Ведическа астрология

  • 55 553
  • 348
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 288
Енергийният отпечатък на човек не е съзнателен процес, а инстинктивен. Не признава граници. Енергията е част от същността, природата на човек. По форумите е най-очевидно. Как енергията на написаното, кореспондира с енергийния потенциал на рождената карта.
Различията между хората, са съставна част от различията им на енергийно ниво, а те са част от Божествения промисъл. Взаимовръзката между двама човека е на първо място енергиен взаимообмен. С всичките й дисбаланси. Създадена е да "звучи" по определен начин. Съчетанието на енергийно ниво произвежда някакъв звук. Може да е галещ за ухото звук, но и какафония. Разрешение между два остри камъка, може и да се намери, но не от позицията, че едно от двете е "грешно".

Последна редакция: нд, 28 авг 2022, 07:08 от starinthenightsky

# 316
  • Мнения: 155
Здравейте, от приложените карти, разбира ли се, че родителите на детето са разделени? Благодаря!
 

# 317
  • Мнения: 9 152
Ми тук е посочена само една карта - Раши. За мен не се разбира.
За родители се правят дробни карти, които се анализрат заедно с Раши- основната карта.

# 318
  • Мнения: 202
Здравейте, от приложените карти, разбира ли се, че родителите на детето са разделени? Благодаря!
 


Така, както е зададен въпроса се разбира, че те са разделени и всеки астролог може да намери начин да го обясни Simple Smile Това как ще ви помогне?
На картинката е една карта в два различни стила. Не знаем, дали е правилно построена картата спрямо часа и мястото на раждане. Ако е грешно построена, значи да се говорят празни приказки и да се отиде в грешна посока. Така може да се навреди, вместо да се помогне.
Казвам това с най-добри намерения, а не да засягам някой. Покрай ретро Марс и лунното затъмнение, хората са станали доста чувствителни Simple Smile

# 319
  • Мнения: 155
Здравейте, благодаря за градивната критика. Напълно съм съгласна с Вас. Искам само да си отговоря на въпроса "Предсказателна ли е Ведическата астрология". Т.е., ако и в приложената карта има такава индикация, значи астрологията "работи" правилно. Часа е точен до секунда, ако е необходимо и в друг сайт бих генерирала картата.

Здравейте, от приложените карти, разбира ли се, че родителите на детето са разделени? Благодаря!
 


Така, както е зададен въпроса се разбира, че те са разделени и всеки астролог може да намери начин да го обясни Simple Smile Това как ще ви помогне?
На картинката е една карта в два различни стила. Не знаем, дали е правилно построена картата спрямо часа и мястото на раждане. Ако е грешно построена, значи да се говорят празни приказки и да се отиде в грешна посока. Така може да се навреди, вместо да се помогне.
Казвам това с най-добри намерения, а не да засягам някой. Покрай ретро Марс и лунното затъмнение, хората са станали доста чувствителни Simple Smile

# 320
  • Мнения: 3 276
В някои сайтове, в които се построяват астрологични карти, понякога не се отчита правилно корекцията за часова зона или за лятно часово време. Същото се отнася и за немалко специализирани астрологични програми, тази корекция често се налага да се въвежда ръчно от астролога.

Не всички правила и афоризми в астрологията работят едно към едно и еднакво за всички карти, това го казвам от практически опит.

В допълнение към основната карта Раши винаги се разглежда и дробната карта Навамша (D9).
А за родителите, семейната среда и родовата карма – дробната карта Двадашамша (D12).
Наред с това за родителите се оценяват и специфични индивидуални сигнификатори – така наречените чара караки, те са от Джаймини астрология.

# 321
  • Мнения: 155
Благодаря за разяснението.

В някои сайтове, в които се построяват астрологични карти, понякога не се отчита правилно корекцията за часова зона или за лятно часово време. Същото се отнася и за немалко специализирани астрологични програми, тази корекция често се налага да се въвежда ръчно от астролога.

Не всички правила и афоризми в астрологията работят едно към едно и еднакво за всички карти, това го казвам от практически опит.

В допълнение към основната карта Раши винаги се разглежда и дробната карта Навамша (D9).
А за родителите, семейната среда и родовата карма – дробната карта Двадашамша (D12).
Наред с това за родителите се оценяват и специфични индивидуални сигнификатори – така наречените чара караки, те са от Джаймини астрология.

# 322
  • Мнения: 202
Благодаря за разяснението.

В някои сайтове, в които се построяват астрологични карти, понякога не се отчита правилно корекцията за часова зона или за лятно часово време. Същото се отнася и за немалко специализирани астрологични програми, тази корекция често се налага да се въвежда ръчно от астролога.

Не всички правила и афоризми в астрологията работят едно към едно и еднакво за всички карти, това го казвам от практически опит.

В допълнение към основната карта Раши винаги се разглежда и дробната карта Навамша (D9).
А за родителите, семейната среда и родовата карма – дробната карта Двадашамша (D12).
Наред с това за родителите се оценяват и специфични индивидуални сигнификатори – така наречените чара караки, те са от Джаймини астрология.

Както споменаха и Сотис и Катерица, за да се направи качествен анализ на отношенията между родителите в карта на дете, е задължително да се разгледа Д1 и Д12. Затова всеки астролог, който ще се наеме да го прави, ще иска сам да построи рождените карти. Например, ако детето е родено в София или Варна, ще има различни Асценденти в Д12. Ако астролога ползва в практиката си различна Аянамша от Лахири, също ще има промяна на Асцендента и т.н.
По-добре, дали ще са разделени или не родителите,  разгледайте техните две карти, което е по лесно и логично.

# 323
  • Мнения: 347
Здравейте, от известно време чета ведическа астрология. Направих си пробна натална карта и видях, че съм различен знак от този в западната. Сега съм в чуденка - цял живот се имам за водолей, а изведнъж съм козирог.
Предполагам, че това е заради сидералния зодиак, но не мога да си обясня коя астрологична система е по-вярна. Все пак човек се ражда в един знак и различията би трябвало да означават, че едната система работи, а другата - не. Как е според вас?

# 324
  • Мнения: 3 922
В тази карта са лошо поставени Луната и Слънцето. Като базови сигнификатори на родителите   същите веднага привличат вниманието точно към проблемни  отношения в семейството от ранно детство.

Последна редакция: вт, 28 фев 2023, 10:51 от Greene

# 325
  • Мнения: 3 276
Не виждам прикачена карта, но може би вече е премахната.

В Джьотиш нещата не се разглеждат само по картинка, трябва да се отчетат задължително позиции по накшатри. Дори бих казала, че те са по-важни, по знакова позиция се оценява силата на планетите, по нейната накшатра се извлича по-детайлна информация.

За работа с производните тематични карти се изисква изключително точен и проверен час на раждане, иначе всичко се обезсмисля и с неточен/непрецизиран час се извлича невярна информация, тъй като тези карти са чувствителни към кратки минутни отклонения.

Еднаква информация би следвало да може да се извлече и по двете системи – западна и индийска, ако астрологът е опитен и достатъчно добре владее необходимите методи и техники за анализ. Тук-там може да има някакви отклонения в прочита, но говорим по-скоро за повече детайли и многопластовост – при работа с Джьотиш. Тоест тълкуването няма да е противоположно на това, което е заложено в западната карта, но е много по-обстоятелствено, дори в сравнение с античната (традиционна) западна астрология. Тъй като работа и по двете системи, мога със сигурност да преценя и да направя сравнение. Говорим за съвсем различен обем информация, който се подава от астролога на клиента.

# 326
  • Мнения: 9 152
От доста време мисля върху един въпрос, свързан с взаимата рецепция на панетите- Паривартана Йога (Паривартхана- йога). В някои карти такава няма, а в други има, понякога дори по няколко различни, че и в дробните карти- също.
Моля, може ли мнение по следния казус: Сатурн в 9 дом, Юпитер в 12 дом.
Според ведите, Сатурн е карака на 12 дом, а Юпитер на 9.
Може ли да се каже, че в случая има рецепция по дом?
Още повече , тя се " затвърждава " по своеобразен начин в Навамша на същата карта. Там е налице рецепция по знак, където Сатурн попада в стрелец , а Юпитер във водолей- т.е. класическата  Паривартана йога по знак.

# 327
  • Мнения: 3 276
Да, Катеричке. Има рецепция по знак, по накшатра и по дом. Последната е Карака Паривартана.
За видовете рецепции във ведическата астрология е писано тук: https://astrogalaxy.info/mutual-reception/

При мен има Паривартана йога по знак между Венера и Юпитер в Раши, отделно от това има и по накшатра между Раху и Марс. В Навамша – по знак между Марс и Сатурн, те там са свързани с двете светила (Санйяси йога имам).

# 328
  • Мнения: 9 152
Благодаря ти, мила Sotis. Flowers Rose Прочетох и линка, много хубаво и ясно е написано.
Убеждавам се,  че непременно трябва да се търсят и отчитат тези рецепции, имат решаваща роля. Особено скритите, тези по накшатра и по дом, понеже  може да се изпуснат.  И после да се чуди човек защо общата характеристика (картината) някак не отговаря на действителността.

# 329
  • Мнения: 3 276
Да, аз също отчитам рецепции и йоги в производните карти.
В Джьотиш, както знаеш, има много различни школи и направления, някои са на противоположни мнения.

Например едната по-известна школа е на мнение, че йоги, рецепции и аспекти трябва да се гледат само в основната карта Раши, а в останалите да не се вземат под внимание. Последователите на другата авторитетна школа категорично са на мнение, че производните карти се тълкуват с йоги, аспекти и рецепции. Аз лично се придържам към второто направление и на практика съм установила, че работи. Мен суха теория въобще не ме интересува, аз съм практик до мозъка на костите си и всяко едно нещо проверявам как сработва на практика. Имам си собствени изследвания, чрез тях проверявам валидността на древните прогностични и аналитични техники.

Общи условия

Активация на акаунт