преценя.
Vapor, мисля че намирам доста прилики с теб. Слагаш ли Kiku-то след трет (помня, че ти сподели, че също го харесваш)? На мен ми е малко неестествено да слагам нещо течно след крем и си го ползвам преди това, но съм се замислила да ги разменя.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 22:40 от Superficial

Общи условия

Активация на акаунт