Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 31 244
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 54 623
Благодаря, Франи! Пожелавам ви го от сърце! Heart Flowers Four Leaf Clover Hug

# 706
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Здравейте дами! След последната ми циститна криза уж се оправих и урината излезе стерилна, въпреки, че все още имах оплаквания, но останах на Цистостоп и постепенно ми затихна дискомфорта. От известно време имам леко парене и дискомфорт на входа на влагалището, като до момента проведох няколко лечения със свещички, крем и противогъбични таблетки. Накрая настоях за микробиология и ми откриха стафилококус хемолитикус във влагалищния секрет.  Точно такава бактерия ми откриват за първи път. Към момента, не съм започнала АБ терапията от гинеколог, (само  вагиналните супозитории от които пък ме пари), понеже съм на доста други лекарства за други заболявания и реших да изчакам ден, два, за да не претоварвам за пореден път организма,  но от снощи започнах да ходя пак често до тоалетната,  имам леко парене и дискомфорт в пикочните пътища и тъпа болка към бъбрека. Въпроса ми е, дали според вас е възможно този стафилокок да е заразил пикочния мехур също? Сега не мога да дам урина, защото съм поставяла вагинални свещи.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Буболина,
Възможно е. Всякакви инфекции във влагалището много лесно се пренасят през уретрата към пикочния мехур и ако продължават да не се взимат мерки стигат и до бъбреците.
Тези вагинални свещички за какво ги слагаш, какви са? Защото има такива, които са като локален антибиотик.
За имунната система грижиш ли се, предвид приема на всички лекарства?

# 708
  • Мнения: 1 104
Здравейте, периодично мрънкам в тази тема за постоянно появяващи се парения и циститни симптоми без бактерии в урината.
Този път минавам да се похваля. Осъзнах че нося изключително тесни дънки 1 номер по-малки, отколкото трябва и неподходящ модел. Започнах да нося mom модел Grinning , вярно не се харесвам толкова НО от месеци не съм имала абсолютно никакво парене или дискомфорт в мехура. Явно съм си причинявала сама възпаление от постоянното пристикане.

# 709
  • Мнения: 287
Момичета, идвам специално да се похваля. За първи път от година и нещо виждам чиста стерилна урина. Вече си мислех, че това няма да ми се случи. Накракто, за година изпих повече от 10 антибиотика, всички продукти на пазара с боровинки, мечо грозде и прочие. Като резултат, всичките тези антибиотици ми скапваха вл.микробиология, а е.коли в урината не трепваше.

Накрая спрях антибиотиците и реших да опитам с алтернативно лечение - писала съм в темата, масло от риган, черен кимион, седемчатка, д-маноза. Така изкарах около 2 месеца и явно нещо от тях е помогнало. Боже, как се радвам Innocent

# 710
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Буболина,
Възможно е. Всякакви инфекции във влагалището много лесно се пренасят през уретрата към пикочния мехур и ако продължават да не се взимат мерки стигат и до бъбреците.
Тези вагинални свещички за какво ги слагаш, какви са? Защото има такива, които са като локален антибиотик.
За имунната система грижиш ли се, предвид приема на всички лекарства?
Габурата, тези свещички са Флажил- трети подред. Обаче от тях ми пари във влагалището. Преди това слагах Бетадин и Клотримазол, по лекарско предписание. Обаче док.каза, че нямало да мине само с тях, затова ми изписа Ципрофлоксацин за 5 дни+ Гентамицин за 5 дни ( от антибиограмта ). За имунитета май не пия нищо в момента, само Лактофлор.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 1 531
blue_eyez,
наистина дрехите трябва да са удобни, бельото също е важно - памучно и по възможност да се избягват прашки.
Дано повече не ти се появяват оплакванията!

*papaya*,
Честито! Сега само да не спреш с профилактиката. Simple Smile

bubolina_80,
Флажил са хубави, но явно вече си станала чувствителна към тях. Имаше още едни Макмирор май бяха.
Започни да се грижиш и за имунната система като цяло, не само в насоченост за пикочните пътища. Че и аз бях така по едно време преди години. Обкалях кабинетите и си носех торбата с лекарства да показвам какво пия, за да знаят при изписването на поредния медикамент.
Следиш редовно темата и много спе писали коя какво пие като чайове, добавки и всякакви неща. Почвай от единия край и ще се подредят нещата лека полека.
Пробиотик си пиеш, което е добре.

# 712
  • Мнения: 54 623
Буболина, за вагиналния проблем пробвай с Цикатридина овули.
Аз имам страхотен ефект от тях.
Флажил и на мен не ми действа добре.

# 713
  • Мнения: 38
Здравейте! (За гр.София)
В момента имам цистит. Бих искала някой да ми препоръча адекватен/добър лекар, който да ми направи изследвания на урината и преглед на бъбреците, пиочния мехур и като цяло органите, които се намират в малкия таз.  По възможност с НЗОК.  Нямам личен лекар в града, тъй като съм студентка. Благодаря!

# 714
  • Мнения: 42
Здравейте момичета, досега не съм писала, но ви чета редовно. Имам проблема от 9 години. Едно цяло лято се чувствах много зле, пот, треска, обиколих всички лекари, накрая се оказа пионефрит и цистит. Пих около два месеца различни антибиотици и накрая се оправих без да знам от какво. Две години след това ме оперираха от рак на гърдата, имах проблем но го отдавах на химията. Но от 4 г периодично кризи, последната е от 10 дни, пих сефпотек до снощи, болките и паренето намаляха, но не отшумяват, страшно изпотяване и от това студени тръпки, голям дискомфорт, абе чувствам се ужасно и се отчайвам, пия и неоринал ср, микомакс на три дни и пробиотик. От днес ми включиха и ципрофлоксацин. Извинявам се за дългия пост и моля за съвет и помощ, какво да вземам и къде да ходя. От Пловдив съм.

# 715
  • Мнения: 1 221
Аз бих те посъветвала да се опиташ да си запишеш онлайн консултация при д-р Юрукова хомеопат. Само тя ме спасява

# 716
  • Мнения: 54 623
От съфорумка знам, че Богдана Попова я излекува, уролог.

# 717
  • Мнения: 42
Благодаря много, а някакви координати, може и на лични.

# 718
  • Мнения: 42
Благодаря много, а някакви координати, може и на лични.

# 719
  • Мнения: 54 623
Благодаря много, а някакви координати, може и на лични.

https://superdoc.bg/lekar/bogdana-popova

Общи условия

Активация на акаунт