Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 33

  • 32 793
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 309
Писна ми от строители и "майстори"........Ееее няма такъв бранш пълен с  безхаберници ! Като се замисля колко работа имаме още по строежа и ми призлява. Е как поне един не си свърши работата като професионалист?


Ами бутат и правят отново за тяхна сметка!

# 751
  • Мнения: 227
Бърз спешен въпрос!!!
Какви тръби за подово отопление използвахте/ смятате да ползвате ?
Ще се топлим само на подово, без да охлажда и се чудим между рехау и униделта? Някой с мнение или насока?
Благодаря предварително
Има си тръби за подово обикнвенно са с размер Ø16х2 PE /полиетиленови/ ,имайте предвид, че нямат алуминиева вложка, доста използват тръби за парно с алуминиева вложка за вграждане в подово, но това не е правилно.

# 752
  • Мнения: 227
Привет! Имам питане и ще се радвам ако някой ме ориентира. Предстои ни ремонт на къща със смяна на покрив. Забелязали ли сте да са се вдигнали цените на дървения материал? Майсторът ни иска да купи материала сега, защото имало поскъпване.А ремонтът не сме се уточнили кога точно ще почне . ..
Моя съвет е говорете с бригадата и настоявайте вие лично да си купите материала, питайте ги колко кубика, какво сечение, какви дължини - всичко, даже може те да си изберат доставчика, естествено вие ще проверите цената тя е на кубик, ако трябва вземете главният майстор и отидете заедно да си купите сами материала, така ще сте сигурни, че парите ви ще са отишли наистина за материал, а не за нещо друго. Някак си не ми се вижда смислено дай ми пари за материал, след като не се знае кога ще започне ремонта, ако опасенията са за вдигаща се цена на материала няма да имат нищо против да Ви насочат какво им трябва и от къде можете да си го закупите, а на мен не ми се вярва точно дървеният материал да се покачва в тази ситуация. По-скоро ми се струва, че го използват като претекст да получат аванс.

# 753
  • Мнения: 25 775
Може ли цена на м2 на дървени къщи до ключ.
Надеждни ли са оферти под 350м2 ?

# 754
  • Мнения: 6 309
Може ли цена на м2 на дървени къщи до ключ.
Надеждни ли са оферти под 350м2 ?
Нещо не разбрах съвсем въпросът, но ще се опитам да отговоря. До т.н. ключ цената може да варира от 750 - 1000 лв./кв.м. Зависи какво точно се включва в понятието до ключ. Различните фирми, вклюват различни услуги. В ниският ценови диапазон се включват основни неща, без никакви екстри. Колкото повече неща са включени и колкото по-скъпи са използваните материали, толкова цената е по-висока.
https://xn----btbfjleillr4a7gm2f.com/price_plan_komfort.html
https://www.ted-house.com/ceni/premium/
https://richhouse.eu/prices-house/

# 755
  • Мнения: 25 775
Благодаря.
А тези надеждни ли изглеждат, цените им са в по ниския клас.
https://myperfecthome.bg/%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-% … 1%83%d0%b3%d0%b8/

# 756
  • Мнения: 6 309
Благодаря.
А тези надеждни ли изглеждат, цените им са в по ниския клас.
https://myperfecthome.bg/%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-% … 1%83%d0%b3%d0%b8/
Намам идея, но до колкото виждам техният вариант до ключ е доста беден. Не виждам например: мълниезащита, която е задължителна, настилки,  поставяне на ел. контакти, интериорни врати, цокъл, външни декоративни елементи и други, които повечето фирми не описват, но трябва да се направят. Напримир отопление, камина, външна тераса и т.н. За да получете масимално точна оферта, трябва да имате количествни сметки от проекта, на базата на които да ви дадат цена.

# 757
  • Мнения: 25 775
Разбрах Ви,
дори не бях забелязала че няма контакти и врати, а се води " до ключ".
Ще се образовам още, и ще ви чета.

# 758
  • София
  • Мнения: 8 580
Малко трудно всеки да изброява на сайта си дори ключове и контакти... В нашата оферта не бяха описани, но, разбира се, сторителят ги постави Simple Smile Цена от 680 лв/м2 на мен ми се струва нереална - като нищо ще последват неща от типа "настилки по избор, ама до 10 лв/м2" Simple Smile Или "ама стълбището не е включено", "ама на външните стени няма нужда от  пожароустойчив гипскартон", "ама цената е за бяла дограма, за цветна се доплаща"... всякакви неща съм чувала и чела. Затова работихме с препоръчан ни строоител.

# 759
  • София
  • Мнения: 1 743
Разбрах Ви,
дори не бях забелязала че няма контакти и врати, а се води " до ключ".
Ще се образовам още, и ще ви чета.
Гледайте внимателно офертата.Защото на едни познати бяха счупили ф110 във фундамента когато са правили вик в сглобяемата къща.Фирмата казали че не е тяхна работа да оправят тръбата.

# 760
  • Мнения: 6 309
Малко трудно всеки да изброява на сайта си дори ключове и контакти... В нашата оферта не бяха описани, но, разбира се, сторителят ги постави Simple Smile Цена от 680 лв/м2 на мен ми се струва нереална - като нищо ще последват неща от типа "настилки по избор, ама до 10 лв/м2" Simple Smile Или "ама стълбището не е включено", "ама на външните стени няма нужда от  пожароустойчив гипскартон", "ама цената е за бяла дограма, за цветна се доплаща"... всякакви неща съм чувала и чела. Затова работихме с препоръчан ни строоител.
Ами да ти кажа, че точно си описват дали ел. инсталацията е с поставяне на ключове или не. Не, че е проблем собсвеника да си купи след това 20 ключа, но нали трябва и някой да ги монтира. Като се казва до ключ, аз разбирам да се събуеш и да се нанесеш, а не тепърва да доремонтираш.
За това писах, че за да се получи макимално точна и ясна оферта, се изпраща количествената сметка и/или проекта на фирмата. Пак ще има допълнения, но не толкова много. Така постъпихме и ние, като събрахме повече оферти, които сравнихме и накрая решихме на коя се спираме.

# 761
  • София
  • Мнения: 8 580
Ама нали и аз това казвам - на сайта няма да пише, затова какво значи "до ключ" се описва в договора. А договор се прави след като са ти дали оферта според проекта ти и количествени сметки (които всеки строител би трябвало да ти поиска в момента, в който се свържеш с него за оферта). Според мен просто не е честно да вкарваме So Lucky във филма да търси по сайтовете "включени ел ключове и контакти".

# 762
  • Мнения: 25 775
Благодаря на всички. Сега виждам, че има фирми които изписват, мълниезащита, контакти, врати... и други, които пишат " до ключ", ако мине.

# 763
  • Мнения: 6 309
Ама нали и аз това казвам - на сайта няма да пише, затова какво значи "до ключ" се описва в договора. А договор се прави след като са ти дали оферта според проекта ти и количествени сметки (които всеки строител би трябвало да ти поиска в момента, в който се свържеш с него за оферта). Според мен просто не е честно да вкарваме So Lucky във филма да търси по сайтовете "включени ел ключове и контакти".
При някои фирми, още при преглед на сайта до голяма степен става ясно какво се включва в пакета до ключ. https://www.ted-house.com/ceni/premium/ 
https://xn----btbfjleillr4a7gm2f.com/price_plan_komfort.html
А иначе е ясно, че ще получат оферта в детайли при предоставен проект или количествени сметки, без да е сключен договор.
Просто си трябва много проучване, четене, събиране на оферти, лични впечатления и тогава да се прави информиран избор.

# 764
  • София
  • Мнения: 8 580
Съвсем съгласна с последното мнение, fatalina Simple Smile Особено за личното впечатление! Според мен всяко усилие за информиран избор си струва, човек не строи къща всеки месец, все пак Simple Smile
Ако не съм била обективна, извинявам се! С нашия строител първо се запознахме и бсъждахме, та чак след това му научих сайта (и там не пише за контакти, но пък човекът ги сложи) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт