Професия учител - 7

  • 34 228
  • 754
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 942
Здравейте искам да попитам сега отново ли имаме право на онези 5 дни допълнителен отпуск  от синдикатите за грипната ваканция, които нашумяха миналата година?
Да, ние пускахме точно тези 5 дни, за които говориш. Но се говори, че може и при нас да я удължат до 05.02. И ще трябва да пуснем още 2 дни.

# 601
  • Мнения: 1 910
А другите 2 от вашата отпуска ли ще бъдат?

# 602
  • Мнения: 4 942
А другите 2 от вашата отпуска ли ще бъдат?
Не знам, все пак това е само предположение за удължаването на ваканцията, но по-скоро ще бъдат от нашите, така си мисля аз.

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
2 дена си пуснахме от годишния платен отпуск, а аз и без друго имах прехвърлени 5 дни от 2019 година.

# 604
  • Мнения: 6 717
Не съм чула за Бургас да се говори за удължаване на грипната ваканция.

# 605
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Грипната ваканция при нас е от 27. януари до 4. февруари. Аз от 27. януари до 31. януари съм болнични. За 3. и 4. февруари мога да ползвам извънредните дни за грипна ваканция, нали? Защото ми твърдят, че само от 27. до 31. януари ги ползваме за грипната, другата седмица  да пускаме от платения годишен отпуск. Не ми се вижда логично да е така. Аз през този период съм в болничен, затова би трябвало да мога да ползвам 2 от тези 5 дни за 3. и 4. февруари.

# 606
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мирта, аз съм в подобно на теб положение, също съм в болничен и след него ще ползвам дните по КТД. Ти си ги пусни така, а те да ти дадат заповед, ако не са съгласни.

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
Дните за грипна ваканция могат да се пускат през целия период от тази ваканция. Независимо от датите. За междусрочната ваканция трябва да се пусне платен годишен отпуск.

# 608
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Ние ползваме от утре до понеделник петте дни по КТД, вторник имаме съвет, сряда - планирано външно обучение, така че сме на работа.

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 14 073
При нас вторник и сряда е по желание - който иска на работа, който иска - отпуска. Преди половин час шефа ми се обади по телефона, че засега олимпиадата по математика в събота не се отменя (аз съм квестор) и ми се оплака, че трябва тези дни да работи, защото училището не може да се затвори, трябва да има директор или ВИД, а всички вече сме се изнесли и нямало кой.

# 610
  • Мнения: 731
Завиждам ви! Ние ще работим но 05 февр. и ще имаме и срочен съвет и .... 8 часа на работа.... и от втория срок педагог. съветите ни ще бъдат вечерни ....😢😢😢
При нас вторник и сряда е по желание - който иска на работа, който иска - отпуска. Преди половин час шефа ми се обади по телефона, че засега олимпиадата по математика в събота не се отменя (аз съм квестор) и ми се оплака, че трябва тези дни да работи, защото училището не може да се затвори, трябва да има директор или ВИД, а всички вече сме се изнесли и нямало кой.

# 611
  • Мнения: 1 765
И при нас още не се знае как ще процедират. Утре сме на работа с пълен работен ден и ще ни кажат. Подозирам, че ще ни извикат на 5 за съвет. А споразумения за новите заплати и при нас няма още. Разбрах, че лекторските се увеличават, но тъй като отсъствах от общото събрание нямам цялата информация.

# 612
  • Мнения: 731
Ние също не сме подписвали нови заплати. Мисля, че казаха за април, че ще се случи.
Момичета, аз да ви питам - вие като класни ръководители членувате ли във фейсбук групи или вайбъри? Одобрявате ли този вид комуникация с родителите? Това е едно неформално общуване, което крие много опасности за нас. Позволявате ли на ученеците си да ползват телефоните в междучасията?
Аз лично съм в кризисен етап и се чувствам изхабена да балансирам между две страни Ръководство и родители. Не мога да направя добро.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 20:00 от ksati

# 613
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Момичета, аз да ви питам - вие като класни ръководители членувате ли във фейсбук групи или вайбъри? Одобрявате ли този вид комуникация с родителите? Това е едно неформално общуване, което крие много опасности за нас.

Във фейсбук си имаме група с родителите. А също и общ чат с учениците. Не мисля, че е неформално общуването, просто се възползвам от напредъка на средствата за комуникация. Доброволци от учениците пишат какви са домашните и уроците, така и родителите са в час какво да проверят или за кой урок да препитат. Обсъждаме неща, които касаят целия клас, като екскурзии или къде и кога ще е купона.
Какви опасности? Поне не могат да ми изопачат (или съвсем да си измислят) думите.

Аз лично съм в кризисен етап и се чувствам изхабена да балансирам между две страни Ръководство и родители. Не мога да направя добро.
Това не го разбрах.

# 614
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
И аз не разбрах последното.
Нямам профил в социални мрежи. С родители и ученици комуникирам основно чрез школо, а с децата имаме и виртуална класна стая в платформата на гугъл. Преди ел.дневник ползвах и клас доджо, сега това отпадна.
Понякога си комуникирам с отделни родители на вайбър - главно за отсъствия, сега ми пращат снимки на медицински бележки.
Правя група във вайбър единствено като ходим на екскурзия, за да качваме снимки за родителите. После я затваряме.

Общи условия

Активация на акаунт