Какво повече НЯМА да купя - 16

  • 88 420
  • 735
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 441
Аз в студено време ползвам само глицериновите кремове на Моята природа. Много съм доволна Blush

# 466
  • Мнения: 408
Казват, че
глицеринът е вреден за вътрешно приложение. А всичко, което си мажем по кожата, влиза много бързо в кръвта. От години ползвам само чисто кокосово масло за мазане и както бях с мн суха кожа, изведнъж постепенно намаля необходимостта от мазане, мажа се 1-2 пъти седмично макс, при все че постоянно готвя и домакинствам..

# 467
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 834
Чудя се, само на мен ли това кокосово масло мирише на гранясало. При вас получава ли се този ефект?

# 468
  • София
  • Мнения: 4 051
Докато сте на вълна кремове за ръце, бих се включила с недоволството си от аромата на кремовете Bioten. Пробвала съм два-три вида. Омекотяват ми ръцете добре, но остатъчната миризма която усещам, ми навява асоциация за... копър. Не, че не обичам копър, ама така да ми мирише крем за ръце. Rolling Eyes
За мен това е достатъчна причина да ги сложа в графа "не бих повторила".

# 469
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 834
За ръце не съм ползвала, но този ми е любим:

# 470
  • София
  • Мнения: 11 504
Никога повече прясно мляко Вердаре. Чиста водица разредена с мляко.... може би.
Все ми се струва, че за Вердаре четох в другата тема - Какво ще купя отново, но може и да съм се объркала и да е било тук.
Сирене и кашкавал от тях не съм пробвала, може и да са добре. Но след прясното мляко се отказах да ги пробвам.

# 471
  • Мнения: 2 818
Никога повече няма да купя насипна кайма смес от Фантастико - отдели сигурно 300 мл. вода, от общо 700 г., нищо не остана. Освен това самата кайма е супер суха и с гаден вкус.

# 472
  • София
  • Мнения: 11 778
Никога повече няма да купя насипна кайма смес от Фантастико - отдели сигурно 300 мл. вода, от общо 700 г., нищо не остана. Освен това самата кайма е супер суха и с гаден вкус.

Във фантастико мелят месо на място, винаги си купувам, ама си избирам месото там, по възможност от български производител да е месото, Сливово дар за свинско примерно и телешко каквото има. Даже онзи ден се чудех как изобщо не пусна вода каймата която си взех (смелих) от там.

# 473
  • Мнения: 10 654
Мога да направя цял списък само с кремове за ръце вече. Начело са Balea - всички аромати и видове изпробвах, доста от тях имат хубав аромат, но хидратация - нула, ама нула. Викам си - ще взема нещо на друга марка. Dove - и кофти тежък аромат, и никаква хидратация. Nivea - и той така...
Ръцете ми се изсушават ужасно в студа, но не - фал след фал...
Аз пък съм пробвала почти всички балсами за устни на Балеа и нито един не ми върши работа през зимата. Засъхват или стават на лепкави конци. Най-странния беше балсама с кокос. Мислех си, че е с аромат на кокос и кокосово масло, като го купувах, а то се оказа с кокосови стърготини. Как, за Бога, да си намажа на устата "червило с кокосови стърготини"? Grinning От както, обаче, си купих евтинийките от касата на Била с аромат на череша, се родих и нямам повече напукани устни през зимата. Но Балеа - в коша.

# 474
  • София
  • Мнения: 4 051
amy_nka, това всъщност е скраб за устни, не е точно балсам. Дано някой се включи с положителен опит, как точно се ползва, защото доколкото знам е харесван продукт. Иначе и моят стои неизползван по същата причина, като при теб.
didka ®, ще пробвам почистващото мляко което препоръчваш. Дано не усетя "копъровата" жилка в аромата му. Иначе съм ползвала крем за лице на марката и мога да кажа, че си е съвсем наред. 😊

# 475
  • Мнения: 15 363
Да, скраб за устни си е, за по лесно почистване на мъртвите кожички. Не е точно балсам. След като го ползвате, ако имате остатъци от скраба, просто почистете с мека кърпичка и нанесете основния си балсам. То е като скраба за лице, който отмивате и нанасяте другите продукти върху кожата, никой не стои с почистващия продукт върху лицето си без да го почисти, нали. Та така и със скраба за устни. Grinning

# 476
  • София
  • Мнения: 4 051
Дажста Праста, точно така е. 😊

# 477
  • Мнения: 10 654
И сега, ако ми кажете къде точно пише, че е скраб за устни... Grinning

# 478
  • София
  • Мнения: 9 850
Никога повече прясно мляко Вердаре. Чиста водица разредена с мляко.... може би.
Все ми се струва, че за Вердаре четох в другата тема - Какво ще купя отново, но може и да съм се объркала и да е било тук.
Сирене и кашкавал от тях не съм пробвала, може и да са добре. Но след прясното мляко се отказах да ги пробвам.
Чела си за Ведраре, те са с хубави продукти. Вердаре не ги знам.
Скрит текст:
amy_nka, това, което си показала, си е балсам. Предполагам, че си купила това

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 16:42 от Малко Сладко Коте

# 479
  • София
  • Мнения: 11 504
Да, грешно съм го написала.
Както и "херпес злостер", за който влезнах в смешките.
Та прясното мляко не ми харесва и не бих купила отново.

Общи условия

Активация на акаунт