Отговори
# 285
  • Мнения: 953
Здравейте. Краят на март месец ми изтича  втората година майчинство. И с нейна помощ влизаме в критериите за детски надбавки поне за следващата година... така или иначе ще получавам само за една година, защото излизаме от доходите.
Тя въпроса ми е.., ще вземем бележки за брутни доходи. Но от моята месторабота ще бъде с 000 ... трябва ли да взимам отнякъде бележка за заветните 380 лв от НОИ и откъде
взимате удостоверение за нулев доход,  другите доходи се получават служебно.

# 286
  • Мнения: 452
Здравейте. Краят на март месец ми изтича  втората година майчинство. И с нейна помощ влизаме в критериите за детски надбавки поне за следващата година... така или иначе ще получавам само за една година, защото излизаме от доходите.
Тя въпроса ми е.., ще вземем бележки за брутни доходи. Но от моята месторабота ще бъде с 000 ... трябва ли да взимам отнякъде бележка за заветните 380 лв от НОИ и откъде
взимате удостоверение за нулев доход,  другите доходи се получават служебно.
благодаря

# 287
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 574
взимате удостоверение за нулев доход,  другите доходи се получават служебно.
От къде се взима удостоверението за нулев доход - от НАП или НОИ

# 288
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
взимате удостоверение за нулев доход,  другите доходи се получават служебно.
От къде се взима удостоверението за нулев доход - от НАП или НОИ

От работодателя

# 289
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 574
взимате удостоверение за нулев доход,  другите доходи се получават служебно.
От къде се взима удостоверението за нулев доход - от НАП или НОИ

От работодателя
Благодаря много. Имаме такова, но реших дали не трябва нещо друго

# 290
  • Мнения: 71
Здравейте,днес или утре подавам молба за детски. Какво като документ да изтегля и да си го попълна в нас и прочетох акт за раждане и копие ли не се носи?

# 291
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Здравейте.
Този месец ще подавам документи за детски (не за пръв път) и се сетих, че се говореше миналата година, че ще могат документите вече да се подават електронно. Потърсих в гугъл и веднага ми излезе тази тема в БГ мама Simple Smile Simple Smile Която има много полезна информация на първа страница, благодаря за което.
Регистрирах се в https://edelivery.egov.bg и открих, че наистина мога да попълня и подам деклрацията за отпускане на месечни помощи за дете. Нямам ел.подпис, но имам ПИК код от НОИ , и чрез него се регистрирах в сайта. Много съм доволна, все още не съм я попълнила, но исках да споделя с вас!
Ето така изглежда портала за е-услугите :
Скрит текст:
Втората стъпка - избор на услуга :
Скрит текст:
И след това прозореца за самото подаване на заявление - има си опции за прикачване на документи (бележки за доход и др.) :
Скрит текст:

# 292
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Здравейте.
Този месец ще подавам документи за детски (не за пръв път) и се сетих, че се говореше миналата година, че ще могат документите вече да се подават електронно. Потърсих в гугъл и веднага ми излезе тази тема в БГ мама Simple Smile Simple Smile Която има много полезна информация на първа страница, благодаря за което.
Регистрирах се в https://edelivery.egov.bg и открих, че наистина мога да попълня и подам деклрацията за отпускане на месечни помощи за дете. Нямам ел.подпис, но имам ПИК код от НОИ , и чрез него се регистрирах в сайта. Много съм доволна, все още не съм я попълнила, но исках да споделя с вас!
Ето така изглежда портала за е-услугите :
Скрит текст:
Втората стъпка - избор на услуга :
Скрит текст:
И след това прозореца за самото подаване на заявление - има си опции за прикачване на документи (бележки за доход и др.) :
Скрит текст:



Това че сте се регистрирали е добре, но нали трябва да има квалифициран електронен подпис, за да се подадат по електронен път. Пишете после как са се развили нещата при Вас.

# 293
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Добре, ще пиша когато ги подам ( ако е възможно) . Но все още мъжа ми не е взел бележката си за доходи, иначе още днес щях да пробвам Simple Smile
Все пак си мисля, че щом вече съм влязла от входа като физическо лице с ПИК, а не през входа с КЕП , значи няма да ми е необходим КЕП. Но ще видим.

# 294
  • Варна
  • Мнения: 1 952
Скрит текст:
Здравейте.
Този месец ще подавам документи за детски (не за пръв път) и се сетих, че се говореше миналата година, че ще могат документите вече да се подават електронно. Потърсих в гугъл и веднага ми излезе тази тема в БГ мама Simple Smile Simple Smile Която има много полезна информация на първа страница, благодаря за което.
Регистрирах се в https://edelivery.egov.bg и открих, че наистина мога да попълня и подам деклрацията за отпускане на месечни помощи за дете. Нямам ел.подпис, но имам ПИК код от НОИ , и чрез него се регистрирах в сайта. Много съм доволна, все още не съм я попълнила, но исках да споделя с вас!
Ето така изглежда портала за е-услугите :
Скрит текст:
Втората стъпка - избор на услуга :
Скрит текст:
И след това прозореца за самото подаване на заявление - има си опции за прикачване на документи (бележки за доход и др.) :
Скрит текст:

Ако стане ще е много добре,предвид създалата се ситуация.
А дали сте званяли в социалното , за да го подтвърдят това?

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 13:52 от Velina_p

# 295
  • Мнения: 953
Би трябвало да получи писмо потвърждение от там.

# 296
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Срока ми за подаване на документите е до края на март, така че ще разбера дотогава Grinning

# 297
  • Мнения: 170
Здравейте, и аз четох за електронното подаване, като останах с убеждението, че ПИК код е достатъчен за подаване на документи.
Утре ще потвърдя, защото вече имам наборът от документи, но първо ще звънна в АСП за потвърждение

Пак аз, май, май си отговорих сама в този линк :
https://egov.bg/wps/portal/egov/services/social-services/social- … 9a5d-45b00fe352e2

Тоест, влиза се с ПИК, но самото заявление трябва да се подпише с КЕП.За всеки случай ще звънна утре да потвърдят от АСП.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 09:48 от AnMary

# 298
  • Мнения: X
Надявам се да намерят решение, предвид ситуацията в момента.
Micah Lawrence, какво стана с подаването. Успя ли?

# 299
  • Мнения: 170
Здравейте, не стана.
Можеш да влезеш в сайта с ПИК, но е необходим ел. подпис за подаването.
Та, ходих до социалните вчера.
Но днес видях, че фирмите, които предлагат електронни подписи са пуснали безплатен ел.подпис на желащите за срок от един месец, заради извънредната ситуцация Simple Smile
Така че действайте ! https://www.economic.bg/bg/news/12/borika-i-evrotrast-predostavy … -edin-mesets.html

Ако бях изчакала, щях да си спестя ходенето.

Последна редакция: вт, 17 мар 2020, 23:37 от Micah Lawrence

Общи условия

Активация на акаунт