Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 217 562
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 213
Здравейте! При мен също се установи Candida albicanis, след като приемах антибиотик, от който се оказа, че имам алергия. Гинеколожката ми предписа Нистатин таблетки и глобули Клотримазол, приятелят ми също се лекува. Тъкмо се бях успокойла, че при мен нещата са минали лесно, когато на новата микробиология излезе, че все още имам гъбичките + някакъв вид бактерия и оскъдни лактобацили. Лекарката ми назначи отново същото лечение, този път само за 5 дни, което аз не мисля, че ще даде какъвто и да било резултат. Според Вас удачно ли е отново да приемам същите лекарства или е по-добре да отида при друг лекар?


Здравей, направиха ли ти микрограма на кой препарат са чувствителни Candida albikanis? Аз се оказах резистентна на почти всичко (нистатин,флуомизин и др.). По принцип лекарите изписват стандартни препарати без микрограма.

# 766
  • София
  • Мнения: 2 016
Не съм чувала за гъбички да се прави антибиограма. Сложи си 2 спринцовки Гинозал през 7 дни. Той се изписва на първа линия в борбата с гъбичките.

# 767
  • Мнения: 213
Не съм чувала за гъбички да се прави антибиограма. Сложи си 2 спринцовки Гинозал през 7 дни. Той се изписва на първа линия в борбата с гъбичките.



Здравейте, това е мойта микограма

# 768
  • София
  • Мнения: 2 016
Уау, това е супер. Значи има лаборатория която е закупила реактиви за микотична чувствителност. Като я чета трябва да направиш лечението с Итраконазол 2х1 таблетка за 7 дни, а вагинално спринцовките Гинозал.

# 769
  • Мнения: 99
Emonka ,  да, това е резултата:



И все пак от Нистатин+Клотримазол нямаше никакъв ефект..

# 770
  • Мнения: 213
Emonka ,  да, това е резултата:



И все пак от Нистатин+Клотримазол нямаше никакъв ефект..


Щом имате освен Candida и някаква бактерия според мен изписанато лечение не е подходящо. Трабва някакъв комбиниран препарат от рода на Макмирор вагинални капсули или Fluomizin, които са хем за гъбички, хем за бактерии плюс еднократна таблетка Fulcoric примерно през устата. След това препарат за възстановяване на лактобацилите. Но това е лично мое мнение. Според мен се консултирайте и с втори лекар.

# 771
  • София
  • Мнения: 2 016
Според МБ е изолиран само 1 микроорганизъм - гъбички. Няма друг. Макмирора е слаб. Той съдържа Нистатин. Нистатина ще подейства на 10ят ден но ди тогава възпалението ще си нанесе пораженията. Затова вече се предписват еднократните и силни вагинални спринцовки или глобули.

# 772
  • Варна
  • Мнения: 725
Emonka ,  да, това е резултата:



И все пак от Нистатин+Клотримазол нямаше никакъв ефект..
Според мен трябва да приемете и нещо през устата както е казала дамата по горе Флукорик.
Бих препоръчала и Мулти пробиотик за жени на natural factors, за да си възвърнете нормалната микрофлора на влагалището.
Успех

# 773
  • Мнения: 2 461
Аз мисля, че за кандида е редно да се приеме нещо вътрешно, например Микомакс. Често се изписва това лечение Клотримазол и Микомакс. По мое мнение е редно да приемате и нещо алтернативно в тази посока, има доста информация в интернет, просто защото са много упорити гъбичките. Успех.

# 774
  • София
  • Мнения: 39 802
Моля пуснете нова тема.

# 775
  • Мнения: 13
Мен така 3 години ми пускаха различни гинеколози микробилогия само за гъбички и ми изписваха най-различни глобули и след 2 месеца пак същата история. Докато един лекар не ми направи всевъзможни изследвания и излезе гарднерела. Лекувахме се 3 месеца с мъжа ми и от миналата година до днес нямам никакви оплаквания пу-пу. Мисълта ми е да настояваш да ти пусне други изследвания, не само за гъбички. Аз слагах само глобули + пробиотик , от който и мисля че се оправих. Но мъжът ми пи антибиотик.
Привет, а какво ви беше изписано по-конкретно? И какво изследване сте правили?

Здравей, това са част от изследванията ми, другите са ми за трихомони, гарднерела и кандида където и излезе гарднерела. И след това пускахме само за гарднерела изследване. Последно ми е изписано Арилин рапид и глобули, и таблетки + Гинофилус по една капсула. Ако имаш други въпроси ще ти отговоря Simple Smile



Здравейте,
Аз също имам гарднерела, но не ми понася лечението. Може ли да споделите как се справяте ? Направо ще се попъркям с този Флажил. Само на мен ли така лошо ми влияе незнам... трябва да има и друг начин !!

# 776
  • Мнения: 213
Здравейте, мен лекар ме посъветва да слагам вагинални пробиотични таблетки по схема. 1седмица всеки ден, 1 седмица през ден, 1 седмица през 2 дена и 1 седмица през 3 дена. После 5 месеца, в седмицата по 1 път. Хубаво е да вземете и пробиотик през устата. Така се възстановяват лактобацилите и естествената защита на влагалището след многото вагинални глобули и антибиотици, които сме пили. Гарденелата се появаява при липса и ниски лактобацили. Изследвайте влагалищната чистота. Повечето гинеколози пускат само микробиология.

# 777
  • София
  • Мнения: 2 016
При мен въпреки изобилието от лактобацили в микробиологията, не успяват да спрат инфекцията.

# 778
  • Мнения: 13
Здравейте, мен лекар ме посъветва да слагам вагинални пробиотични таблетки по схема. 1седмица всеки ден, 1 седмица през ден, 1 седмица през 2 дена и 1 седмица през 3 дена. После 5 месеца, в седмицата по 1 път. Хубаво е да вземете и пробиотик през устата. Така се възстановяват лактобацилите и естествената защита на влагалището след многото вагинални глобули и антибиотици, които сме пили. Гарденелата се появаява при липса и ниски лактобацили. Изследвайте влагалищната чистота. Повечето гинеколози пускат само микробиология.

Да, това ще го изследвам. Като цяла аз постоянно пия пробиотик през устата по друга причина, но просто се чудя как да реша проблема с БВ без да пия поредния антибиотик през устата това е... Sad Изчетох темите и като гледам на повечето жени са повтаря и повтаря или пият и един и втори антибиотик и нищо.. затова исках да събера мнения кой е най-подходящия или кой не предизвиква такива страннични дейстия като Флажил.

# 779
  • Мнения: 2 461
Съни, след като проведеш лечението с АБ - няма друг начин, действаш с яко подкрепа на имунитета, за да може да се справи само. Аз съм споделяла как се спасих, може да прочетеш темата. И вече година съм хепи. Просто искам да ти дам надежда, че има алтернативни начини. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт