Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 59

  • 38 353
  • 269
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 48
Споделям опит по ДИС 1 и 2 Компютърни науки СУ от миналата година. Моят син се явяваше при Александров. По ДИС 1 беше освободен от задачите с 5,50 на устния на втория въпрос объркал нещо и беше скъсан. Беше като попарен първи изпит слаба оценка. Естествено и на ДИС 2 го скъса. Яви се на поправителната сесия август/ септември изкара по ДИС 1 - 6 ДИС 2 - 5. Трудно е в СУ но децата не трябва да се отчайват, да ги подкрепяме с разбиране и любов.Heartbeat

# 91
  • Русе
  • Мнения: 2 153
По мое време си беше същото. Явявала съм се в 2.30 през нощта на устен ,като в 8.00 сутринта беше писмения. И това си беше практика.
 Дъщеря ми в чужбина пре декември имаха 3 писмени изпита в един ден. История на киното, обща култура и анализ и естетика на картината по 3 часа всеки с 15 мин почивка.
Какъв е проблема?

# 92
  • Мнения: 32
Проблем?Никакъв проблем.Но не е нормално.Да чакаш 10-12 часа да те препитват на написаното от теб.Това е математика.Не е "Обща култура" и.....Знаем,че в "Чужбина" учат повече .И не можем да достигнем нивото на "Чужбина".

# 93
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Както казах мен преди 30 години в България са ме изпитвали така по различни видове математика и физика и химия. Нищо ненормално не виждам. А, кавичките и тона си ги запазете за себе си.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 301
Е, стига де, какво нормално има да идеш на изпит в 9 и да те изпитат в 21:30, или в 2? Че се случва е ясно, ама да го намираме за нормално чак?

# 95
  • софия
  • Мнения: 4 985
Абсолютно не е нормално - нито сега, нито преди 30 г.
Това, че се случва не е знак за нормалност. Като четях снощи се замислих, каква точно ще е реакцията на преподаватели от чужди университети? Толкова ли не може да се предвиди един работещ график, повече изпитващи, повече зали....Луда работа! Съжалявам, за това което им се е случило на студентите!

# 96
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Всички искаме децата ни да са обгрижени, сакън да не се уморят или претоварят, разбира се включвам и себе, но живота не е увеселително заведение и те вече не са деца. Малко стрес за никого не е бил вреден. Това са ден, два пет, не е ежедневие. На всички ни се е налагало да работим по 12-15 часа.  Това е опит и е необходим.
Не е приятно, разбира се, нито з а студентите, нито за изпитващите ги и проверяващите, но чак пък ненормално.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 301
Еми... не Simple Smile Но няма как да се убедим една друга, така че, приемам, че имаме различни мнения Simple Smile

# 98
  • Мнения: 32
И аз съм от тези,които не са доволни от подобни порядки.Всеки един се труди.Било за един или друг изпит.Влага се енергия.Опитва се да даде най-доброто от себе си.Това е и математика в дадения случай.Трябва да се вниква достатъчно дълбоко във въпросите,за да отговаряш адекватно.А след като си чакал толкова време.Едва ли би могъл да дадеш оптималното.А и колко време ще се изгуби,ако изпитът не е два дни,а повече.Просто лоша организация.Все пак има деца,които искат да се представят добре.Тук са и за знания.Трудят се.И искат да бъдат оценявани коректно.А не за психическа устойчивост в екстремални условия.

# 99
  • София
  • Мнения: 18 058
Ами, не, Елан, не е редно да се оправдава такова проточване с  обяснението, че малко стрес не е излишен, понеже животът не е увеселително заведение... В тежките специалности като тези на ФМИ натоварването/стресът са и преди това, не само в деня на изпита, та да изтърпиш и да забравиш.

# 100
  • Мнения: 934
Не е нормално да те изпитват през нощта. Това, че се случва не означава, че трябва да се нормализира. Абсурдно е да ти губят времето и енергията така и е за критика, хората не са машини, нито по принцип се радват на перфектни обстоятелства, че да са им все тая няколко дни стрес.

# 101
  • София-Младост
  • Мнения: 23 358
И аз не го намирам за нормално...и най-вече за неуважително.
Дъщеря ми е трета година студентка в чужбина...не че там нямат проблеми, но такова нещо няма как да се случи. Да не говорим, че сам можеш да си избереш кои предмети да учиш и в колко часа.

Не виждам нищо поучително...че то човек без изпит (имам предвид напрежението) да седи и да чака от 9 до 21 часа...

# 102
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Ами, не, Елан, не е редно да се оправдава такова проточване с  обяснението, че малко стрес не е излишен, понеже животът не е увеселително заведение... В тежките специалности като тези на ФМИ натоварването/стресът са и преди това, не само в деня на изпита, та да изтърпиш и да забравиш.
Извърташ ми думите.
Всички специалности са тежки, когато учиш сериозно и няма никакво значение дали тук или навън, дали математика, физика, химия, актьорско майсторство (чиито кандидат-студентски изпит започва в 8 и продължава до когото....), или музика, където се свири по N часа.
Драматизирате излишно. Това е моето мнение.

# 103
  • софия
  • Мнения: 4 985
Изобщо не смятам, че се драматизира. Просто едни нормални възрастни хора, виждат и отчитат, че нещо не е правилно.
Изпит по рисуване, който изначално е тежък и са необходими минимум 16 часа за работа, обикновено е разделен на 4 дни по 4 или на 3 по 5 (там където са голямата работа и казват, че трябва да можеш и за по малко от 16) часа. Ок, изпита изисква време, всеки ден от тези 3 или 4 седиш и фактически наистина работиш и рисуваш.
Предполагам никой няма да е против студента да седи и да решава задачи цял ден- като ти е казано - изпит - 8 часа - отиваш и решаваш осем часа. Но да чака цял ден за да му дойде реда в 2 през ноща.....Айде няма нужда. Големи хора сме, не задължително послушанковци, та чак и да не смеем да сме несъгласни! И изобщо не ми се струва нормално стара практика, която очевидно е била кошмарна, но не можеш гък да кажеш в едни диктатурни времена, да се смята за нормална сега. Това не е драматизиране. Ако някой обясни на дъщеря ми че това е нормално, ще я посъветвам да си събере багажа и категорично ще и обясня защо не е нормално!

# 104
  • София
  • Мнения: 18 058
Какво извъртам, Елан, твоите думи съм цитирала.. Имам 3 деца  на почти еднаква възраст и съответно не само заради виждания за възпитание, а и заради претовареност около тях и работата в годините, никога не съм лигавила/обгрижвала като квачка, та да са крехки, изнежени цветенца,  непонасящи натоварване.. И въпреки всичко не намирам написаното за приемливо. Нищо не пречи писменият да е днес примерно, а устният - утре.

Общи условия

Активация на акаунт