СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 22 947
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 379
Добро утро 🌞
Бързо отговарям. Захранването го започнах според препоръките на педиатърката ми. Въвеждам зеленчуците първия ден няколко лъжички, следващия около 30млг и така. Зависи какъв зеленчук. Реално картофа, който е основа  за пюретата въведох за четири дни, но дригите като спанак, морков, тиква и т.н. за два дена. Грах още не съм дала, а и аз не съм яла, заради ужасните колики които имаше до преди месец бебчо.
Плодове въведох банан, круша, синя слива, ябълка и вчера кайсия. Давам няколко лъжички отново за начало и на следващия ден добавям към оризова или каша елда. Той обаче предпочита повече плод. Ако съм му дала примерно 100млг плод докърмвам—това е следобедната закуска.

# 691
  • Мнения: 799
Добро утро 🌞
Бързо отговарям. Захранването го започнах според препоръките на педиатърката ми. Въвеждам зеленчуците първия ден няколко лъжички, следващия около 30млг и така. Зависи какъв зеленчук. Реално картофа, който е основа  за пюретата въведох за четири дни, но дригите като спанак, морков, тиква и т.н. за два дена. Грах още не съм дала, а и аз не съм яла, заради ужасните колики които имаше до преди месец бебчо.
Плодове въведох банан, круша, синя слива, ябълка и вчера кайсия. Давам няколко лъжички отново за начало и на следващия ден добавям към оризова или каша елда. Той обаче предпочита повече плод. Ако съм му дала примерно 100млг плод докърмвам—това е следобедната закуска.
А на колко навършени месеци почнахте да захранвате?
Моето момиченце се роди на 06.10, но следя и вашата тема, защото са много близки месеците. Нашата лекарка иска да я захранвам вече, но аз мисля да изчакам до началото на април 🙄

# 692
  • Мнения: 510
Ехеее, отличници сте с това захранване.
Аз ще захраня точно на 6м навършени, почвам след 2 седмици.
Педиатърката каза да почна с тиква, после картоф и морков. Няма да бързам да замествам хранене, разбира се, ако бебето реши, че иска да хапва повече, а не да цока - ще се съобразя.
Утре ще водя Криси на ортопед при д-р Фурлакис, надявам се всичко да е наред.
Педиатърката ми даде направленията за изследванията на 6м, предстои да запазвам часове.
Само не знам как ще взема урина от моето момиченце. Колко колектори за урина да купя, за всеки случай? 😏🤔

# 693
  • Мнения: 149
Ехаа, вашите дребосъци папат вече стабилно, пък мойто си виси упорито на цица и това е Smile Smile Нашия педиатър е на мнение, че ще започнем захранването от 6-ти месец. На следващата консултация ще го поразпитам с какво и по колко да и даваме, че само чета някакви схеми и се обърквам тотално 😅.

# 694
  • Мнения: 556
Мери, кашата от елда купена ли ти е?
Ако си я правиш ти, били споделила как я приготвяш?

Момичета, вече се замислям за слънцезащитен крем за беба. Днес я оставих за малко на спалнята на слънце и едната ѝ бузка много почервеня. Ако имате впечатления от някое коремче моля споделете!

# 695
  • Мнения: 368
Мери, кашата от елда купена ли ти е?
Ако си я правиш ти, били споделила как я приготвяш?

Момичета, вече се замислям за слънцезащитен крем за беба. Днес я оставих за малко на спалнята на слънце и едната ѝ бузка много почервеня. Ако имате впечатления от някое коремче моля споделете!
Мисля, че слънцезащитният крем не е препоръчителен преди 6тия месец, просто споделям какво знам.

# 696
  • София
  • Мнения: 626
Мери, кашата от елда купена ли ти е?
Ако си я правиш ти, били споделила как я приготвяш?

Момичета, вече се замислям за слънцезащитен крем за беба. Днес я оставих за малко на спалнята на слънце и едната ѝ бузка много почервеня. Ако имате впечатления от някое коремче моля споделете!
Мисля, че слънцезащитният крем не е препоръчителен преди 6тия месец, просто споделям какво знам.

Аз също знам, че до 6тия месец не трябва да се ползва.

# 697
  • Мнения: 379
Кашата от елда е купена. Не смея сама, тъй као дори аз не бях пробвала това чудо преди.
Започнах захранване на навършени 4++. Всичко си минава гладко за сега. Баткото също на толкова, но разликата е каква въвеждам. С баткото започнах с плодови сокчета морков и ябълка, а сега картоф пюре, морков, тиква в началото.

# 698
  • Мнения: 110
Малката след 10 дни ще става на 5м и мисля след това да започна захранване. Към момента е само на АМ и се чудя много ли й давам или не - в момента пие около 180мл АМ по 5 пъти на ден.

# 699
  • Мнения: 15
Малката след 10 дни ще става на 5м и мисля след това да започна захранване. Към момента е само на АМ и се чудя много ли й давам или не - в момента пие около 180мл АМ по 5 пъти на ден.

На нас педито ни обясни, че трябва да имаме по 6 хранения на ден - количеството се определя така - 100 мл +10 мл за всеки навършен месец 🙂
Ние вече хапваме и пюре-само зеленчукови, плодовите ни ги забрани педиатъра до 8ми месец - били сладникави, Бебчо първо трябва да свикне с вкуса на зеленчуците, и чак тогава да въведем плодове. Иначе и безглутенови каши ядем, количеството пюре и каша е точно, колкото на храненето с мялко.

# 700
  • Мнения: 3 951
И ние имаме 5 хранения от два месеца вече, много рядко да има 6. Няма как да я насилвам да яде повече като не иска. И без това повръща ... Правя й 160 мл с 5 лъжички. Достатъчно са й, не плаче за повече и не огладнява по-рано.

С коя каша започнахте, с оризовата ли? Добавяхте ли плодово пюре или чиста? И след кашата дохранва ли се с мляко, както след зеленчуково пюре?

# 701
  • Мнения: 15
И ние имаме 5 хранения от два месеца вече, много рядко да има 6. Няма как да я насилвам да яде повече като не иска. И без това повръща ... Правя й 160 мл с 5 лъжички. Достатъчно са й, не плаче за повече и не огладнява по-рано.

С коя каша започнахте, с оризовата ли? Добавяхте ли плодово пюре или чиста? И след кашата дохранва ли се с мляко, както след зеленчуково пюре?
На оризова каша сме, веднъж добавих плодово пюре и педиатъра ми се скара много лошо 😆Купуваме безмлечна оризова каша и я правя с АМ.Не дохранвам после 😊

# 702
  • Мнения: 379
Момичета, какво значи педиатъра да се кара??? Просто новаторите не препоръчват плодови преди зеленчуковите, за да свикнат децата със зеленчуци, и после плодове, т.е. сладки вкусове. Преди като сме давали първо плодовете, позволените разбира се какво, децата ни пак ядат всичко. И това го.казвам не с цел да ви убеждавам или да се карам, а защото ме е яд на уж специалисти, които имат крайно отношение към майките, особено с първи деца.  🌞
Аз лично съм добавила оризова каша,но с плодово пюре задължително към нея иначе Петър не я харесва. Веднъж съм я давала и с тиквичка, за обяд.
Слушайте педиатъра, но имайте вяра и на себе си. Аз сега се чудя за грах да му включвам ли вече 😕
Отделно какви гимнастики им правите?
 Ааа и още нещо, тъй като и там има различни препоръчки, към майките на момченцата, забелвате ли пишлетата и как вървипри вас?

# 703
  • София
  • Мнения: 626
С пишлето засега само опити правим, но все още не е забелено. На мен също ще ми е интересно да разбера какво ппавят другите мами. Много сложно ми се вижда, дърпам при всяка баня и нищо.

# 704
  • Мнения: 452
И ние имаме 5 хранения от два месеца вече, много рядко да има 6. Няма как да я насилвам да яде повече като не иска. И без това повръща ... Правя й 160 мл с 5 лъжички. Достатъчно са й, не плаче за повече и не огладнява по-рано.

С коя каша започнахте, с оризовата ли? Добавяхте ли плодово пюре или чиста? И след кашата дохранва ли се с мляко, както след зеленчуково пюре?
На оризова каша сме, веднъж добавих плодово пюре и педиатъра ми се скара много лошо 😆Купуваме безмлечна оризова каша и я правя с АМ.Не дохранвам после 😊
Защо не дава с плодово пюре? Ние точно така ги ядем.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт