Великобритания - тема 79 Есенно- Зимна Коледна

  • 24 958
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 38
Здравейте, моля за съдействие. В  момента съм в Лондон до неделя.
Нужно е да изпратя голяма играчка до България. Около 70-80 см не повече от 2 кг.
Разгледах Royl Mail, но търся и други опции.
Нямам възможност да. Взема с мен в самолета.

Предварително благодаря!

# 706
  • Мнения: 9 991
Здравейте, моля за съдействие. В  момента съм в Лондон до неделя.
Нужно е да изпратя голяма играчка до България. Около 70-80 см не повече от 2 кг.
Разгледах Royl Mail, но търся и други опции.
Нямам възможност да. Взема с мен в самолета.

Предварително благодаря!
Ако намериш български магазин до теб или на този телефон се обади 07477818116,някаква фирма са но не им знам името. Също фирма Габиели. Но с вторите две ти е 10-15 паунда за вземане от адрес + на килограм по паунд, но тя играчката не тежи. Мисля най-евтини ти е от български магазин, може да гугълнеш ако има близо до вас.

# 707
  • Мнения: 1 923
Аз, докато живях в Лондон ползвах тези:
http://www.dostavka-anglia.com/

# 708
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте. Моя приятелка, която в момента няма достъп до форума, наскоро се установи в Andover. Все още не познава никой и се чувства самотна. Има ли от пишещите тук живеещи там? Тя се е установила вече, има работа, квартира и кола, но й се иска да намери сънародници дори и само за разходка или кафе, че сам не се живее...Благодаря предварително на отзовалите се!

# 709
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Вижте във Facebook групи. Наблизо е Southampton и там има много българи, ако за това Andover става дума Simple Smile

# 710
  • Варна
  • Мнения: 854
Здравейте, момичета. Пристигнах на 21.11 в Северна Ирландия, а на 25 почнах работа. Вчера бях на интервю за Nino, много ме разпитваха и искаха даже договора за наем, който е на съпругът ми от 20.11.ММ е тук от 4м.,живял е в споделена къща и още не може да си изкара банкова сметка.Писмото от Nino не е пристигнало и е с дубликат от джобс центъра, който никой не признава.Той си получава заплатата с чекове и работодателя отказва вече да ги подписва, защото няма сметка. Прекарах ме си домашен Интернет, но не го признават.Тук тока е с ваучери, отоплението е с нафта, а вода не се плаща.Monese не работят с ваучери.Давайте съвети какво да правим. Обадих се на HMRC да изпратят писмо на новия адрес, но ще минат 10 работни дни.Има ли начини да се обменят чекове без подпис, като нямаш сметка.

# 711
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Аз съм в Република Ирландия. И ние не плащаме вода, явно е за целия остров валидно това.
Някакви welcome писма от тока и нафтата като сте сменили партидата нямате ли на ваше име? От общината нямате ли писмо за Council tax? Договор за наем?
Може би като дойде доказателство за адрес за който и да е от двамата е вариант да си отворие joint акаут с две карти.
Не е ли възможно и теб да те прибавят към договора за наем от датата на пристигане. Мен като пристигнахме с детето в Уелс ме добавиха без проблем и си взех анекса веднага.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 854
Договора за наем,не го признават.За тока  купуваме ваучери.За нафтата, не знам как може да стане.В момента ММ зарежда с туби, защото се плаща онлайн.Един омагьосан кръг.Имаме писмо от Sky за домашен Интернет, но и него не го признават.Нямаме други писма.

# 713
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
А писмо от общината с данъка, който ще дължите и схема за плащане нямате ли? Обади се в общината и ако от агенцията не са ви регистрилали като наематели, регистрирайте се.
На мен май ми признаха като доказателство и писмо от общинската библиотека, то нали пак е общински сървис.
Питай и съседи около вас ако са били в аналогична ситуация като вас. Друго не се сещам

# 714
  • Варна
  • Мнения: 854
Не сме с агенция.Имаме договор за наем от хазяина.Какво писмо трябва да получим от общината? За това не знаех.Да разбирам ли, че ако се запиша в библиотеката и получа писмо, ще го признаят.Всички българи които познаваме, са получили иншуранса на адреса и го признават банките.Само на ММ го няма.

# 715
  • Мнения: 1 923
Не плащате ли общински данък, писмото от общината навсякъде се приема, като доказателство за адрес.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 854
Договора за наем е от 20.11 и нищо не ни казаха за данък.Трябва ли да получим писмо.

# 717
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Обадете се в общината и кажете че имате договор за еди кой си адрес, за да ви пуснат писмо с данъците, освен ако не ви влиза в цената на наема, попитайте хазяина.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 854
Добре, благодаря ви момичета.

# 719
  • Мнения: 2 352
Договорът между вас и хазяйна е частен документ, а договорът с агенция е официален. Затова не ви признават договора с хазяйна а искат друг документ, който да е официален.

Общи условия

Активация на акаунт