Идеи за организиране на 50 годишен юбилей

  • 8 805
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 993
Моля за съвети и идеи за организиране на парти по случай 50 годишнина на мъж.
Мястото: за предпочитане в София
Ще съм благодарна и за препоръка на добър DJ/ аниматор.
Някакви идеи, които да разчупят вечерта - забавни занимания (освен танците)?
Изненади някакви???, които да водят до смях.

(И подарък още не съм измислила. И за него ще ми трябва помощ)
Моля за идеи!

# 1
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ще следя темата, предстои ми същото, но за 60-годишен юбилей. За подаръците аз лично нямам проблем.

Кажи какви са интересите на мъжа и дали/доколко сте близки , за да давам идеи евентуално. 😃

Аз бих задала и допълнителен въпрос, колко струва подобно събиране за 15, макс 20 човека. Да кажем, българска кухня, салата, едно предястие и основно (не слагам торта, тя трябва да си е отделно и тематично, за мен поне). Колко пари е такъв куверт в средно заведение? И колко би струвал аниматор или ди джей за няколко часа?

# 2
  • Мнения: 2 993
Би било супер, ако някой с опит се включи и помогне с идеи и препоръки.
Приемам съвети и за декорацията



Кажи какви са интересите на мъжа и дали/доколко сте близки , за да давам идеи евентуално. 😃

Много сме близки.
Интересите му са техника, smart-home, музика, физика, компютри, книги, статии
И не се сещам нищо в тези области, с което да мога да го зарадвам.
Ако му подаря почивка, все едно съм си направила подарък на мен

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Съпругът ми имаше юбилей в началото на тази година. Единият подарък беше ваучер по сомелиерство. Организирах и винен тур във винарна. Но това е при положение, че юбилярът има интереси в тази насока.
За наша годишнина бях организирала скромно тържество в много тесен кръг, поканих цигулар, който да изсвири любими негови произведения. Зависи от интересите и предпочитанията на рожденника.
50 годишен юбилей е доста шарена възраст - минал си през много, но искаш още повече да видиш/усетиш/опиташ.
Успех!
Редактирах се за екскурзията, видях поясненията. Но не мисли, че я организираш за себе си. Просто избери място, на което смяташ, че ще му хареса или отдавна иска да посети. Няма нищо по-ценно да споделиш емоциите от посещение на любимо или мечтано място с любимите си хора.

# 4
  • Мнения: 2 993
Мисля, че празненството няма да е в тесен кръг. Ще има хора с различни интереси. Ще ми се да има много смях и танци.

Цигулар звучи много романтично и ще си го запазя за нашата годишниа също Simple Smile
Добра идея с вината. Много обича вино. Ще я обмисля.

Провокирахте ме да се замисля над някакви негови детски мечти. Обича катеренето, но мен все ми се вижда опасно. И винаги е искал да се научи да управлява лодка- трябва да погледна за подобни курсове и евентуално лицензиране.

# 5
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
От гледна точка на смарт хоум, предлагам от китайските крушки, на които контролираш силата на осветеност и цвета от телефона си. Те са с LED, които си сменят цветовете във всички възможни цветове на дъгата, имат и управление със speech. Управлението се осъществява от raspberry pi. Към това могат да се добавят и управляеми контакти, готин поялник, хубав рутер, ако имате нужда... Идеите в това отношение са безкрайни, стига да има време и желание да се занимава.

Ако се подари като "smart home kit", с предварителен подбор на нещата вътре, ще стане нещо много готино и custom made. Цената може да варира много спрямо бюджета ви, но все пак започва от 50-100 евро, само като мнооого груб ориентир:

- 30 долара raspberry
- по около 10-15 евро са били бройката китайска крушка, като на мен ми бяха подарък и цени не съм търсила лично аз

Друга идея за техничари е 3д принтер. Имаме 2 у нас, и аз се възползвам от продуктите. 😃Пеимерно по Коледа или Великден си поръчвам формички за сладки. Последно беше с един Рудолф, една камбанка и още нещо, но не от тези, които ги има в магазините.
Тук бюджетът започва от от около 200-250$ за китайски. За 600 евро вече има бая и хубави предложения.

Сещам се и за комплект за ambient light на телевизора, но има смисъл ако гледате филми, сериали, клипове на него. Представлява "продължение на екрана", т.е. осветява се околната стена с цветовете на последните няколко реда пиксели от клипчето и прави средата по-emersive. Може да видиш клипчена Philips телевизори. Идеята е тяхна, т.е. те я внедряват в тв си, но отново може да се осъществи малко по-различно (не вградено, а отделно) с един raspberry pi. Тук цената излезе 30-50 евро, но преди доста години, а тези неща поевтиняват, така че актуалната не я знам.

Отделно на сайта на raspberry pi има още много такива проекти, може човек да си избира, голямата част са около 10-20-30 евро.

Може да си включвате печката дистанционно, познат си включва пералнята д аму е изпрала като се прибере, може да си управлявате външните щори с моторчета...

# 6
  • Мнения: 2 993
chrissy,

Много мило и благодаря!
Скрит текст:
Тъй като му е хоби, смарт хоум е в пълно действие и май само хладилника не е смарт Simple Smile
Парно, осветление, климатици, пералня, миялна, всякакви светлинни ефекти, озвучаване и команди през Алекса до Сонос (дори в банята и мястото за гладене), разбъри пи , филипс амби лайт в спалнята и... Мисля, че ще ми е трудно да го изненадам в тази област. Сензори за пожар, наводнение, камери, щори, бойлер

А някакви иеи за DJ / аниматор?
Някак си разчитам, че те трябва да са фигурите, които да помогнат да се разчупи празника.

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 17:06 от rosss

# 7
  • Мнения: X
Щом обича лодки, подарете му едно плаване с лодка или яхта, каквото може да си позволите според бюджета. В сайтовете за намаления има доста предложения за бюджетни решения, а ако имате повече финанси има групи за споделено плаване във фейса. Там може да се наеме каюта на луксозна яхта или катамаран за плаване по различни маршрути по целият свят за няколко дни. Цените са общо взето колкото за почивка на суша.
А за аниматор, вие си познавате човека, но според мен най-добрият аниматор на мъж на 50 ще са приятелите му.

# 8
  • Мнения: 2 993
Щом обича лодки, подарете му едно плаване с лодка или яхта, каквото може да си позволите според бюджета. В сайтовете за намаления има доста предложения за бюджетни решения, а ако имате повече финанси има групи за споделено плаване във фейса. Там може да се наеме каюта на луксозна яхта или катамаран за плаване по различни маршрути по целият свят за няколко дни. Цените са общо взето колкото за почивка на суша.
А за аниматор, вие си познавате човека, но според мен най-добрият аниматор на мъж на 50 ще са приятелите му.

За лодките вече проверявам. А име на такава група във ФБ да кажете, ако може?

Има големи купонджии сред приятелите, в тях не се съмнявам, но когато намериш точния професионалист, може да стане голям купон. Знаят си как да вдигат хората от масите.

Скоро на наш приятел за 60год , дъщеря му беше направила предварителни видео поздрави от приятели и близки, но това вече не мога да го ползвам.

Четох и ми се видя забавно да отделя, нещо като фотографско ателие, със забавни реквизити да се снимат хората. Мисля, че половината ще си останат с тях после и ще се забавляват.

Мисля си и за караоке по маси, защото поединично ще ги е срам. Компания по ще се отпусне .

Но за всякакви такива идеи, ми трябва и консултация с професионалист, а и някой който да се наеме да дирижира подобни щуротии.

Отворена съм за всякакви идеи.

# 9
  • Мнения: X
Цитат
А име на такава група във ФБ да кажете, ако може?
Скрит текст:

# 10
  • София
  • Мнения: 2 437


Четох и ми се видя забавно да отделя, нещо като фотографско ателие, със забавни реквизити да се снимат хората. Мисля, че половината ще си останат с тях после и ще се забавляват.

Мисля си и за караоке по маси, защото поединично ще ги е срам. Компания по ще се отпусне .

Но за всякакви такива идеи, ми трябва и консултация с професионалист, а и някой който да се наеме да дирижира подобни щуротии.

Отворена съм за всякакви идеи.
Имам познати, които се занимават с това, агенция за събития, обаче са специализирали по разни юбилеи, непрекъснато гледам във ФБ снимки на годишнини и ми допадат. Имат тематично място за снимки, украса, вицдала съм певци, музиканти. Явно си зависи от самия повод. Даже днес гледах 60 годишнина някаква публикували. VIA е името на агенцията, според мен нищо не пречи човек да проведе една консултация с тях или друга.

Общи условия

Активация на акаунт