Противогрипна ваксина сезон 2019/20

  • 19 028
  • 232
  •   1
Отговори
# 30
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
У дома сме четири човека.
Аз работя с хора, средно 10 човека на смяна, в офис в който отоплението е с климатици, позиционирани на тавана /с решетки, не знам как се казват Embarassed/, върти се един и същи въздух и един да кихне, кихавицата изрежда всички.
Майка ми е възрастна, съпругът ми е с куп болести, синът ми е здрав, но като малък много боледуваше и оттогава като че ли започнах с ваксинирането на цялото семейство. Говоря за от преди над десет години. Всяка есен, редовно, всички се ваксинираме. Ползвам само Инфлувак. Оттогава, може и съвпадение да е, не сме боледували изобщо. Леки настинки, повлияващи се от Нурофен Стопколд и капки за нос, и дотук. Надявам се така да е и занапред, на сина ми вече поставих ваксина, за нас още изчаквам.

# 31
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Днес със свекърва ми си сложихме ваксини Инфлувак. Като цяло аз съм доволна. Имало е години, в които изобщо не се разболявам. Миналата година изкарах бая тежък вирус, пих антибиотици, абе, работата беше зле, но въпреки това предпочитам да се ваксинирам.

# 32
  • Мнения: 419
Не съм се интересувала досега, но подходящи ли са противогрипните ваксини за деца на 6-7? Дъщеря ми миналата зима изкара грипа, за 3 дни въпреки лечението стана вирусна пневмония. Пие целогодишно коластра, но въпреки това се замислям и за ваксина..

# 33
  • Мнения: 2 127
Не съм се интересувала досега, но подходящи ли са противогрипните ваксини за деца на 6-7? Дъщеря ми миналата зима изкара грипа, за 3 дни въпреки лечението стана вирусна пневмония. Пие целогодишно коластра, но въпреки това се замислям и за ваксина..

Разбира се. Дори са препоръчителни. Децата все пак са най-рисковата група. какво лечение е назначено на дъщеря ви? Тамифлу ли? Той, мисля, е единственият препарат на българският пазар за лечение на грип.

# 34
  • Мнения: 419
Тъй като се разболя през уикенда, лекувахме симптомите с обичайните средства - Панадол, Нурофен, Проспан и т. н. В понеделник, след като кашлицата се усили, направо направихме рентгенова снимка и вече беше станала пневмония.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 549
Не съм се интересувала досега, но подходящи ли са противогрипните ваксини за деца на 6-7? Дъщеря ми миналата зима изкара грипа, за 3 дни въпреки лечението стана вирусна пневмония. Пие целогодишно коластра, но въпреки това се замислям и за ваксина..

И моята дъщеря е 6-годишна. Миналата есен я ваксинирах за пръв път. Доволна съм.

# 36
  • Мнения: 419
Не съм се интересувала досега, но подходящи ли са противогрипните ваксини за деца на 6-7? Дъщеря ми миналата зима изкара грипа, за 3 дни въпреки лечението стана вирусна пневмония. Пие целогодишно коластра, но въпреки това се замислям и за ваксина..

И моята дъщеря е 6-годишна. Миналата есен я ваксинирах за пръв път. Доволна съм.

Коя ваксина ѝ сложихте? В аптеката ми споменаха, че Ваксигрип има и детски вариант.

# 37
  • Мнения: 3 500
Поставя ли се на 2-годишни деца?

# 38
  • София
  • Мнения: 648
Последната партида Инфлувак Тетра има обозначение в листовката,че се прилага при деца над 3 години /миналата година нямаше такова/.
Очакваме да видим с Ваксигрип какво ще е положението.

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 21:17 от Lira81

# 39
  • Мнения: 9 276
Ваксигрип миналата година доколкото си спомням беше 6+ месеца.

Иначе ние чакаме в момента Ваксигрип и тогава ще се ваксинираме, надявам се и тук в темата някой да сподели веднага като се появи ваксината.

# 40
  • Мнения: 76
Здравейте! Имам следния казус и ще се радвам на съвет какво друго мога да опитам. Детето ми е на 4 години и тази година искам да й сложа противогрипна ваксна, тъй като други години страшно много боледува зимата. Преди около седмица споделих желанието си да ваксинирам детето си с личния лекар, но тя отказа да ми съдейства с думите, че те не действат, няма смисъл от тях, и т.н.. Аз обаче съм твърдо решена да сложа ваксината и дори преди няколко дни я закупих, мислейки си, че все ще намеря начин да й я сложим. Само да уточня, че при други обстоятелства бих се разправяла, но тъй като е близка позната, не върви да вдигна скандал. Но наистина недоумявам този отпор, който срещнах от нейна страна, след като много добре знае какво ходене по мъките е всяка зима. От тогава насам се опитвам да намеря друг вариант за слагане на ваксината, но постоянно удрям на камък. Обадих се в РЗИ, от там ми казаха, че нямат манипулационна и не могат да сложат ваксината, ходих в близка частна медико-диагностична лаборатория, от там ми казаха, че ваксини слагат, няма проблеми, * но само на възрастни*. От там се вдигнах до една частна клиника пак близо до дома ни, тамошният педиатър също ми отказа, въпреки че съм съгласна да си платя колкото трябва по частната тарифа. Питала съм всичките си приятелки, педиатрите на техните деца също отказват да съдействат. Има ли нещо друго, което мога да опитам? Някой друг тип здравно заведение, където може би ще ми помогнат? Нещо, за което не съм се сетила? Ще се радвам на всякакви съвети. Благодаря!

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 10:32 от gaakkoord

# 41
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Къде се разиграва тая драма? В кой град? И с какви доводи се отказва?

# 42
  • Мнения: 76
Да речем средноголям град в югозападна България. Доводът буквално беше "Аз съм лекар и не си слагам, пък на вас ще тръгна да слагам. И на децата си не слагам, нищо им няма (което между другото не е вярно, тъй като ги познавам добре и знам със  сигурност, че зимата боледуват много). Веднъж си сложих и се разболях от грип." Доводите са доста абсурдни, но нямам много сили в момента да влизам в пререкания, та се чудех дали имам други опции.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 10:33 от gaakkoord

# 43
  • Мнения: 2 127
Много съжалявам, че Ви се налага да минете през това! Имате ли познат медицинско лице? Сестра или дори студент? Те всички го учат това. Обмислете също да смените ЛЛ. Това е изключително непрофесионално и неморално отношение.

Също бих искала да Ви напомня, че ваксината не предпазва от боледуване като цяло и че в действителност покритието е ниско (в общия случай около 30-40%), но в огромен процент предпазва от сериозни усложнение, ако се случи, че детето се разболее от истински грип.

# 44
  • Мнения: 76
Благодаря много! Наистина, сещам се сега, че баща ми познава такъв медицински работник, жена, която от време на време му слага разни инжекции, когато се налага, ще я попитаме дали може да направи и тази ваксинация. Доста разочароващо отношение наистина, не съм очаквала и аз.

Общи условия

Активация на акаунт