Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 76 872
  • 697
  •   2
Отговори
# 660
  • sofia
  • Мнения: 417
Здравей ,да - да не вдига тежко ,изрично ни  е казано
Раницата аз я влача

# 661
  • Мнения: 5 697
И ние бяхме с по два комплекта учебници до 8 клас.

# 662
  • Мнения: 3 642
И ние бяхме с по два комплекта учебници до 8 клас.
А след 8 клас?

# 663
  • Мнения: 5 697
Не се местеха след осми, ползваха една стая с изключение на физическо и какво още не помня.
Бях забранила подвързии и всичко. И най малките тетрадки или една комбинирана за няколко предмета.
Разбира се имаше дърпане от страна на учителите, но след разговор се случват нещата.
Някои учебници изчезнаха и съм купувала и възстановявала, това е минус на схемата но приемлив.

# 664
  • Мнения: 3 642
След осми клас ще се нагаждаме според ситуацията. Надявам се, да попадне на място с класна стая и да има шкафчета или пък да носи таблет с електронни учебници. Ще видим. Пък най-добре и растежа да е спрял и това да не стои въобще на дневен ред, ама Божа работа

# 665
  • Русе
  • Мнения: 1 520
Моята дъщеря е в десети клас, има 15 различни учебни предмета и средно раницата й тежи около 7 кг. Вместо да намалява тежестта  на раницата с всяка следваща година се увеличава. Учителите ги карат ги да носят тежките учебници, работят по тях и в училище, и в къщи и това е. Освен това обувки и тениска по физкултура. Никой не мисли как вреди това мъкнене на тежки раници всекидневно.

# 666
  • Мнения: 5 697
Дъщеря ми беше освободена от физическо и въпреки това учителката в гимназията настояваше да носи екип, обувки и да се преоблича.
Еми, познайте дали стана така.
Разбирам, че има правила но и от родителите доста зависи да защитят децата си.

# 667
  • Мнения: 19 324
Аз като се възмутих в една от темите, че няма шкафчета в училищата, ме обявиха за луда. Нямало нужда от такива неща в гимназията.
Иначе за олекотяване също писане на листи и после стиковане в папки вкъщи. Разфасоване на учебниците.

# 668
  • Мнения: 252
Здравейте! Синът ми има сколиоза- случайно я открихме покрай рентгенова снимка по друг повод. Беше в седми клас и ортопедът каза, че само плуване препоръчва. Синът ми ходи на плуване една година по 2-3 пъти седмично. В средата на осми клас отказа повече да ходи, отказа и преглед при ортопед. сега е на 15 години в девети клас. Правихме рентген- казаха , че градусите са 18. Отново препоръката е плуване. Синът ми е упорит и не иска да плува. Иска да ходи на фитнес, за който ортопедът е категоричен, че не е за него. Каза, че в тази възраст се изкривяват повече и плуването ще предотврати по- голямо изкривяване. Ако не мога да го убедя да плува, има ли други опции, които биха могли да помогнат?

# 669
  • София
  • Мнения: 5 033
Подходящо е лечебна гимнастика, но дали тийнът ще се съгласи... Асем в София например са добри.
Друг вариант е да му се покажат упражнения и той да си ги прави у дома (препоръчвам Борислав Чонгов за София). Фитнесът не е проблем, но да не е с тежести - т.е. пътека, велоегометър, лост, коремни преси и др. упражнения само с тежестта на собственото тяло. Това на първо време, докато се научи да стои в коригирана поза. Но ако тепърва ще расте на височина, трябва да се заеме сериозно, за да не увеличи градусите. Трудно е с момчетата.

# 670
  • Мнения: 5 697
Здравейте! Синът ми има сколиоза- случайно я открихме покрай рентгенова снимка по друг повод. Беше в седми клас и ортопедът каза, че само плуване препоръчва. Синът ми ходи на плуване една година по 2-3 пъти седмично. В средата на осми клас отказа повече да ходи, отказа и преглед при ортопед. сега е на 15 години в девети клас. Правихме рентген- казаха , че градусите са 18. Отново препоръката е плуване. Синът ми е упорит и не иска да плува. Иска да ходи на фитнес, за който ортопедът е категоричен, че не е за него. Каза, че в тази възраст се изкривяват повече и плуването ще предотврати по- голямо изкривяване. Ако не мога да го убедя да плува, има ли други опции, които биха могли да помогнат?
Ако сте  от София, прегледайте спайдър спорт. Преди години имаха специалисти, които се занимаваха със подрастващи със сколиоза. Аз тогава не се престраших, макар да бяхме на консултация но ако младежът упорито държи на фитнес си заслужава да го проверите.
Мога да си представя колко са инатливи децата. Признавам си използвах картата с драматичността и сериозността на положението и доза сплашване от възможно бъдещо влошаване. Не, че не си бях ошашавена от страх де...

# 671
  • Мнения: 252
Благодаря за отговорите, момичета! Ние не сме от София, но явно трябва да направя консултация с Чонгов и да търсим други начини. Трудно  ми е да се разбера с младежа в тази възраст, но ще трябва да измисля нещо Simple Smile

# 672
  • Мнения: 1 176
Първата ни снимка с корсета беше на 6 декември след 5 седмици и половина носене. Изпратиха ни за лека поправка на корсета и днес я направиха. Повдигнаха рамото още и увеличиха натиска от дясната ѝ страна. Март месец ни предстои нова снимка с него.

# 673
  • Русе
  • Мнения: 1 520
Колко градуса са ъглите на изкривяване преди корсета?

# 674
  • Мнения: 1 370
Първата ни снимка с корсета беше на 6 декември след 5 седмици и половина носене. Изпратиха ни за лека поправка на корсета и днес я направиха. Повдигнаха рамото още и увеличиха натиска от дясната ѝ страна. Март месец ни предстои нова снимка с него.

Браво! Моето дете за месец и половина намали градусите от 26 на 18 само с упражнения.
След това сложи корсет и е на снимка на 18.01. Да видим.

Общи условия

Активация на акаунт