Име за момиче, което да звучи добре в Англия и в България

  • 5 210
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 26
Благодаря отново на всички за отговорите!
Добавих анкета (AnMary бе така добра да я вмъкне): За сега топ 3 са Лили, Ерика и Хана, а топ 5 се допълва от Абигейл и Зоуи. Лили си ни беше фаворит от преди; Ерика е идея, взета от тази тема, а Хана беше в списъка преди, но бяхме го забравили за момент.

Само да уточня, понеже някои писаха, че презиме и фамилия ще са чужди - смятаме да и дадем моята фамилия за презиме, така че само фамилията и ще е английска. Така ще има следа както от женската, така и от българската линия (въпреки, че тук презиме почти не се ползва, но пак е нещо).

# 61
  • Мнения: 2 990
Абигейл и Зоуи са много рядко срещани в България. Ерика май най ми допада

# 62
  • Мнения: 5 342
Гласувах за Лили и Ерика.

# 63
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Зоуи е гръцкото Зоя.Което е нормално име тук,малко позабравено...
Хана никога не съм харесвала.Звучи ми грубо и си представям дебела баварска селянка..


Ерика ми харесва.
Лили харесвам като галено,но като цяло име-не.
Лилиан -да.

# 64
  • Мнения: 8 578
Лили от мен.😃

Абигейл и Зоуи/Зоя не ми харесват.
Хана и Ерика ми звучат малко грубо и студено.

# 65
  • Мнения: 5 259
Лили е много хубаво, но се произнася по много различен начин на български и на английски.

Помислете за второ лично име, вместо фамилията на майката да е презиме. Там повечето деца имат по две лични имена и може детето да има за второ лично малкото име на майка си. Аз така бих направила.

# 66
  • Мнения: 8 892
Чак такава драматична разлика, че името Лили да е неразпознаваемо в другия език ли?
Може ли пример за име, което да се произнася по абсолютно еднакъв начин и на български, и на бритиш английски?
Кое име, добавено към Лили с идеята за двойно име, би придало по-българско звучене?

# 67
  • Мнения: 8 578
Каква е разликата между българския и английския изговор на Лили?

# 68
  • Мнения: 5 259
Да, малко се изхвърлих, че е много различно. Само малко различно е.
На мен лично ми е трудно да го кажа така, че англоговорящата носителка на името да не усети акцент. Даже не че ми е трудно, ами направо не мога.

Кое име, добавено към Лили с идеята за двойно име, би придало по-българско звучене?

Не двойно име, а второ лично. И няма за цел да придаде по-българско звучене, а на детето да му е по-комфортно. Вместо Lily Georgieva Milton,  (с фамилията на майката по средата), може да е примерно Lily Maria Milton (ако майката се казва примерно Мария.
Един вид на принципа на бащиното име, само че го заменяме с майчино и без окончанието -ова.

Мария, Геогриева и Милтън са измислени от мен в случая произволни имена с цел илюстрация. Нямам идея как точно са им имената на хората.

# 69
  • Мнения: 202
Аманда,Амая,Кера,Нана,Моника,Тана,Мирианна,Юлия,Йохана,Грета,Герда,Грейс,Георгия.

# 70
  • Мнения: 26

Не двойно име, а второ лично. И няма за цел да придаде по-българско звучене, а на детето да му е по-комфортно. Вместо Lily Georgieva Milton,  (с фамилията на майката по средата), може да е примерно Lily Maria Milton (ако майката се казва примерно Мария.
Един вид на принципа на бащиното име, само че го заменяме с майчино и без окончанието -ова.


Да, и това е идея, ще помислим. Но ми се струва, че презимето има по-голям шанс и тя да го предаде нататък. А моето лично име е много международно. Ще видим...

Може ли пример за име, което да се произнася по абсолютно еднакъв начин и на български, и на бритиш английски?

Може би Ана? На Бритиш се произнася точно като на български, или поне моят мъж така го произнася, току що го накарах да ми го демонстрира Laughing. Докато на Американ се произнася съвсем различно (с онова мазното а). Същото и с Хана. Но това не е задължително ефект, който търсим.

# 71
  • Мнения: 8 892
Пропуснала съм, че бащата е бритиш. Но пък явно усещате разликата Лили/Lily и не я намирате за притеснителна.

# 72
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Лили, Анна, Зоуи от анкетата.

Иначе много ми харесват Юлия / Julia , Нора / Nora, Ella/ Елла , Olivia / Оливия, Malin, Malin, Astrid/Астрид

Подрепям и идеята за две или три лични имена и фамиля. Нашият малчо е така и много хубаво.

# 73
  • Мнения: 1 372
Гласувах за Абигейл и Зоуи. Може да използвате и двете имена в комбинация: Абигейл Зоуи. Не звучи никак зле, според мен.

Абигейл - на български Авигея - е библейско име от Стария Завет и означава "радостта на бащата", тоест детето да бъде радост за своя баща. А Зоуи/Зоя от гръцки означава "живот".

Извън Вашия списък от анкетата предлагам: Вероника, Глория, Тереза, Алис, Соня...

# 74
  • Мнения: 227
Аз харесвам Катрин, звучи еднакво добре и в двете държави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт