Сватба, булките на 2020 г., тема 2

  • 29 759
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 444
Папигалче,
Още един глас за Зевзеци. Ние имахме гости от САЩ и Германия и бяха много впечатлени от тях. След това споделиха, че това е било най-хубавото нещо на сватбата.
Аз лично предпочитам сватбите в Св. Неделя - по-широко е и короните за ритуала са много красиви. От Св. София си спомням една лятна сватба - беше много задушно, а и попът, който извършваше венчавката непрекъснато объркваше имената на младоженците - но това беше преди около 10-тина години. Може да са се променили нещата.

Честит празник на всички!

# 76
  • София
  • Мнения: 30 205
Два пъти съм била на сватба в св. София и не останах впечатлена. Не, че църквата е лоша, просто всичко ми се видя все едно набързо, на конвейр, по-комерсиално. Така го усетих. Иначе храмът е хубав.

Историческият музей е прекрасно място. За времето никой не може да каже, но забелязвам в последните години, че септ. и окт. са много по-хубави месеци от април и май месец. Пролетта все по-често вали, а есента е мека, слънчева и топла.

Аз съм гледала формация "Приятели чрез танца" и ми харесаха.

Имам усещането, че в последно време колкото по-непопулярно място си избере човек, по-непопулярен екип си подбере, толкова по-добре. Всичко се е превърнало в бизнес. Вярно, че ние с ММ сме се женили отдавна, но покрай нашите младоженци се зачудих за мащабите на подготовката на една сватба. Някъде такива цени им обявиха за услугите, че човек не знае как да реагира в първия момент.

# 77
  • София
  • Мнения: 91

Имам усещането, че в последно време колкото по-непопулярно място си избере човек, по-непопулярен екип си подбере, толкова по-добре. Всичко се е превърнало в бизнес. Вярно, че ние с ММ сме се женили отдавна, но покрай нашите младоженци се зачудих за мащабите на подготовката на една сватба. Някъде такива цени им обявиха за услугите, че човек не знае как да реагира в първия момент.

Винаги е така, ама се разбира късно. И при доктори, и при автомонтьори, агенции и диджеи.
следя форума отдавна и гледам се въртят точно 4 имена на диджеи и 5 на агенции. тези хора имат по 4 сватби на седмица, почвайки от петък, и как са да адекватни за неделната сватба...в София има поне 25-30 активни и способни диджеи. Бях на сватба с "нова агенция", еми момичетата украсаваха от предния ден и докато не нагласиха всичко под конец, не мръднаха от залата.
Новия екип винаги ще даде повече от себе си, за да има доволни клиенти, винаги ще направи "подарък" към пакета и една идея ще му е по-ниска цената. усетих го когато жена ми беше бременна, доверихме се на млад гинеколог,който в 3 сутринта запали колата, дойде до в къщи и я закара в кабинета си, прегледа я й я върна. В същото време "светилата" не си вдигаха телефоните дори в работно време...

# 78
  • София
  • Мнения: 30 205
Единственото при по-непопулярните екипи е това, че се поема риск, който понякога се оправдан, но понякога може да ти скапе деня.

Нашите младоженци имаха среща с една нова агенция на пазара и се видя, че хорицата наистина нямат идея какво се иска от тях, но пък бяха мили. Явно истината е в златната среда.

Изложението само в неделя ли е или и в събота?

# 79
  • Мнения: 1 195

Изложението само в неделя ли е или и в събота?
И в събота.

# 80
  • София
  • Мнения: 11 674
Аз съм тотално разочарована от агенциите, с които говорих.
Писах на 4, от две получих оферти след напомняния, от друга ми обещаха, че снощи ще я имам, е, нямам я още. А аз не давам зор да ми изпратят веднага, само ориентировъчно кога мога да я получа. Ако те не си спазват сега сроковете, тогава как да се разчита на тях в деня.
Офертите са по 5 реда, като няма половината неща, за които съм питала, говоря за основни неща като булчински букет, панделки. Отделно съм питала за фотокътове, като давам снимка от тяхна декорация и питам това колко би струвало. Е, няма го после в офертата. Как може да не се постараят поне минимално.
От другата агенция пък ми обясняваха 10 минути, че сватбата ще ми е пълен провал. А все пак аз ги питам за цветя, много ме натъжиха. Надявам се да не са прави и да имаме хубава сватба.

Странното е, че по принцип не сме склонни да дадем много като пари, но това с тях не съм го обсъждала. Не им бях дала лимит на бюджета. Ще ходя и на изложението уикенда, ще видя и там какво ще ми кажат.
Бях на предишното там бяха Мелодика, сториха ми се големи професионалисти, но доколкото знам са ни над бюджета.
Замислям се отново за флорист, не съм се отказала все още от агенция, де. Ще разгледам и някакви по-малки агенции и на които ме грабне украсата, ще пиша и на тях. Не исках да действам така и да ангажирам много хора да ни правят оферти, а само тези, от които наистина се интересувам, но ще трябва да увелича кръга.
Явно тази работа с агенциите не е като по филмите.

# 81
  • София
  • Мнения: 30 205

Изложението само в неделя ли е или и в събота?
И в събота.
Мерси!

Niya-, нашите младоженци получиха от всички фирми, които попитаха, оферти + от няколко флористки. От кои фирми се интересуваш, че не ти изпращат оферти, може би са от големите в бранша и са заети?  Thinking

# 82
  • Мнения: 582
Да, да, същата работа беше при мен. Писах на минимум 10 агенции - повече от половината не ми отговориха, а една ми отговори след няколко месеца. Всички оферти, които получих бяха абсолютно стандартни и с едно приканващо "Елате да си поговорим". Ама как ще си губя от времето да ходя до някъде си щом като още от първия "разговор" ми изпращат нещо, което съм виждала вече 100 пъти?? Накрая намерих тази въпросна нова агенция, все още не сме подписали договор, не сме плащали нищо, но те бяха единствените, които се постараха да отговарят на всички въпроси и да пригодят офертата точно така, както аз искам. Това е точно по темата, която някой обсъждаше по-нагоре, че по-неизвестните или нови агенции, ДЖ и т.н. ще дадат повече от себе си, за да те спечелят като клиент. Въпросът е точно, защото нямат опит дали да се довериш или не. Е, реших да потърся още една от по-известните фирми, за да взема решение по-лесно. Писах им с надеждата, че ще получа адекватен отговор, имайки предвид, че са правили сватби в същия ресторант. Ами, познайте - отново същата стандартна оферта с 3 слайда с глупости и 5 посочени цени.

Аз най-вероятно ще рискувам с новата агенция, защото виждам, че се стараят и получавам много по-добро отношение. Дали е добра и дали ще остана доволна - ще напиша след сватбата, защото не искам да правя реклама предварително.

# 83
  • София
  • Мнения: 11 674
При нас проблемът е, че не искаме нещо стандартно и така не може стандартна оферта. Иначе нямам претенции малка или голяма агенция, но да украсява съвременно, че някои са ми малко от 90-те. И вазите поръчах вече,  така че освен да се обърнем към флорист.

# 84
  • София
  • Мнения: 30 205
Niya-, да, защо не опиташ с флорист? Може пък да намериш това, което търсиш.

....."Елате да си поговорим". ......
Сега вече разбирам, защо нашите младоженци получиха подробни оферти и то доста бързо- те се срещнаха с въпросните агенции/ флористи. Вероятно в това е разликата, макар че не би трябвало да има чак такова голямо значение.

# 85
  • Мнения: 137
Момичета, малко съм учудена от това, което споделяте за агенциите. Първо водиш разговор, лично или по телефона, казваш локация,дата, тема, дали искаш изнесен ритуал и после ти пращат оферта. Тя е в общи линии от общ характер ( наем на столове, ханкели и подобни) колкото да разбереш цените. Но включва и лични елементи - ние например според локацията нямахме нужда от гръб на масата  но искахме арка. Аз бях пратила и снимки на цветята които исках и за тях ми дадоха цена. Също според мен е хубаво да имате агенция ако сте готови да приемате съвети. При мен поне си струваше. Бях си избрала тема, която не пасваше на залата. Ако не искате да се допитвате и да търсите мнение, а ви трябва човек за логистиката на тържеството само, не си струва да плащате на скъпа агенция. Сигурно може и някой, който прави Selfmade неща да украси това, което вие сте избрали и знаете как точно  иска да изглежда. Агенциите са скъпо удоволствие и е хубаво да се възползвате от тях на максимум! Не мисля, че можете да пратите съобщение по фейсбук и да очаквате сериозен отговор. Дано съм била полезна.

# 86
  • София
  • Мнения: 11 674
Аз лично пуснах запитванията по фб, за да се подготвят все пак, тъй като не е стандартно това, което искаме, но и не е сложно, след това с две от агенциите говорихме по телефон. Разбира се, ще искам и личен разговор, защото в офертата по фб искам базова оферта за основните цветя, за допълнителните елементи и това, което могат да ми предложат като варианти като цветове, платове, конкретно разположение на зала, ще се случи при среща на живо, разбира се, това трябва да го и платя, не очаквам някой да ми изготви концепцията безплатно. По принцип смятам, че те са организатори и е редно те да инициират разговора, когато са се подготвили минимално. Примерно едната агенция не знаеше как изглежда залата при разговора ни по телефона. За мен това не е професионално, все пак 5 минути отнема да погледнеш няколко снимки.
Постовете ви ме обнадеждиха, че може би аз не съм попаднала на моите хора. Все пак чакам си офертите от тях, ако останалите две агенции ми изпратят нещо прилично, може да се видим наживо, ако не, от следващата седмица след изложението с нови сили ще търся отново.

# 87
  • Мнения: 137
Какво имаш предвид с това да си платиш за концепция? За уговорка за визия, цветове, цвета не се плащаща. Ако искаш да ти направят маса да видиш на живо да, но инъче не бих платила.

# 88
  • София
  • Мнения: 11 674
Ние имаме само обща идея, но сме в зала, а не в ресторант и бихме се вслушали в различни идеи как да се подредят нещата, къде да са масите, къде кетъринг, къде да са снимките с гостите, как да е украсено там. Та тези неща вече отнемат време и за мен е нормално да се случат след като сме наели някоя агенция. Разбира се, че нямам против някой безплатно да ми направи план, но би ми било неудобно и не е редно.
От разговора по телефон и фб не очаквам чудеса, а общи неща, които да ориентират дали това е Агенцията, цени за основните неща, точни ли са и допадат ли ти като отношение и ако отговорът е Да, да преминем към лична среща.

Може и да не ми е правилно виждането, де, не знам, може да пробвам различна стратегия със следващите, ако с тези не стане.

# 89
  • София
  • Мнения: 30 205
Niya-, според мен просто още не си намерила вашата фирма. Всичко ще се нареди когато усетиш, че това са вашите хора. Peace

Общи условия

Активация на акаунт