Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 46 935
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 9 884
Здравейте, идвам при вас. Аз това с фаста до сега не съм се престрашила да го пробвам, защото си имам здравословен проблем, но ще ви почета известно време, за да се вдъхновя Simple Smile, и  мисля да се пробвам и аз. Аз съм на тази диета с мръвките и маслото, последната седмица съм с 2 кг по-малко, жалко че имам още много по 2 кг да свалям... Купихме си крос-тренажор, и там се мяткам. Simple Smile

# 646
  • Мнения: X
Здравейте, идвам при вас. Аз това с фаста до сега не съм се престрашила да го пробвам, защото си имам здравословен проблем, но ще ви почета известно време, за да се вдъхновя Simple Smile, и  мисля да се пробвам и аз. Аз съм на тази диета с мръвките и маслото, последната седмица съм с 2 кг по-малко, жалко че имам още много по 2 кг да свалям... Купихме си крос-тренажор, и там се мяткам. Simple Smile
Ако правиш фастове например 16:8 ги дават здравословни, но само с тях и обилно ядене в тези 8ч няма отслабване. Диети само с месо са по-вредни. Най-добре повечко сурови зеленчуци с малко месо. Аз съм много доволна с Bodyfast приложението изкарах 3 седмици, две Power week I и една Power week II , сега съм четвърта седмица пак Power week I, преди тях изкарах около 10 дни 16:8 и вече съм -4,5кг. Като имах за сваляне 8кг ( при 10кг вече ще съм на ръба на кльощавост 🙂) Гледам обаче да не преминавам в никакъв случай 1500 калории, най-добре дори под 1200. Спортувам два пъти в седмицата - уред гребане 400 калории и след това около час силови тренировки. С кето диета имах също преди години не лоши резултати, но доста бавно (без спорт 😂)

# 647
  • Мнения: 823
Да,след фастовете най-добре на салатки,плод и малко месо.Тегаво е първите 2 седмици,после се чувстваш супер .С фастове съм сваляла най-много кг ,и рестрикции в храната де .Гледам първо да ям салата след фаста ,то и стомаха е толкова свит ,че и да искаш друго да ядеш,ще ти бъде трудно.

# 648
  • Мнения: X
Тегаво е и преди менструация за съжаление Simple Smile аз имам дни, в които нямам проблем да не ям, но има и дни, особено след спорт, толкова голям глад ме гони, че едвам издържам.

# 649
  • Мнения: 15 638
Според мен след последното хранене на фаста после само чай или кисело мляко/айрян. Първите дни е тегаво, но после организма си свиква с часовете на хранене и не се озверява от глад. Дори може и постепенно да се намали фаста - примерно от 8 на 7 часа, след това на 6 примерно, ако това е целта

Аз в момента правя фаст 5 и се чувствам много добре. Първото ядене ми е в 12 ч, а последното в 17.00 ч. Сутрин до 12 ч. пия около 2 л. вода и едно чисто кафе. На обяд хапвам овесени ядки с прясно мляко, червени боровинки и мед, за да не озверявам за сладко. Към 14.00 ч. изяждам 1 ябълка и в 17.00 ч. ям основно белтъчно - месо/яйца със зеленчуци или домашна лютеница. Засища ме достатъчно, за да не изпитвам глад докато си легна в 22.00 ч.
Сутрин ми е малко тегаво около 11.00 ч, докато дойде времето за ядене, но не е нещо драматично за сега Simple Smile

Тегаво е и преди менструация за съжаление Simple Smile аз имам дни, в които нямам проблем да не ям, но има и дни, особено след спорт, толкова голям глад ме гони, че едвам издържам.

Ох, този период ми е кошмар. Ако е само 5 дни някак се справям, но ако стане, като миналия месец 20 дни направо озверявам за какво ли не. Ако ям сладко след това ми се дояжда солено, ако ям солено, след това искам сладко - порочен кръг. И след това кантара е безмилостен

# 650
  • Мнения: 823
В този период е по-кофти ,да.Чела съм ,че не е хубаво тогава да се започва фаст.Не знам дали е вярно .Всъщност съм имала такива периоди без храна ,и съм се чувствала по-добре ,нито подуване ,нито задържане на кг.

# 651
  • Мнения: 6 993
Аз точно тогава започнах, въобще не се замислих става ли, не става ли, тогава намерих приложението и почнах Grinning Нямах никаква драма. Но като цяло аз явно не озверявам от глад. Дори след 36 часов фаст не съм гладна, миналата седмица имах един, пак ми се падна на седмицата в цикъл - съвсем ок си беше. Трябва да взема да пробвам 48, тогава сигурно ще искам да изям всичко накрая Grinning

# 652
  • Мнения: 18 542
Не е задължително. АЗ съм правила няколко 48 часови и няма никакво желарие за изяждане на света след това, даже повече от обикновено не можех да погълна.

# 653
  • Мнения: 823
При мен ,колкото е по-дълъг фаста ,толкова по-малко ми се яде после.А и стомаха е доста свит.

# 654
  • Мнения: 10 480
Аз нямам проблем с неяднето, 24-36 часа не ми е яденето проблема.. НО след 24тия час буквално се струполясвам и не ме държат краката. Преди 2 седмици последно си правих експеримент - еми добре че беше събота, щото цял ден бях като препила, виеше ми се свят, всичко ми трепереше..

Правя си поне 1 хранене на ден, както ми го дава ап-а.
Иначе за 6 седмици съм -10 кг... вече и колежките почнаха да забелязват, което е още по-добре Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 655
  • Мнения: 18 542
Ама при дълги фастове, приемането на електролити е задължително. Тази слабост и треперене не е от глад а от липса на електролити.

# 656
  • Мнения: 10 480
Електролити?
Аз пия вода и чайове, поне 2-3л., като не ям и повече - какво друго трябва?

# 657
  • Мнения: 18 542
Натрий, калий и магнезий.
Вода само не е достатъчно. Вода със сол често е достатъчно, но ако не е, си трябват допълнително електролити.

# 658
  • Мнения: 10 480
Ем витамини с изброените и още си пия всеки ден - мулти + омеги + магнезий +В отделно.

# 659
  • Мнения: X
На мен ми е много трудно към момента с фаста, понеже съм в ПМС и отказвам цигарите. Постоянно съм гладна и минах на моно режим, защото ако преди можех да не ям нищо до 15-16 без проблем, то сега се събуждам гладна. Сигурно ще се адаптирам скоро

Общи условия

Активация на акаунт