Помощ! Много суха кожа на лицето.

  • 1 403
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте дами. Преди 5 години внезапно ме сполетя много лошо заболяване на кожата на лицето и скапла. Всичко започна с едър пърхут и сух скалп, след което тръгна надолу по лицето, кожата там стана на червени сърбящи и груби на допир петна. Беше някакъв ужас. Посетих дерматолог, който ми заяви, че имам себореен дерматит и ми предписа козметика на Дюкре (крем за лице, душгел и шампоан) Първият месец всичко изчезна, но през средата на втория месец всичко се върна отначало. Веднага посетих аптеката, от която си закупих козметиката, а там ми обясниха, че трябва да мина на поддържаща серия. Купих си я, но още след първото измиване състоянието ми се влоши и стана още по-зле и от началото. Изпаднах в ужас, всяка седмица се миех с различен шампоан, изпробвах катранен сапун, низорал, шампоан на Здраве и Билка срещу себорея, нищо не помогна. Слава богу намерих най-накрая шампоан, от който съм много доволна и някак си успях да оправя проблема с кожата на скалпа, но с лицето все още не мога са се справя. По време на баня го търкам с малка гъбка, на която капвам няколко капки шампоанче за лице с памук и след това при допир усещам, че тези струпейчета ги няма, кожата ми е гладка. След баня го мажа с много мазен билков крем и следващите два или три дни всичко е наред, докато на третия или четвъртия ден не започнат пак да стават тези груби струпвания и кожата да ме сърби. Моля помогнете ако сте имали такъв проблем Sad

# 1
  • Мнения: 32 206
Предлагам ти да посетиш ендокринолог. Да ти види щитовидната.
Имам подобен проблем с лицето, но зимата. Заради студа. При мен е то щитовидната. Цигарите също ми утежняват нещата. Много съм ги намалила.
А може и от гинекологични проблеми да идва.
Да не би някаква алергия  да е?

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Моля те не слагай шампоан на лицето си и гъбка и търкаш..... направо как си оцеляла...?
Върни се при дерматолога, предполагам на Дюкре ти е изписал DS формула. Има такава на Биодерма Сенсибио ДС, по-хубав е според мен. Не яж кисели храни, не пракалявай с червеното вино.

# 3
  • Мнения: 991
А пиеш ли вода, ядеш ли мазнини - яйца, зехтин, маслини, сирене?

Може кремът да ти е лек. Това, че е мазен, не значи, че е хидратиращ. Може да се нуждаеш и ог серум под крема. Какъв е този билков крем, те са леки по принцип.

# 4
  • Мнения: 8 937
Само при къпане ли се чисти лицето? Това е безумно, а търкането с гъба и шампоан за лице (какво е това?!?) ме уби. И аз съм със суха кожа, която стига до люпене, особено на носа. Чистя сутрин и вечер с щадящ продукт, ексфолирам 2-3 седмично и задължително след това тоник или розова вода, хидратиращ серум и крем за суха кожа.

# 5
  • Мнения: 1 200
На дерматолозите това ли им е работата, да "предписват" козметика?
 И аз препоръчвам да си направиш някакви изследвания. Боядисваш ли си косата?
Имах ужасна себорея преди 138 години....като тинейджър, след като започнах да експериментирам с цветовете на дъгата. Много неприятно беше и наистина нищо не помагаше. Години наред се влачи, почва, спира, черно просто не можех да облека от кръста нагоре. Буквално ми се белеше кожата на скалпа. Естествено и кожата на лицето ми стана по-суха, и това не се е променило и до днес. При мен се дължеше и на не особено здравословната диета, като цяло начин на живот.
Ако си направиш някакви изследвания, и се установи, че нищо ти няма, помисли, дали не трябва да промениш хранителния режим нещо. При мен наистина всичко отшумя следствие на някои промени в навиците ми.
Остана си сухата кожа, през Зимата най-вече, но за толкова години , гледам да се грижа за нея така, че само аз да си знам, че е суха.
Шампоан за лице какво означава??

# 6
  • Мнения: X
Добър дерматолог ти трябва, не просто дерматолог. Ако си от София, потърси в болница Лозенец (Правителствена) д-р Тияна Стоянова
Скрит текст:
https://www.derma.bg/dermatology/?id=612
Трудно вдига телефон и трябва търпение, но ако някой ще ти помогне, това е тя. Методите ѝ са особени, но работят безотказно. Ако решиш да отидеш да предупредя - отиди в напълно натурален вид, без мазила, без нищо по лицето, измито само с вода. Даже и деня преди посещение не слагай нищо. Казвам го, за да не се връщаш втори път за преглед. Няма да ти каже нищо за състоянието ти, ако си третирала с нещо проблемните участъци преди прегледа.

# 7
  • Мнения: 2 799
Да, аз също съм с проблеми на щитовидната жлеза, а и пушач за мой срам Flushed Кожата ми от доста години е суха, лющи се, че и чак лишеи в зоната около очите се появяват в най-големите студове. За капак - свръхчувствителна.
С търпение и постоянство се овладяват нещата, обаче. С гъба и шампоан не бих дращила, това само влошава нещата. Почистване само с нежни продукти за чувствителна кожа, по-добре маслени. Ексфолиране - 1 до 2 пъти седмично, след лека парна баня с лайка. Ако слоя сухи мъртви клетки на повърхността не е почистен, кремовете нямат никакъв ефект. Много хидратация - серуми, кремове и маски, едва тогава мазни кремове, които през зимата обаче са абсолютно задължителни. Гореща вода на лицето - крайно нежелателно, само хладка.
В много от случаите тези състояния се провокират от микроорганизми разни. Аз се повлиявам много добре от всякакви продукти със салицилова киселина. Мед, лайка - също ми помагат. Вит. С също ми влияе благотворно.
Това е моя начин за справяне с проблема, не смея да твърдя, че при друг ще работи по същия начин. Внимателно въвеждане на нови продукти, добро и правилно почистване, упоритост и постоянство е разковничето.

# 8
  • Мнения: 32 206
Да, аз също съм с проблеми на щитовидната жлеза, а и пушач за мой срам Flushed Кожата ми от доста години е суха, лющи се, че и чак лишеи в зоната около очите се появяват в най-големите студове. За капак - свръхчувствителна.
С търпение и постоянство се овладяват нещата, обаче. С гъба и шампоан не бих дращила, това само влошава нещата. Почистване само с нежни продукти за чувствителна кожа, по-добре маслени. Ексфолиране - 1 до 2 пъти седмично, след лека парна баня с лайка. Ако слоя сухи мъртви клетки на повърхността не е почистен, кремовете нямат никакъв ефект. Много хидратация - серуми, кремове и маски, едва тогава мазни кремове, които през зимата обаче са абсолютно задължителни. Гореща вода на лицето - крайно нежелателно, само хладка.
В много от случаите тези състояния се провокират от микроорганизми разни. Аз се повлиявам много добре от всякакви продукти със салицилова киселина. Мед, лайка - също ми помагат. Вит. С също ми влияе благотворно.
Това е моя начин за справяне с проблема, не смея да твърдя, че при друг ще работи по същия начин. Внимателно въвеждане на нови продукти, добро и правилно почистване, упоритост и постоянство е разковничето.
Колко пушиш?
Опитай се да намалиш цигарите.
Защото е вредно за щитовидната. И аз съм пушач.
Бях ги отказала, но след отказа от цигарите ТСХ-то ми се вдигна до небето и получих жесток запек.
Хем е вредно, хем за организма и резкия отказ е стрес.
В момента пак пуша, но не като преди. Но смятам още да ги намалям.
При болна щитовидна самото кръвообращение е прецакано и зимата за нас е ад.
Искам да те питам нещо. А сърбежи по лицето имаш ли зимата като ти е суха?

# 9
  • Мнения: 2 799
Сърбежите са не само по лицето, но по цялото тяло. През зимата краката ми под коляното се напукват до кръв, ако не мажа богат крем. Мажа обилно цялото тяло всеки ден. Непоносимостта към студа и съпътстващите проблеми са си характерни за щитовидната.
Пушенето се старая да ограничавам, но да спра не мога. То пречи на всичко по принцип, но това да ми е кусура Smirk. Затова гледам да компенсирам с храненето и грижата за кожата. В менюто ми присъстват целогодишно големи количества свежи плодове и зеленчуци, сирена заради калция, месо, билкови чайове и достатъчно вода. Сладко не си забранявам, но ям рядко.

# 10
  • Мнения: 8 937
Станахме група... Сутрин се чудя първо L-тироксина или цигарата да взема. Зимата е ад не само за кожата, всичко съпътстващо се проявява.

# 11
  • Мнения: 32 206
Сърбежите са не само по лицето, но по цялото тяло. През зимата краката ми под коляното се напукват до кръв, ако не мажа богат крем. Мажа обилно цялото тяло всеки ден. Непоносимостта към студа и съпътстващите проблеми са си характерни за щитовидната.
Пушенето се старая да ограничавам, но да спра не мога. То пречи на всичко по принцип, но това да ми е кусура Smirk. Затова гледам да компенсирам с храненето и грижата за кожата. В менюто ми присъстват целогодишно големи количества свежи плодове и зеленчуци, сирена заради калция, месо, билкови чайове и достатъчно вода. Сладко не си забранявам, но ям рядко.

Ох, значи не съм единствена.
Но в момента нарочно изключвам марулята от менюто, защото подозирам, че ми прави проблеми. Зелена салата ям от началото на зимата до пролетта, после минавам на домати.
И всъщност периода в който съм на маруля, лицето ми става ужасно.
Лятото нямам проблем с лицето. Да, червено е. Но това от цигарите. Които като отказах за 40 дни, червеното на лицето се оправи с 60%.
Лятото нямам сърбежи. Кожата обаче не е суха, а мазна.
Адът идва със застудяването.
Та реших да опитам да спра марулята и да видя как ще се отрази.
Не винаги е от щитовидната, понякога и от храна е.
Мъчно ми е. Обожавам маруля. Сега трябва да ям моркови и зеле. А зелето пък за щитовидната не е полезно.
И зимата се чудя какви салати да ям.

# 12
  • Мнения: 2 799
Пробвай с ряпа и моркови, вкусна е Simple Smile Доматите са ми най-любими, а и са добре за кожата, пък и са естествен антихистамин. През зимата рядко са хубави, за съжаление. Проблеми от марулята аз не съм забелязала, но и не я ям всеки ден, де.
Май се отклонихме от темата, но нещата, които обсъждаме са все съпътстващи причини.
За зачервяването - продуктите от серията Redness Solutions на Clinique, а и Clinique ID в подходяща комбинация помагат при мен. Комбинирам балсама за много суха към комбинирана кожа със зеления активен концентрат против раздразнения. От известно време съм с почти равен тен. Ще видим като падне под нулата, де Simple Smile

# 13
  • Мнения: 32 206
Засега така ще карам.
Лошото е, че е трудно я дъвча  Laughing
Вчера изядох само една салата с маруля на обед, вечерта друга. Днес не съм пипнала маруля. Лицето ми е малко по-спокойно.
Все пак, ако се окаже от марулята, мисля чат пат да я хапвам.
Може би нитратите са проблемни. Освен да я кисна във вода по-дълго време.
Определено мисля, че храненето има значение.
Преди година и половина пак ми се появиха сериозни кожни проблеми и установих, че е от сусама. Оказах се алергична.

Общи условия

Активация на акаунт