На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 54 093
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 2 521
Дайте идеи накъде да отксочим за 3 нощувки през май.Всяка година покрай 24.05 ходим  по ръкавите,но нещо са прекалили с цените, а и  ми  омръзна.Накъде да хванем, така че  хем да не е далеко че времето е малко, хем да има шанс да хванем тихо заливче  с шанс за малко  майско плажуване...Знам че въпросът е супер досаден и общ, но ми трябва някакво селище като насока.

Корфу, разкошен е в края на май. И водата в доста заливчета е вече топла. А ферито Игуменица-Лефкими за кола е 4 пътника - 12,50 за посока през този сезон.

# 691
  • Мнения: 459
Здравейте момичета, да попитам около Врахос /Луца-Врахос/, кои са хубави плажове, които си заслужава да видим?

# 692
  • Мнения: 2
Здравейте, моля за мнение ако някой е ходил в Неа Перамос. Въпросът ми е за апартамент 38, и плажът пред него. С дете на 2 годинки и сме и най-важно ми е  плажът да е пясъчен и плитък. Моля, ако някой има наблюдения да помогне.

# 693
  • Мнения: 790
Здравейте момичета, да попитам около Врахос /Луца-Врахос/, кои са хубави плажове, които си заслужава да видим?
На Врахос е доста голям и приличен плажа. Валтос в Парга, Алонаки, Амудия .

# 694
  • Мнения: 2 049
Здравейте, моля за мнение ако някой е ходил в Неа Перамос. Въпросът ми е за апартамент 38, и плажът пред него. С дете на 2 годинки и сме и най-важно ми е  плажът да е пясъчен и плитък. Моля, ако някой има наблюдения да помогне.
В самия Неа Перамос няма хубав плаж. Амолофи е извън града и се ходи с кола.

# 695
  • Мнения: 11 136
Ssani,
Волос е много приятен град за разходка и кръчми, но там за плаж не става. Плажовете са на Пелион, и то доста по-надолу, поне 30 минути каране след града, а най-хубавите - и на час. Според мен от вътрешната страна на залива има шанс да е топла водата, НО по-малките селца ще са напълно умрели през май все още. Планинските са оживени целогодишно, но там си е хладно, дори през лятото.

# 696
  • София
  • Мнения: 3 464
Явно  Пелион  трябва да нацеля.Но за  истинска самостоятелна почивка.КАто ще бъде, да бъде Wink  ПЕлион  отпада, И за Корфу ще мине  доста време в път.Замислям се за Амулиани....Все го подминавам това островче, амай за подобно мини бягство ще е чудесен вариант.Някакви препоръки за настаняване някой може ли да даде за да погледна? ЗНам че всичко е наблизо и острова е мъничък....

# 697
  • Мнения: 11 136
Обсъждаше се преди 1-2 стр. настаняване там - според мен извън сезон най-добре е в градчето/селцето... То дори и там няма да е супер оживено,но винаги може човек да бръмне до континента, ако му е скучно. Иначе има откъслечни хотели и вили на Аликес и други места. Ако предпочитате двор и уединение (в селото са без дворове), може и там, всички разстояния на острова са в рамките на 5 минути с кола.

# 698
  • софия
  • Мнения: 25 560
Ssani, били сме преди повече от 6 години тук - на много удобно място е - до църквата и до пекарна. (https://bg-mam.ma/p/729187/25783128) Ако ходя отново, отново бих избрала настаняване в селото.

# 699
  • София
  • Мнения: 3 464
Благодаря ви за насоките.Май се спирам на Амулиани.Пуснах няколко мейла със запитвания.Чакам да ми отговорят.Да не е прекалено умряло в този период.В смисъл-работещи заведения,кафета,таверни,пекарни,магазини...Искам няколко спокойни и мързеливи дни ,ама да намеря обслужване все пак.

# 700
  • varna
  • Мнения: 211
Решихме окончателно да почиваме в Неа Перамос.До колкото разбирам  плажа не се препоръчва в самото село.Дайте идеи за нещо наблизо ,по-диво и спокойно освен плажа с  дюните .Ще се разходим до Кавала,друго какво може да се посети?За нощувка харесах апартамент в центъра Никос руум.

# 701
  • Мнения: 4 047
Здравейте, две поредни години бяхме на къмпинг Талата в Каламици, но не ни допада особено плажа пред него, а и някои други неща. За това решихме тази година да търсим друг. За съжаление в Арменистис няма места и почнахме да търсим другаде. Дали някой има отзив от къмпинг Столос на Олимпийската ривиера?

# 702
  • Мнения: 11 136
Ioana_g, вижте Комица на Атон. На Ситония има и някои по-малки, които са с много хубави плажчета, зависи какво търсите от къмпинга точно.

# 703
  • Мнения: 4 047
Търсим да има настаняване в бунгала или къщички, т.е. няма да сме в каравана или палатка, както и пясъчен плаж, с постепенно влизане в морето. Да има магазинче, място от където да си купим някаква храна. Ще погледна Комица, но за там бях чула, че пясъка не е точно пясъчен, а със ситни камъчета.

В google пише, че къмпинга е затворен за постоянно.

# 704
  • Мнения: 11 136
Пясъчен е плажът, обаче не знам дали има къщички. Не бях разбрала, че не търсите класически къмпинг с ваше оборудване, сори.
Хубави къщички (но скъпи) на Ситония предлага и къмпинг Арети, както и Акти Ониру.

Общи условия

Активация на акаунт