Прахосмукачка робот - 18

  • 47 325
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 856
Здравейте! Току-що си получих роботчето, вчера го купих от Емаг /промоцията с безлихвеното изплащане/ - Xiaomi Mi Robot 1 генерация. След като отворих кашона обаче, изскочи едно листче с упътване, на което пишеше MiJia, което малко ме стресна, понеже имам някакви откъслечни спомени, че съм срещала из нета  под това име да излиза някаква по-бюджетна версия на робота, а не точно този, който де факто поръчах. За съжаление, въпреки доста търсене, нищо конкретно не откривам и се надявам просто да си е някаква част от името това MiJia….Та искам да ви питам - тези, които ползвате такава - имате ли спомен някъде из документациите ѝ да сте срещали този надпис и според вас притеснително ли звучи?
Споко, някъде и така се среща като име първата генерация. А недоносчето  e Maya, и сега гледам, че е на безумната цена от 359 евро! Но него го продава само един сайт, не е нещо, което се среща навсякъде.

# 736
  • Мнения: 5 993
Благодаря ви. Мисля, че май си разреших драмата - прочетох първия пост на темата отново и в частта за Xiaomi  са изброени моделите -  XIAOWA е това, което ме е подвело, а явно MiJia ми навя същата асоциация. Както и да е, явно си е същия робот, сега остава и да си заработи както трябва.
Недоволна, благодаря и на теб! Спомням си, че съм чела твои мнения за роботчето, сега ще се върна да препрочитам :boquet:

# 737
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Говоря за MiJia, че е първа генерация. Извинявам се, че не е станало ясно Simple Smile
Подобрената версия е нов модел.

То и в обявите по сайтовете не става много ясно, на много места е с различни имена Simple Smile Имат толкова много модели и подмодели,че аз лично често се бъркам.

# 738
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Моля, някой да пусне поне малко ревю за Conga или някой друга марка робот за да ги добавя в първият пост. Време е за нова тема.

# 739
  • Мнения: 1 030
Здравейте, и аз вчера получих моя ILIVE V 80. Снощи и днес го тествах, доволна съм. Издържа 120 минути в работен режим. Тъй като за пръв път ползвам , имам няколко въпроса:
Има умна програма за систематично чистене, обикаля от стая в стая , после пак се връща. Така ли трябва да бъде?
Четох тук, че зависи от броя повторения, но аз не видях настройка за това и наблюдавайки я как работи, повтаря по няколко пъти, общо взето прибира се , когато и пада батерията.
Иначе изчисти подовете перфектно, не зная откъде събра толкова боклук днес сутринта, при положение, че снощи я пуснах и изчисти.Relieved
Та така, на първо четене е супер,  по-нататък ще видим.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 13:25 от miglenasky

# 740
  • Мнения: 449
kriva niva не трябва да отавя такива боклуци след нея , може би нещо вакума да не работи или да е слаб . Шумна ли е много когато работи ?

Оправете настройките , ето от тук , слагам снимки да видите

[/img][/img]

# 741
# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 83
kriva niva не трябва да отавя такива боклуци след нея , може би нещо вакума да не работи или да е слаб . Шумна ли е много когато работи ?

Оправете настройките , ето от тук , слагам снимки да видите

[/img][/img]
Да, много е шумна. Това беше първото, което ме озадачи. Все едно съм пуснала обикновената. Усъмних се в смукател АТА мощност. Майтапа настрана, ама наистина повече време е в сервиза, отколкото у бас (2 дена у нас и до ден днешен си е в сервиз) Simple Smile

# 743
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 757
Вече съм разочарована от моя робот. Аз имам килими и ми е важно да се справя добре с тях. Три пъти мина и останаха боклуците. Косми и влакна от дрехи.  Накрая просто си ги обрах с ръка. И сега виждам останали косми. Ще си пусна после другата и да се приключва. Освен това 30 Мин. чистя косми от четката. И цялото натоварване да я гледам как 100 пъти минава по боклуците и си остават... Накратко- малко повече похарчено време и никакъв ефект.

# 744
  • Мнения: 449
Ами аз затова взех Ромба , за да е с гумени четки и да не се събират боклуци е тях .

# 745
  • София
  • Мнения: 3 170
elliee Може ли да уточните за коя прахосмукачка говорите? Хубаво описано, но коя е прахосмукачката не става ясно.


# 746
  • гр. София
  • Мнения: 2 253
Вече съм разочарована от моя робот. Аз имам килими и ми е важно да се справя добре с тях. Три пъти мина и останаха боклуците. Косми и влакна от дрехи.  Накрая просто си ги обрах с ръка. И сега виждам останали косми. Ще си пусна после другата и да се приключва. Освен това 30 Мин. чистя косми от четката. И цялото натоварване да я гледам как 100 пъти минава по боклуците и си остават... Накратко- малко повече похарчено време и никакъв ефект.

Ако все още не управлявате робота от приложението за телефон, направете го. Има настройки с които робота ще се справя доста по-добре. При мен дори започна да се справя с килим в който има доста черни участъци, мъчи ги от всички страни, бавно става но пак личи, че килима е чистен. Пускам го всеки ден, понякога и по два пъти в определени зони.

# 747
  • Мнения: 449
Аз също пускам робота всеки ден , за да чисти наистина добре е важно да се пуска всеки ден .
И от настройките е важно , свалете приложението на телефона и ги направете от там .
Аз съм с Ромба 980 .

# 748
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 757
Roborock S5 , от приложението го пускам. Честно казано, когато първия път го пуснах от копчето май беше по-добре. Все още се надявам, че аз някъде греша. Чак ми е странно, някой май за него беше писал, че оскубал килима. А килимите ми не са с дълъг косъм.

# 749
  • Мнения: 7 856
Roborock S5 , от приложението го пускам. Честно казано, когато първия път го пуснах от копчето май беше по-добре. Все още се надявам, че аз някъде греша.
А от приложението зададена ли е максимална мощност? Защото първата генерация при мене дойде настроена на най-слабата. А сега работи на максимална и се справя идеално с всичките мои косми и с котешките косми и подкосмие.
С приспособлението за чистене на четката я изчиства за под минута.
Но моят единствен килим е класически вълнен, не е персийски или друг космат, което може би има значение.

Общи условия

Активация на акаунт