Подготовка за малкия човек - тема 9

  • 36 398
  • 760
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 455
Леглото е много красиво, но за дете поне над 2 годинки.

# 586
  • Мнения: 6 668
Това е легло по Монтесори и го дават точно за бебета. Идеята е да може самО да изпълзява, когато пожелае.

# 587
  • София
  • Мнения: 1 455
Да, това че е по Монтесори, не означава че за мен и моите деца е добре 🙂 Не мога да си представя бебе на 10 месеца, например, само в стаята си, спи, аз отивам да свърша нещо в другата стая или банята, то се събужда и тръгва да ме търси. Или вечер, докато вечеряме, същото. Чудесно е да пълзи и изследва дома си, но когато е време за сън или почивка, според мен в добре да има граници.  Казвам го от моя опит и гледна точка 😉

# 588
  • София
  • Мнения: 39 809
И двете ми деца спяха в какви ли не пози. С подобно легло щяха да спят на земята Simple Smile
Дъщеря ми съм я заварвала да спи на земята с подпряна глава на матрака. Пълзяла си е насън Simple Smile И пак подчертавам, че беше голяма когато я сложихме да спи на матрак.

За бебето може да е удобно от негова гледна точка, но за мен като майка - не.

# 589
  • Мнения: 6 668
О, аз също не бих взела такова. Чисто информативно го казах. Изобщо няма да съм спокойна ако бебето ми е в такова легло Stuck Out Tongue Winking Eye пък и само в стая, абсурд. Това е по-скоро за ония минималисти на запад Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 590
  • Мнения: 726
Аз вих взела веднага такова легло, без значение за бебе или за по-голямо дете.
Но на цялата рода ще й се стори много радикално, защото обществото е приело кошарите и ще ми създаде проблеми едно такова решение Simple Smile

Съмнявам се всички деца по света да спят в люлеещи кошари с балдахини и всякакви екстри на половин метър над земята.

Струва ми се, че това легло би дало свобода на детето и дори по-голяма самостоятелност.

Все пак всеки трябва да отглежда децата си според собствените си разбирания и предпочитания Simple Smile

# 591
  • Мнения: 229
Когато на дъщеря ми и растяха зъбки се събуждаше постоянно. Една вечер си отбелязвах колко пъти ставам - 16!!!
Сега си представям 16 пъти да трябва да клякам до това легло, за да я успокоя и приспя отново....
Не е моето определено

# 592
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Харесва ми леглото, но за голямо дете. Не бих си го причинила с бебе. Моя кръст е достатъчно взел-дал с две дискови хернии, ако трябва и да се навеждам постоянно не ми се мисли. Grinning

Semana15, а защо изобщо се влияеш от мнението на родата? Решенията за всичко свързано с детето ти трябва да ги съобразяваш единствено с баща му. Щом ти харесва леглото вземете такова.
Не позволявай роднини да ти се месят. И колкото по-рано поставиш граници, толкова по-добре ще е за теб. С най-добри чувства ти го казвам това, да не се обидиш.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 13:10 от Мария

# 593
  • Мнения: 35 140
И на 2 г. Не ми е спокойно оставя детето със свободен достъп до апартамента. Нашата спалня е през една стая от баня/ кухня. Представям си ако детето със е през нощта или рано сутринта и не го чуя какво бели може да измисли. За това още спи в кошара с преграда.

# 594
  • Мнения: 1 109
Благодаря, мами! А вашите бебета случвало ли се е често да се катерят по кошарата и да излизат? Това доста ме притеснява.. Страх ме е да не се изтупка от високо.. За навеждането не бях се замисляла толкова, но си е така. Smile Всъщност дървените кошари май са с няколко нива или само с едно? Най долното предполагам пак си изисква доста навеждане. Попадала съм на коментари че ги боли кръста майките дори с обикновена кошара. Ние сме се насочили към Икеа или Айко за купуване, сега те първа почвам по подробно да ги разглеждам.

# 595
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Големия ми син щеше да падне от кошарата на годинка и нещо в опит да прескочи решетката. Просто влязох в точния момент в стаята. Тогава мъжа ми махна няколко решетки и го научихме да слиза, като се събуди.
Малкия пък изобщо не спеше в кошара. Само докато го оставех вътре уж заспал ококорваше очи и следваше жесток рев. До 16 месечен спа при нас на спалнята. След това директно на голямо легло с преграда при батко си в детската.

# 596
  • Мнения: 25 775
О, нещо щом е Монтесори трябва да е уау. И трябва да е скъпо! Naughty

# 597
  • Мнения: 35 140
Така е Лъки, ама си в тренда Wink
Моето дете падна веднъж от кошарата. А беше малък. И до ден днешен не знам как се случи, защото тогава още не се изправяше.
Иначе най- долното ниво се ползва, когато детето вече се изправя и няма какво толкова да се навеждаш . Моето дете сутрин се изправя и аз го вземам о така излиза от кошарата. Не загъвам през нощта. Няма. Проблем с нивата на леглото

# 598
  • София
  • Мнения: 18 722
Моята спи на деуетажно легло отдолу.Високо е към 80 см.и има 30см.преградабеше на 1,2г като я сложих.Падна един,два пъти и се научи сама да излиза.

# 599
  • Мнения: 25 775
Така е Лъки, ама си в тренда Wink
Моето дете падна веднъж от кошарата. А беше малък. И до ден днешен не знам как се случи, защото тогава още не се изправяше.
Иначе най- долното ниво се ползва, когато детето вече се изправя и няма какво толкова да се навеждаш . Моето дете сутрин се изправя и аз го вземам о така излиза от кошарата. Не загъвам през нощта. Няма. Проблем с нивата на леглото
Кошарата  ми е за украса в спалнята, и да мятам дрехи които не са чисти и не с мръсни...както и да държа плюшки в нея.  Mr. Green  hahaha Не знам какво мисли Марийчето Монтесови по въпроса за спането с мама.  Mr. Green
Падна веднъж от спалнята, на около 6м, добре че е ниско. Много се шокирах, но нищо и нямаше и от тогава не е падала. Само по пързалки и площадки имам инциденти.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт