Светът на Дж. Р. Р. Мартин и Песен за огън и лед - 32

  • 33 358
  • 751
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Много интересни податки са заложени в образа на Рикон. Сроред мен има план за него , но ну съм гледала сериала след 4ти-5ти сезон и няма как да коментирам в контекст.
Е, давай де.. Какви са податките? Simple Smile

В сериала го похарчиха лесно, но драматично.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Да, и изкараха Джон абсолютен идиот. Ама нейсе.
За Рикон единственото, което ми привлича вниманието е, че също като Бран имаше сънища за смъртта на баща си, а и връзката му с Рошльо е най-развита и абсолютно първосигнална.
Може би, защото беше съвсем малък и връзката с вълчището се е изградила неусетно, докато при по-възрастните му братя и сестри все пак и мозъкът е играел роля Simple Smile

# 272
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Аз също съм за Аря, защото е някак по-Страк от останалите живи. В ЗХ все ще се намиери кой да отгледа детето, даже предпочитам да не е Санса, а Тръстиките + Бран примерно.

# 273
  • Мнения: 18 242
Аз вярвам, че Санса ще се омъжи - било за Хари, било за Робин, било за някой друг. Джон на практика не е Старк,  поне не по име; той е според случая Сняг или Тарг. Аря и преди не виждах как ще се прежали да спи с мъж, а сега пък - съвсем не я виждам да забременее като е убийца и трябва във всеки момента да разполага с възможностите на тялото си. Бран е ясен, той освен че е сакат му липсват и емоции не виждам коя ще спи с него? Санса е моят фаворит. А и никога не е късно да си осинови дете - например детето на чичо си Едмур - и да си го гледа.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Е, става дума детето да е Старк по кръв, с осиновяване няма да се получи.
Едмур си е Тъли.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 18:27 от Хексе

# 275
  • Мнения: 18 242
аз мисля, че въпросът беше свързан с това да не се прекрати роса Старк. Кой герой щял да го продължи. продължавнето на рода може да стане чрез осиновяване

# 276
  • Мнения: 8 578
Кръвната връзка е важна. Няма да има повече Старк варги, ако Санса осинови.

# 277
  • Вестерос
  • Мнения: 38 259


Егон трябва да е

# 278
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Цитат
Hyltén-Cavallius menar att ren dyrkan av Oden rentav förekom i Värend i södra Småland fram till början av 1600-talet, men att man använde namnet "den andre" och att "den andre" hade drag av både Oden och djävulen. Bilden av Oden som Valfader, en slags krigsgud, levde också kvar ännu i slutet av 1600-talet.

После ще го преведа. Просто се рових за друго и случайно ми попадна.

# 279
  • Мнения: 9 711
в цялата книга са объркани имената. Защо са ги подменяли на ръка е загадка. А и Мартин не е приложил разнообразие:))

# 280
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Цитат
Hyltén-Cavallius menar att ren dyrkan av Oden rentav förekom i Värend i södra Småland fram till början av 1600-talet, men att man använde namnet "den andre" och att "den andre" hade drag av både Oden och djävulen. Bilden av Oden som Valfader, en slags krigsgud, levde också kvar ännu i slutet av 1600-talet.

После ще го преведа. Просто се рових за друго и случайно ми попадна.

Това открих, докато се рових за Один на норвежки.

Превод на английски:

Цитат
Hyltén-Cavallius states that pure worship of Oden even existed in Värend in southern Småland until the beginning of the 17th century, but that the name "the other" and that "the other" had features of both Oden and the devil. The image of Oden as Valfader, a kind of war god, was still alive at the end of the 17th century.

Превод на български:

Цитат
Hyltén-Cavallius твърди, че боготворене на Один е съществувало в южната част на Смоланд чак до началото на 17-ти век, но са го наричали "Другия", а "Другият" е имали черти и на Один, и на Дявола.

Ама те Асите/Асините на норвежки са Æser (æsir), а това са точно Туат Де Данан.


УЖАС и безумие. Възможно ли е?

https://nn.wikipedia.org/wiki/Aos_S%C3%AD

Ето тук има повече инфо за Туада Де Данан:
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=349.msg4192#msg4192

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 20:49 от Eleonora_27

# 281
  • Вестерос
  • Мнения: 38 259
В едната група във фб един публикува каква супер яка карта е направил

https://atlasoficeandfireblog.files.wordpress.com/2019/12/asoiaf … new-mountains.jpg

# 282
  • Мнения: 18 242
картата е хубава, мотаенето - не.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Май не съм се фукал с моята карта!
Преди ...години една позната ми направи по поръчка покривка-карта Вестерос.

Скрит текст:



Не знам дали си личи, но всички надписи и линии са бродерия ...

# 284
  • Мнения: 18 242
Преди 3-4 години таков нещо щеше да ме впечатли. Вече  - не. Искм си "Ветровете". Всичко друго  към момента ми се струва излишно.

Общи условия

Активация на акаунт