Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем и други исторически сериали №16

  • 22 369
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 246
Лучия Simple Smile сериал да има, интрига да става! Simple Smile
Според мен, Йълмаз не си даде сметка, че Зюлейха е буквален дразнител с думи и реакции. Той не е виждал и чувал това, което Зюлейха каза на Мюжгян. Той си мислеше, че като не вижда Зюлейха, като не се срещат и нямат допир с нея, Мюжгян ще е спокойна, мислеше си, че като й носи храна, витамини, като я води по ресторанти и канят гости, ще намали тревогите й. Но, както писах, основният емоционален проблем дойде с истината за Аднан....преди това, Мюжгян беше намерила "цаката" на ситуацията и контролираше положението.
Относно ситуацията с преждевременното раждане - отлепянето на плацентата по принцип е свързано с различни причини  от психологически и емоционални. Да, настроението има значение, но проблемът за конкретния момент е друг.
Така че, лично аз не мисля, че Йълмаз има вина за отлепянето на плацентата при Мюжгян. Това, че Мюжгян се терзаеше няма как да доведе до физическо отлепяне на плацентата й.
Слагам набързо кратка информация по въпроса. Прочетох и други сайтове...и често това състояние се свързва с травма или с физическо усилие или физиологичен проблем.
Скрит текст:
Като причини влизат следните фактори:
     - Повишено кръвно налягане на бременната с промени в кръвоносните съдове кръвоснабдяващи маточната лигавица.
    - Травми в областта на плацентарното място.
    - Абсолютно и относително къса пъпна връв, която при определени случаи води до опъване до отлепване на плацентата на мястото на прикрепване на пъпната връв.
    - Бързо изтичане на големи количества околоплодна течност от матката или след раждане на първия близнак след многоплодна бременност.
    - Броят на прекарани аборти (по желание, криминални) при което има увреждане на маточната лигавица или много раждали жени.

https://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F% … bruptio-placentae
От бг мама форум:
"...Аз лично не съм го преживявала, но снаха ми вдигна в 6 месец един леген с пране и получи отлепяне на плацентата."

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 19:17 от dana78

# 691
  • Мнения: 28 075
Дана, на мен мозъкът ми ще се отлепи, ако някоя като Зюлейха ми ходи по нервите всеки ден. Rage Емоционалното напрежение води и до физическо такова. Това, което го пишат по книгите не предвижда, че една бременна може да прекара цялата си бременност в тормоз.

Линк за превода

https://vk.com/turkiee?z=video-46308288_456243108%2Fd1ecbc2b04ae … pl_wall_-46308288

# 692
  • Мнения: 3 246
Благодаря за линка! BlushFlowers Hibiscus
Почти съм готова и се настанявам! Приятно гледане и коментиране, момичета! Simple Smile

# 693
  • Мнения: 2 604
Приятно гледане момичета! Flowers HibiscusPurple Heart Някой предполагаше ли ,че Шермин ще спаси Аднан?

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 19:51 от pipilota65

# 694
  • Мнения: 2 503
Приятно гледане и от мен!

Ще имам гости и може би ще се включа по някое време. ☺

# 695
  • Мнения: 3 246
Шермин спаси Аднан...брей и аз се изненадах Simple Smile. Мюжгян е права да наказва Йълмаз, но всичко има своите граници  и в един момент вече идва в повече. Съгласна съм с леля Бехидже - Мюжгян не трябва да наказва Йълмаз с детето му, така наказва и самото дете. И още нещо се сещам....и аз философствам като Фекели: "Който сам си причини нещо, никой друг не може да му причини". Мюжгян сама са вкарва в бъдещи проблеми и конфликтни ситуации. Защо сега реши да се върне в малкия конак? Ясно е, че иска нещо да доказва. Така че, за случващото се вбъдеще тя ще има своята роля и вина, защото сама реши да се върне там, където уж не искаше да живее и то с бебе, което ще има нужда от грижата на повече хора. Мюжгян има в момента психологически проблем, който е свързан с пост-травматичен шок, следствие на страшната ситуация с живота на детето. Но решението й ще й коства бъдещо страдание.

# 696
  • Мнения: 28 075
Нищо, нииищо не познах  Tired Face Демир стигна само до вратата на конюшнята. Кажете после, че с фрагманите майсторски не ни заблуждават. Шермин дойде да търси Йълмазови Rolling Eyes Хюнкар светкавично се задейства и оттеглиха жалбата. Хамине си разказа без бой, че е подпалвачката. А Мюжган напук на всички реши да е върне при съседката Зюлейха.
Зюлейха отново се изложи или реши да провери Демир. И в двата случая - гадно.

# 697
  • Мнения: 142
Дама, ние с теб май сме от тема в тема днес  Hug

И аз съм на мнение, че Мюжгян е в след родилна депресия!!!
Сега на къде ще отиде, към ада ама сама си го прави.
Какво ли ще си кажат Илмаз и Зюлейха...
Надявам се да е само до края на този сезон иначе не знам как ще за въртят нещата!!!

# 698
  • Мнения: 2 604
Главата ми не побира как Шермин влезе в горящата сграда да спасява Аднан. Но това беше много навременно и отчаяно и обмислено решение. Тя просто нямаше друг изход. Този шанс господ и го изпрати. Надявам се да не злоупотреби със случката, а да си вземе поука на чия страна ще продължи. Радвам се че Детето на Йълмаз и Мюжгян се пребори за живот, но не мога да разбера Мюжгян. Че е много наранена и бясна на Йълмаз е разбираемо, но защо иска да се връща в малкия конак не мога да разбера. Хрумка на сценаристите, не трябва да има покой никой. Сега не само Йълмаз ще отмъщава на Демир, а и Мюжгян ще натрива носа на Зюлейха. Нека, заслужава си Зюлейха. Но какво щесеслучва нататък и представа нямам. Надявам седа има скок във времето, защото иначе ще стане безинтересно. Все още съм на мнение, че евентуален щастлив край е възможен единствено благодарение на децата на нашите герои. Нооо ще видим. Оооох липсват ми емотикончетата на старата мама.

# 699
  • Мнения: 28 075
Шермин бързо пресмята, когато очаква изгода за себе си.

# 700
  • Мнения: 3 634
Йълмаз пита Фекели: „Това само син на Мюжгян ли е?“
Същият въпрос ще зададе някога и на Зюлейха:
дали Аднан е бил само нейн син, когато го е направила син на Демир?

Шермин си купи индулгенции за опрощаване на всички грехове за вечни времена. Тя влезе в пожара и знаеше, че Аднан е там, но, според мен, тя нямаше идея какво ще прави. Можеше веднага да изведе детето, но тя изчака пожарът да се разгори и напрежението отвън да стане максимално. Гласът ли си изгуби да викне за помощ? Случаят я направи героиня. Зюлейха сякаш не я познава и е забравила как и съдейства за аборта, отделно че не знае как искаше змия да убие Аднан преди още да се е родил.

Много беше хубава сцената, когато Йълмаз взе на ръце Керем Али, думите, кобилата с кончето.
Това конче е черно за разлика от бялото, което ни показаха във връзка с Лейля.

Зюлейха предизвиква Демир, пробва го, насила го кара да се откаже от Аднан, направи скандал от нищо, когато каза как ще възмезди Шермин. Нейният план сега е в пълен тупик: детето на Йълмаз е живо и здраво, а Демир не се отказва от Аднан. Да видим какво ще прави нататък.

Мюжгян също не е ясно какво иска:
даде детето на Йълмаз, но иска той да стои на разстояние и пожела да се върне в малкия конак.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 21:58 от vanja@

# 701
  • Мнения: 3 246
И на мен много ми хареса сцената с кобилата и кончето. Черни, като очите на Мюжгян и Керем Али. Не си спомням за белия кон във връзка с Лейля, но ще си припомня сцената, кога точно е момента?! Бял и черен кон - момиче и момче. Много интересно и красиво. Все се говори за трети сезон и история с децата. Надявам се да не разводняват  сериала, но ще видим.
Мюжгян наистина прекали. И Зюлейха също. И двете са много емоционални след раждането...
Шермин хем нагла, хем алчна. Много добре направиха Яман и Хюнкяр добре се сети. Бехидже е хем така, хем иначе...явно иска да спаси брака на Мюжгян, иска и Фекели. Ще я видим и нея.

# 702
  • Мнения: 28 075
Мюжган не е в депресия, много е гневна на Йълмаз. След като разбра, че Аднан е негов син, беше достатъчно да го види със Зюлейха точно, когато започна да ражда и не го намери.
Бехидже се уреди за някаква длъжност и ще седи до Хюнкар. Толкова ми е противна, че едва я гледам.
Хатип сега как ще се разправи с Гафур като Хюнкар изплати малка част от дълга, всъщност и това му е подарък, защото той открадна нейните пари.

# 703
  • Мнения: 2 604
Шермин отново е неблагодарна. За услугата очаква да я издържат цял живот и то в супер лукс. А уж изпълнила просто човешко деяние без да очаква нищо. Stuck Out Tongue Забрави досега какво им е причинила. Гафур отново излъга и докога мисли че ще се измъква безнаказано незнам.  Мюжгян нямам представа какво очаква от Йълмаз с това си поведение и мен ме озадачава. За сега представят Бехидже най здравомислеща, но тя си преследва нейните цели, а може и да ги постигне. Тя е вътре в нещата, но и вижда от вън какво се случва, докато другите са наясно наполовина.

# 704
  • Мнения: 3 634
Шермин остана недоволна от заплащането за изпълнения „човешки дълг“.

Азизе сватоса Фадик за Абди, според мен, не е лошо.

Женският клуб май готви преврат: Хюнкяр - долу, Бехидже – горе. Бехидже плете кошницата си, да видим докъде ще я докара.

Йълмаз се прави на невинен. Но трябва да си спомни, че Мюжгян отдавна искаше да отидат да живеят другаде, далече от Чукурова. Но отмъщението, Зюлейха...как да ги остави.

Зюлейха е замислена за бъдещето; то и беше вменено от Хюнкяр за дълг. Аднан сега има и брат и сестра, дали някога ще счита Керем Али за свой брат, това се пита тя с тревога.

Хубаво беше това, което Хюнкяр каза на Хатип за управляващите мъже и управляващите жени. Лейля също може да управлява имотите на Яман.

Общи условия

Активация на акаунт