Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XI

  • 21 918
  • 721
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 1 885
А аз днес четох, че ще правят сериал по "Уилоу" - помните ли филма с Вал Килмър като млад? Много го харесвах.

# 271
  • Мнения: 36 529
Интересно Simple Smile Сега потърсих информация - изглежда ще е сериал на Дисни+ (като Мандалорецът). За сега проектът е на много ранен етап и още не се знае дали ще се реализира.
Харесвах много филма. И Вал Килмър беше готин тогава (как се промени този човек...).

# 272
  • Мнения: 47 996
Изчетох 100те епизодчета, и не е завършен ! Не съм от търпеливите Joy да чакам сега

# 273
  • Мнения: 36 529
Lore Olympus ли? И аз съм така. Следя и някои манги и е много неприятно като си прочетеш всичко да трябва да чакаш, понякога се точи с години...
Тази авторка поне изглежда редовна - публикува веднъж седмично. Има и успех, изглежда печели пари от комикса, та няма опасност да се откаже скоро.

# 274
  • Мнения: 47 996
Не че историята не е добре позната, но ми станаха симпатични Hug

# 275
  • Мнения: 36 529
Да, интересно е пресъздаден и стилът й е приятен. Някак ретро (без да дразни ).
Преди време четох комикс на подобна тематика, авторката май беше китайка. Тя рисуваше много красиво, обаче пишеше по една глава на месец и историята направо се влачеше... Там също Хадес беше положителен герой. Той и в самата митология изглежда много свестен, особено ако се сравнява със Зевс и Посейдон.

П.п. Намерих я относително лесно - Зелда Уанг, обаче наистина нямам нерви да проследявам до къде е стигнала, а и не помня до къде четох. Поне първата арка (за свалянето на Кронос) беше завършена, доколкото помня... https://tapas.io/zeldacwang

# 276
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Тинти Минти 630251, пробвай вариянт да вграждаш субтитрите във файла на видеото. Аз използвах https://any_video_converter.bg.downloadastro.com/ , но предполагам и която и да е програмка ще ти свърши работа.

# 277
  • Мнения: 36 529
Тази седмица ми харесаха сериите на Пикар и проект Синя книга.

За Пикар (забелязвам, че доста хора го произнасят Пикард, включително и американски ревюисти; мисля, че последната буква не се произнася, тъй като фамилията е френска, но това не е важно) - харесва ми, че историята се завърза и най-после събраха необходимия екипаж. Сантяго Кабрера има интересна двойна роля (капитан-бунтовник и любезна холограма). Харесвам го още от Герои Simple Smile Мистерията изглежда обещаваща, предполагам, че всичко ще се върти около емигрантската криза, но все още има шанс да е интересно до края.

Проект Синя книга - продължават да се отнасят сериозно към темата за НЛО. Признаха, че повечето летящи обекти  най-вероятно имат земен произход. Харесва ми, че Мими и руската шпионка вече нямат нищо общо. Чудех се дали живите роднини на доктор Хайнек не са се подразнили от тази сюжетна линия, която обижда майка им/баба им. Интересно дали те са настояли за промяната?

В случай, че някой гледа Castlevania - трети сезон ще се появи в Нетфликс на 5-ти март.

# 278
  • Мнения: 36 529
Два нови трейлъра - на някой може да му е интересно:
Altered Carbon - втори сезон излиза на 27-ми февруари в Нетфликс:



И някакъв нов тийн сериал на Хулу - Utopia Falls:


Премиерата е на 14-ти февруари. Ето повече инфо:
Не е моето нещо JoyJoyJoy

# 279
  • Вестерос
  • Мнения: 38 270
Звучи ужасно утопията Grinning

# 280
  • Мнения: 36 529
Да - ще се бунтуват рапирайки ))

# 281
  • София
  • Мнения: 27 223
някои хора съвсем се самозабравиха.
това и пари да ми дават няма да гледам. :О

# 282
  • Мнения: 6 493
Аз Altered Carbon чакам. Антъни изглежда добре, е не като Джоел, но...ще гледам Smiley

# 283
  • Мнения: 36 529
Ето по-дълъг трейлър на Карбона:

# 284
  • Мнения: 11 319
Изгледах Рагнарок на нетфликс. Много приятно свежо датско фентъзи в съвременен вариант по скандинавската Сага в 6 епизода.
Има потенциал за още сезони, но се чака потвърждение от нетфликс дали ще снимат.
Действието се развива в Норвегия, в измислен град, където се съчетава митология и екология в едно.

Общи условия

Активация на акаунт