Мартенски бебета 2019г. - Тема 2

  • 18 347
  • 583
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 367
Момичета, на 06.07 се роди дъщеричката ни Ева Heart 3850 гр, 51 см. Трудничко излезе да ви кажа, но с естествено раждане. Въпреки че е по-голяма, този път се чувствам много по-добре от предишния. Матео се чувства много неуверен. Неспокоен е. Търси постоянно вниманието ни. Прави всякакви пакости, за да го привлече. Трудно заспива. Ревлив е. Абе... не очаквах като е толкова малък да има такава изразена ревност, но явно си разбира. Вече 3 дни сме вкъщи четиримата и с баща му се опитваме да му обръщаме много внимание, да играем с него, да му показваме и говорим колко много го обичаме, да го ангажирам нещо покрай бебето (да я пипа, да показва къде са й ръчичките, да изхвърля памперса...) и днес като че ли го намирам малко по-спокоен. Вие ще кажете при вас как премина етапа с ревността и как се справихте Blush

# 526
  • Мнения: 549
Честито, Танче! Да са Ви много здрави дечицата! Много хубави емоции и приключения Ви очакват с две малки деца у дома. Нямам личен опит, но от познати виждам, че в началото ревнуват, а след това децата стават неразделни, така че всичко с времето си.

# 527
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Танче, да ти е жива и здрава рожбата, да расте силна и щастлива, а бати много ще я пази. На цялото семейство честито щастие. С две деца щастието е двойно Hug
Моята кака беше малко по голяма от Матео, когато се роди бебето. Беше на 1.10м разбираше повече, да ти кажа не помня дали е ревнувала. Беше и много интересно бебето и постоянно говореше и се въртеше покрай нея. Обаче аз и обръщах повече внимание на нея за да не ревнува. Сега ревнува да. Ако гушна бебето иска гушка и тя, каквото направи бебето трябва и тя да го направи. Абе и двете са си нашите бебета, ревнуват не ревнуват няма какво да направим. Гушкам и двете, говоря, обяснявам и така.

# 528
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Честито, Танче! Живи и здрави да сте всички!

# 529
  • Мнения: 549
Мисля, че е време да раздвижим малко темата. Край на ваканцията Simple Smile . Все по-често по детските площадки се обсъжда "за" и "против" за пускане децата на ясла. Както по принцип , така и в днешните непредвидени условия. Какво е Вашето мнение?
Аз смятам, че не е лошо децата да са сред деца, учат се по-бързо и възприемат доста неща едно от друго. От друга страна 2 г ми се виждат ранна възраст, а и малко ми се свиди. Тъкмо мъжът ми почна да ме навива, ама предвид сегашните обстоятелства. Не вярвам толкова е болестта, но ако трябва да сме под карантина 14 дни затворени у дома, заради яслата ще откачим. Имам възможност да си гледам детенцето. За сега мисля да се оставя по течението и ще му мисля догодина. Въпреки, че съм в сравнително малък град, чувам, че доста майки си записват децата година по-рано.
Някоя майка престрашила ли се е да махне памперса?

# 530
  • Мнения: 367
Аз му правих изследванията на Матео тази седмица. До края на месеца ще го пускам на ясла. Исках още малко след като навърши годинка, но заради мерките не можах. Сега се бях решила от септември, за да свикне малко с бебето, но директорката каза, че има много деца, записани за септември и адаптацията на децата е по-трудна, защото персоналът не смогва да им обърне достатъчно внимание. Та затова ще тръгне още този месец. Виждам го, че му е скучно с нас. Има нужда от комуникация с деца. Освен това там ще се научи на много неща, на които аз нямам време и подход да го науча. И не на последно място не смогвам с малката и Матео Confused
Относно памперсите вече сериозно изоставам с обучението. Той си свикна, че тая работа се прави в памперса и това е. Засега нямам план как да го отуча.

# 531
  • Мнения: 92
Здравейте мили мами
Наща почивка на вилата продългава от Юни чак до Септември на чист въздух и игра навън.На ясла няма да ходи ще си го гледаме ще ходи и в чужбина скоро при баба и дедо.
Кажети как вървят вашите слънчица в момента ние сме 14.500кг 90см ам не пие отдавна вече но пък вечер задължително кисело мляко си хапва.Всички хранения 4 на брой са заместени 08:30-12:30-16:30-20 в 21 ляга учудващо рано спрямо преди.От 3 дни е с темп поради никнене на кътници имаме 15 зъбчета.Опитва се да прави изречения но все още не му се получава ,но е много готин като почне да рецитира това което си знае мама тате баба деде дай ууууу и т.н Пожелавам хубаво остатъчно лято с много игри на всички

# 532
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Ние сме на гости на мама от 2 седмици, ейй друго си е в къща с двор. Децата искат постоянно навън. Онзи ден беше толкова топло, че малката беше по памперс само навън. Да но на другия ден валя и беше студено и нещо настинаха. Та от вчера и двете са със сополи и цяла нощ свалям температура ту на едната ту на другата. Имало някакъв вирус та може и да сме го лепнали. Иначе си папка всичко. Вчера се опита да си скрие зрънце грозде в носа, как и идват на акъл не знам.

# 533
  • Мнения: 367
nelegalnata разсмя ме тая малката Grinning
На Матео днес му беше първи ден на ясла. Като се разделихме не рева. Там от време на време е плакал като се сети за мен, но са го успокоявали бързо. Спал е час и половина следобяд, което е постижение, защото у нас спи по 1 час. И преди обяд си е дремнал 15 минути, защото става в 6 и не е издържал милия Blush Най-доволни са от това, че яде всичко. Даже допълнително са му давали Joy Като го взех замрънка за кратко, колкото да ми се пожалва Grinning На мен ми беше много празно цял ден, нищо че съм с малката. Тя повече си спи или се гушкаме и не създава онази шумотевица, бърборене, тупуркане и разхвърляне, които запълваха деня ми. И цял ден си държах телефона в готовност, ако ми звъннат да се изстрелям на секундата и да гушна малкото си момченце. Преди да отидем на ясла му разказвах къде ще отидем, че ще има деца, лели, че ще си играе, ще папка, ще спи и после мама ще дойде да го вземе. Като няколко пъти натъртих на това, че обещавам, че ще го взема. В следващите дни, ако не даже още утре, очаквам да почне да плаче като го оставям, защото вече ще знае къде отива и какво следва. Дано по-лесно свикне Head Band
RedBul моя сладкиш е мноооого далеч от изреченията Joy Всичко интересно е "тата". Няма много смислени думи в речника си, освен мама, тате, баба, папа (и за ядене, и за пате), бебе, ая (кучето ни Аякс, но така вика и на котката ни Joy). Днес ми беше много забавен в колата като го прибирах, защото видимо много ентусиазирано ми разказваше сякаш какво е преживял днес, но на бебешки език и не хванах нито дума, ама се съгласявах с всичко и задавах и въпроси Joy Joy Joy

# 534
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Танче, и аз когато пуснах краката на ясла се чувствах като теб и ми беше много гадно, но все си казвай, че е за нейно добро. Покрай карантината я спряхме от яслата и сега не иска и да чуе за градина, та ще видим как ще я водим.
Малката пък казва на всичко Дада, кучето и котката правят "аууу", казва баба, и много рядко мама, когато кака и я разсърди. Но пък когато я питам нещо отговаря много хубаво с Даа.

# 535
  • Мнения: 151
Малко отклонение от темата:моя мъж много дръпна изведнъж и 22 номер на Адидас вече са му малки,та продавам ето тези кецове,само е мерена дясната навън,с леки следи на подметката.Ако има желаещи,пишете

# 536
  • Мнения: 549
Здравейте! Имам въпрос към мамите от София. Да знаете магазин, където се предлагат дрешки внос от Англия? Бих искала да ги видя на живо преди да избера. Благодаря предварително.

# 537
  • Мнения: 151
Аз не съм от  София,но се включвам с предложение за новооткрития Next в Парадайс център.

# 538
  • Мнения: 549
Тук темата напълно замря. Как са децата Ви? Всички зъбки ли си имат? Говорят ли? Махнахте ли памперсите?
Моята всичко разбира, ама все още си бърбори мнооогооо нейните си неща. Казва "Хайде" и "Ела", мама и тати, но неосъзнато. Става безобразно палава.
Всички зъби, без крайните кътници, излязоха.
Искам да махам памперса, ама на нея изобщо не й пука, че се е напишкала и наакала. А другото лято ми се вижда мнооого далечно. Ама какво да се прави.
Започна да става леко злояда. Почна да замръзва в присъствието на други деца. Пак като си тръгнат им маха за чао. Чак ми става неудобно, като бурсук е. От мъжете пък напълно замръзва.
Нямам търпение за тази Коледа. Всичко ще й е интересно.

# 539
  • Мнения: 367
Матео ходи на ясла от 3 месеца. Е, 1 седмица ходи, после 2 седмици си е у нас със сополи, но има съществена промяна. От седенето на гърне там вече започва и у нас да върши работа като го сложа. Сам не иска да ми покаже, че му се прави нещо. Един единствен път занесе кучето си (играчка) на гърнето и аз зацепих, че може да му се ака. Слагам кучето на гърнето, а него на адаптора, за да си има компания. Но като го слагам периодично на адаптора се изпишква. Акането в повечето случаи си го свършва в памперса. Няма нещо, което да не разбира. Даже и да не дава вид, че слуша се оказва, че слуша разговора. Например говорех на бебка, че ще й донеса играчка (той си играеше) и излезе от стаята и ми донесе нейната играчка. Heart Съвсем не винаги слуша Grinning Все повече го подканвам да повтаря разни думи. Даже той си повтаря отделни думи от това, което му говоря. Много от тях вече ги употребява в ежедневието си. Другите ги запознавам аз със значението им, защото няма как да се сетят, че аба е жаба, а апа е ябълка Joy Много хубаво казва името на бебка - Ева Heart Мама, тати, баба, дедо, кака, ис (виж), айде, не, да, папа, ам. Имитира кое животно как казва. Доставя му удоволствие да помага вкъщи и в грижите за бебето и аз гледам да го включвам във всичко. Даже някой път ме изумява какви неща са му направили впечатление и ги възпроизвежда без изрично да съм го карала като например как приготвям млякото. Абе все по-забавен ми е с всеки месец Heart

Общи условия

Активация на акаунт