Професия учител - 7

  • 34 231
  • 754
  •   1
Отговори
# 630
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
При нас ги пуснаха служебно, миналата година също. Само за вторник и сряда колегите с малки деца си пускат отделно.
Това ми беше мисълта.

# 631
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Лили, защо ви е да ходите на място, нали сте "облачни"? При нас от м.г. бланката за отпуск е електронен формуляр, щом е пуснат от служебния ти мейл, все едно си го подписал лично
 И директорът така парафира.

# 632
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Обяснението винаги е - ако мине една проверка...
Днес така ме контрираха.
Ще им го спомена утре. Не само, че сме облачни, а сме и иновативни с иновация в управлението. Но пък бланката е много важна.

# 633
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Именно, ако мине една проверка, с формуляра се създава регистър на отпуските, вижда се ден и час на подаване, ден и час на одобрение, всичко.

# 634
  • Мнения: 4 708
Нищо не сме подавали, в сряда бяхме на работа и шефа просто ни уведоми, че за вторник и сряда сме платен отпуск, за останалите дни като при вас, поради чл. не знам кой си от КТ "грипна ваканция".

# 635
  • София
  • Мнения: 174
При нас синдикалните членове пускат заявление за 5 дена платен отпуск по чл.155, ал.5 от КТ и  чл. 29, ал.7 от КТД.
Останалите 3 дни са работни с 8 часов работен ден.

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
Гледам на няколко пъти цитирани членове и точки от КТД и доста от тях са неверни. Чл.24, т.6 е правилното. В самото КТД точката е 4.2 и миналата година отпуската беше по нея, но между временно има сключен анекс, в който точката се променя в 6.

# 637
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Вещичке, я да те питам, а само за синдикални членове ли е?

# 638
  • Мнения: 904
При нас казаха само за синдикални членове.

# 639
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
И при нас казаха, че е само за синдикални членове

# 640
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
При нас тези 5 дни ги пускат служебно. И миналата година беше така.
Във ворник учениците бяха в грипна ваканция,  но ние ходихме на работа, за да приключим срока. После 5 дни сме в грипна. Заявления за отпуск пуснахме само по един ден за междусточната ваканция на 05.02.

# 641
  • Мнения: 4 942
В Бургас удължиха грипната ваканция, както се и предполагаше. Никой още не ни е казал как ще се процедира. Отпуска ли ще пускаме, ще се работи ли... Thinking

# 642
  • Мнения: 553
В Бургас удължиха грипната ваканция, както се и предполагаше. Никой още не ни е казал как ще се процедира. Отпуска ли ще пускаме, ще се работи ли... Thinking

На нас ни се каза. На работа сме от 9-15ч, а в сряда имаме обучение.

# 643
  • Мнения: 1 765
Пуснахме и ние служебен отпуск по 5 дни, всъщност неучебните дни са 7 но в първия и в последния работим. За отсъствията ги преброих и всичко, за което нямам бележка съм дала като неизвинени. Имаме възможност след това преди 15 число да подадем корекции в справката. Преди години ги давахме със седмица назад, сега с това първо-последно число на месеца е ужас.

# 644
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
На нас са ни спестили опцията корекция на справка, искат всичко до 2 най-късно.
Всички отсъствали са ми изпратили снимки на бележките на Вайбър или на служебната поща, проверила съм, че изискуемите елементи са налице, така че ги извиних. При нас и без това класните събират бележките и ги заверяват при сестрата.

Общи условия

Активация на акаунт