Слънчеви юнски късметчета 2020 ТЕМА 2

  • 17 904
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 727
Говорих с АГ и той каза, че до 16-18гс са ми по-важни бързите въглехидрати, но след това трябва да включа и хубав протеин. Ако до тогава не ми е минала непоносимостта към месо, предполагам ще ми кажат да пия от чистия протеин за бременни. Надявам се все пак да не се стига до там.
Какъв е този "чист протеин" светни ме. При мен е същата ситуацията с месото. Преди да забременея си пиех суроватъчен протеин, но сега съм го спряла. Информацията е притоверечива може ли, не може ли по време на бременност. Мислех да си поръчам Веган протеин, но се чудя..
На мен сутрин, а и не само ми става много лошо, ако не хапна нещо веднага, а ми е супер трудно да правя закуски сутрин, та аз едвам гледам..и да имам постоянно храна под ръка, което да не е джънк. Ако мога да изпия един протеин ще е много по-лесно. Все си мисля, че не е много ок да я карам само на ВХ.
Белисима, честито момченцее! Hug
Фифиана, много съжалявам.. Бъди силна! Hug

# 706
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
С месо и яйца и аз съм скарана. А трябва на това да наблягам.. Днес си направих яйца със сирене и едвам изядох 3 хапки. Мога да живея на въглехидрати, но наистина трябва да ги огранича много. Дано скоро мине този период..
След 2 седмици предстои освен tsh, да изследвам и пак глюкоза.. да видим нанесла ли съм поразии с това безразборно ядене. На кг не съм мръднала, но се чувствам подута. А пък и си имам излишни от преди това..
На всичкото отгоре имам нови стрий по корема и кръста. Взех си мазило на Palmers, някой спомена, че е намалено сега в лили, та се възползвах. Кожата ми е много суха, ще трябва да положа повече грижи, макар изобщо да не ми е до това. Но нямам никакъв шанс да се мажа по няколко пъти на ден.. Вечер ще мажа и каквото такова.



Fifiana съжалявам! Следващият път до финал!

# 707
  • Мнения: 94
За мое съжаление трябва да се отпиша от хубавата тема, тъй като бременността ми приключи. Това се констатира на прегледа в събота в дежурния кабинет. Sad
На всички вас пожелавам да устискате докрая, много здраве, щастие и пухкави здрави бебоци през юни! Heart


Ужасно съжалявам Sad пожелавам ти бързо да се възстановиш и следващият път всичко да е наред. Пращам прегръдка, Fifiana.

# 708
  • Мнения: 68
Мацки, днес ми пристигна резултата от пренатеста и бебко е здрав. Направо избухнах в рев като видях резултата Negative. Второ момче ще имам, през цялото време си представях, че е момиче, но уви. Ще си гледам мъже вкъщи.
Лека и спокойна бременност на всички!

# 709
  • Мнения: 94
Страхотно tanita_tm Simple Smile
Дай Боже всички да се похвалим със здрави бебета.

Момичета, качила съм 3кг.вече, а съм още в 10-та седмица. Струва ми се много..вие как вървите с качването на килцата?

# 710
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Fifina силни прегръдки. Преживяла съм го не един път. Кураж момиче, почивка, възстановявай се бързо емоционално и продължавай напред!

Аз се връщам от лекар. Моите бебета си вървят като по учебник и си отговарят на седмицата и дните. Едното все пак е малко по-мъничко, съответно 22 мм и 19 мм.
Тук в Майчин дом Варна можело да ме запишат за ЖК от 11 седмица и сега ще трябва да изляза няколко дни неплатен отпуск. Следващият ми преглед ще е на 02.12. Вече имам час за акушерката и ще се записвам за ЖК.

Питах доктора за ФМ и ми каза след 18 г.с., че се прави. Ще го обсъждаме следващия път като се видим.
Между другото ми каза, че БХС с близнаци не се правело, защото не можело да отличат двата плода, а само ехографско наблюдение. Другите мами с близнаци знаят ли нещо по въпроса 🤔? Аз уж записах БХС в клиниката, в която ми правиха инвитрото, но явно няма смисъл да се прави.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Fifana , много съжалявам Disappointed Възстановявай се бързо и следващият път успех до финал Heart

# 712
  • Мнения: X
Фифи, много съжалявам! Прегръщам те силно! Зная, че каквото и да ти кажа, няма да те успокои. Но поплачи си и се възстановявай бързо! Hug

Танита, честито синьо бебче! Важното е, че всичко е наред. Дай Боже при всички ни да е така и да се радваме на здрави бебоци през юни! Heart

Криси и на мен ми е мн трудно с режима. Все ми се яде нещо тестено. Заменила съм с пълнозърнести заместители, но все пак... Иначе ми излязоха резултатите за кръвната захар и е 4.2, което си е в нормата. А ти кога ще прави обременяването с глюкозата?

Относно теглото, аз не съм качила нищо. Но и до преди няколко дни нямах апетит и ако изобщо сложех нещо в устата, едва го преглъщах.

Видях, че обсъждате и за някакъв протеин... Аз наблягам на извара. В Лидл има една кремообразна извара (в кутийки като майонеза), която прилича на вкус като цедено кисело мляко. Много я харесвам. Комбинира се страхотни с кисели краставички, зехтин и сол. Дори и намазана на филия също става.

# 713
  • Мнения: 727
Някой хванал ли се е да направи новата тема ?

# 714
  • Мнения: 1 104
Fifita, много съжалявам! Sad

Мимичета, относно протеина, става дума за протеин на прах, който е специално за бременни. Има го в различни вкусове. Предполагам е подобрен на този, които пият фитнес маниаците, само че е в пъти по пречистен.
Но това в краен случай, ако не успея да проям месо.

# 715
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639

Криси и на мен ми е мн трудно с режима. Все ми се яде нещо тестено. Заменила съм с пълнозърнести заместители, но все пак... Иначе ми излязоха резултатите за кръвната захар и е 4.2, което си е в нормата. А ти кога ще прави обременяването с глюкозата?

Относно теглото, аз не съм качила нищо. Но и до преди няколко дни нямах апетит и ако изобщо сложех нещо в устата, едва го преглъщах.

Видях, че обсъждате и за някакъв протеин... Аз наблягам на извара. В Лидл има една кремообразна извара (в кутийки като майонеза), която прилича на вкус като цедено кисело мляко. Много я харесвам. Комбинира се страхотни с кисели краставички, зехтин и сол. Дори и намазана на филия също става.

Мисля към 14та седмица, пада се средата на декември. Последният път захарта ми беше 4,4 на мен, ще видя сега. Ще попитам пак ендокринолога, дали ако е в норма захарта, да не направим по-късното само (22-24с). Хич не ми се ще с тая глюкоза да се наливам..

Извара освен тази, взимам и сладкарската (която не е сладка). Но тя е по 1кг. Иначе също е като крем, чудесна е. Идеята с киселите краставички звучи добре  малко като дзадзики 😁 Ще се пробва. Аз иначе си я правя с печени чушки, пак става и за филийки, и като салатка.

# 716
  • Мнения: 168
Поднасям искреното си съжаление Фифиана, наистина ми стана много тъжно 😭

# 717
  • Мнения: 584
Fifiana, съжалявам... Cry Пожелавам ти бързо да се възстановиш и скоро да имате своето 🌈 бебенце ❤️❤️❤️

# 718
  • Мнения: 3 945
Fifiana, желая ти бързо да се възстановиш!

# 719
  • Мнения: 298
fifiana съжалявам много за случилото се! Пожелавам ти бързо възстановяване и много скоро отново да се радваш на 2 чертички и да бъде с щастлив финал.

bellissima и tanita поздравления за хубавите резултати и сините гащички. ❤

elica При кой лекар се преглеждаш в Мачин дом във Варна? Скоро като си дойда във Варна и аз смятам да се следя там.

Относно секса - АГ-то каза, че не е никакъв проблем от началото до края на бременността, ако няма кървене.

И аз отвреме навреме имам бледожълтеникаво течение, но на лекар ще съм за БХС чак след 3 седмици. Ако някой разбере по-рано причината ще се радвам споделите и тук.

Малко под пъпа, мястото там където го фокусират бебчето на видеозона, забелязах, че кожата е по-студена от останалите части в тялото ми. Усеща се студено даже, когато ми е топло. И при вас ли е така?

Общи условия

Активация на акаунт