На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 28

  • 79 530
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 428
Здравейте, интересуваме дали знаете евтини и качествени Simple Smile фаянсови плочки , теракот в Лозенград?

# 721
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Беличкова,
пробвай с това.......Аз забравям за една вечер пилешкото филе  във  марината от кисело мляко
стърган лук повечко, зехтин лимонов сок, шафран или куркума, сол, черен пипер.
И това вече или на барбекю или в оджака. Да ти е сладко:yum:

Какво е оджак....А маринатата изхвърля ли се, или се пече с нея. Аз съм на кето диетка и много ми допадна тази рецепта.....Точно като за мен.

Алинче, оджак казва на фурната ми, един приятел на ММ понеже е със старинен вид. Едновремешна фурна...демек.
Иначе месото леко го изстръскваш от маринатата и го мяташ или във фурната или печено на скара.

# 722
  • Ст.Загора
  • Мнения: 683
Ивче SadАми Озар е на 200-250 метра след рибната, от същата страна. Подминавате масите със зеленчуци, покрай една аптека се минава, само направо вървите и сте там. Не знам за Бим, не съм виждала. 😁)  Благодаря , ще го потърся следващия път. Делтичка и твоята рецепта ще пробвам , последния път когато ходих на 3.01.20 намерихме  пилешко филе за 14 лири и си беше Ок, дори по-добро от нашето.

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 725
Аз на Банвит взех няколко пъти и за мен е ок. Познати купиха миналата седмица с мен и не им харесало. Нямало нищо общо с Дюк и Градус, които си вземали от тук.

Ще запомня за дюнерите и опитам в тази питка като тост, но не мисля скоро да повторя. Ще ми държи влага дълго време. Simple Smile Сега искам да хапна пиде. Не съм опитвала и мухлама. Във Фарук Гюлоолу имат, но менемена им не беше хубав и не знам струва ли си. Да сте виждали някъде другаде? И телешки кебап бих хапнала. Blush

Едните показани заведения, както писа и Беличкова, са извън централната част и не са ми познати.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Тези заведения на нас са ни удобни, защото като минем магазините от тази страна-сядаме, обядваме и продължаваме с Марги, център и т.н.Това, което е в средата Мис дюнер, има много хубави пидета. Дюнера ти го носят-"сам да си го сглобиш". Има много хубав искендер кебап, без отрашкващия овчи аромат. Кюнефето и супите също са много хубави. Другите заведения и има и на центъра-може да сте яли в тях.

# 725
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Бяхме и ние вчера. Видях я Ивчето да похапва сладко сладко в Мадо😆.
На мен ми забравиха трилечето тоя път. Другите си изядоха поръчката, аз седях и ги гледах на празна маса. 😂 .Подсетих ги де. Бива ли да изтърва.
Напазарувахме си в Мигрос, обиколихме Марги, разходихме се из центъра и хайде наобратно. Обаче ми е много уморително ходенето в неделя. Днес едвам устисках да не си полегна на дивана в офиса.

# 726
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 725
E, обаждайте се де. Simple Smile
Миналата седмица ме поздравиха, станах разпознаваема от далеч вече. Joy

Подсещам ги аз като забравят, че няма как да пропуснат точно мен в Мадо. Ще им пиша три минуса. Simple Smile Трилечето им е хубаво иначе, но аз имам нови любимци и вече не поръчвам. А и в Мигрос, на неделния пазар може да се вземе по-евтино.

Ех, тези заведения така ги описахте - от страната на Марги ли са или другата?

# 727
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ивче, при кръговото с пехливаните са. От страната на Ераста и Кипа.цък

Скрит текст:
Когато дадат линк към вю-то, долу вляво при изображението има малка карта, която можеш да отвориш на половината екран и да разцъкваш по нея за ориентири.

# 728
  • Мнения: 5 459
Прави ми впечатление, че последно време нито Ивченце, нито някой друг споменава бадемовите курабийки дето се топят в устата. да не са ги спрели от продажба, ей. Една от причините , поради, която отивам в края на март са те. Направо ги сънувам....

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Научихме се да си ги правим
Скрит текст:

# 730
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз силно ограничих въглехидратите и умишлено не ги купувам. Вкъщи децата и мъжо не ги ядат.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Мълчим, щото А сме казали, А сме отворили скритите кутии.
Не са ги спрели, спокойно. Има и на Keçecizade, има и на Osmanlı Şehzade, от които нямам фаворит поради недостатъчно дегустации, както и вероятно на още няколко знайни и незнайни производители.

Научихме се да си ги правим
Скрит текст:

Скрит текст:
Не съм те чула! Само това остава!
Добре, че съм мързелива, та продуктите за кюнефе отлежават във фризера. Иначе съвсем ще му изпусна края.
Сега пък и бадемови курабии...
Не ща рецепта! Аааа ма ха!

# 732
  • Мнения: 5 459
Научихме се да си ги правим
Скрит текст:
Така не се брои. А рецептата, М?
То и аз съм ограничила въглехидратите. На високомазнинна, нисковъглехидратна диета съм, ама не ям пък всеки ден курабийки.Предния път като ходихме, уж никой не щеше.....пък като се върнахме от 5 кутии, аз едва се докопах до половин......

# 733
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 725
И аз не споменавам, защото са ясни. А и търся да опитвам нови неща. Simple Smile)
На мен и варианта от насипните в Мигрос са ми любими! Ако не сте ги пробвали, се поправете непременно. Заедно с шоколадовите топки с пълнеж.. ммм!
Иначе днес колежка ни черпи с онези от борсата, които са с червено по кутията и прозорче (Kavala kurabiye май пишеше на нея), че й ги похвалих. И установих защо е разликата в цената, откакто внимавам повечко какво слагам в устата си - ами тези са с някаква палмова мазнина или олио, а другите са си маслени. Евтините като курабия точно, а хубавите са бели и с плътна обвивка от масло сякаш.

Вчера видях още една марка на главната, но то вече толкова много има, че няма как да се опита всичко. Blush



Ще ги дегустирам някой път и тях за общото благо. Simple Smile)))



Гледам че предлагат и други бисквити, не само бадемово с марципан.

https://www.arslanzade.com.tr/30-kallavi/kallavi


Да не говорим повече за тия бадемки, че и аз като Белята ще извадя кутията от Кавала.... Сигурно се питате как съм устискала от август досега. Дано не се развалят. Grinning А как ми се прияде баклава сега, но вчера реших да не купувам нищо сладко и умишлено пожелах да опитам само едно парченце от Mehmet gece. Имам 20 шоколада в шкафа и не искам да прегрешавам. Пък напълня ли малка кутийка, минавам през Ozar за каймак и до сряда щях да плющя след вечеря. Joy

Не знам какво ми стана с тази баклава, че 4 пъти купувах и ядох последните месеци. Не си помислях 2 години и сега като открих хубава, не мога да се запра.
Вчера нащраках в Мадо, цените мисля се виждат. Скъпичко си е, но не мога да сравня с другите баклаваджийници дали има осезаема разлика. Hushed



Охх, искам и тирамисуто им.. И bal boregi ми се хапва, че скоро не съм. Насита нямам. Grinning

Хайде стига толкова храна, че...

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 20:31 от iv4enceto_91

# 734
  • Мнения: 5 086
Ивче, признавам, че те следвам в Instagram и гледам тези снимки предпремиерно Joy Надявам се да не е прозвучало твърде creepy.

Тези бадемови курабийки така и не ми харесаха. Пробвах в магазинчето срещу Ondo, точно до любимото ми Tatlı Konağı. Впрочем, говорейки си за места, където ходят местните, вътре в сладкарничката се чува предимно турска реч. Хапваме и в места тип локантасъ за основно. Освен дюнерите на Белята, разбира се.

Иначеее имам здравословен проблем, та сладкото го свеждам само до времето, в което съм в Одрин. И то и там се ограничавам Sad Баклавите само ги миришем, ако мога да интерпретирам онази реклама. Поне със сирената компенсирам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт