Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 12

  • 217 601
  • 781
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 405
Тоест има нещо нередно? Sad
Не знам вече какво да правя. Погледна горната част, в която пише Нормална флора и до там. Всичко било нормално. А долу, че пише, че има разнообразни бактерии, нека си ги има, там имало много по принцип. А лактобацилите даже не й направиха впечатление.

# 76
  • Мнения: 343
Тоест има нещо нередно? Sad
Не знам вече какво да правя. Погледна горната част, в която пише Нормална флора и до там. Всичко било нормално. А долу, че пише, че има разнообразни бактерии, нека си ги има, там имало много по принцип. А лактобацилите даже не й направиха впечатление.

Ами аз на твое място бих отишла за второ мнение. Тя и моята гинеколожка като трябваше да пия антибиотик и с 300 зора ми изписа антимикотик, като твърдеше, че въпросния АБ нямало да ми докара гъби. Да ама не.

# 77
  • Мнения: 4 872
Sonnenhimmel, микроскопския препарат се прави преди посявката. На него се виждат бактерии, но само под микроскоп не могат да се отдиференцират, какви са. На посявката ти не е изолирано нищо, т.е. няма бактериален растеж. От лабораторията няма, какво повече да направят. Като цяло това с влагалищната чистота и степента ѝ са почти готови параметри на съответствие в стил копи/пейст.
 За външно зачервяване може да се консултираш с дерматолог, венеролог. Да не правиш реакция от презервативи или към друг външен дразнител така да се каже, за да не изпадам в подробности...  Пишеш и преди цикъл, обаче. Да не е от бельото, от перилния препарат, от обезкосмяването? Преди цикъл интимната част а е по-податлива на дразнители. Знам ли...
Вариант е да се направят изследвания за анаеробни причинители на инфекции, макар че щом проблемът е външен, може би да е излишно.

# 78
  • Мнения: 9 100
Нищо й няма на 2 група, проблема е в липсващите лактобацили, на тяхно място има грам бактерии, които могат да се установят с директна микроскопия само. Може да е гарднерела, може да са коки...Така или иначе, Флажил, Полижинакс, после Феминела Ваги Ц и вагинален пробиотик...

# 79
  • Мнения: 5 405
Не искам да се лекувам сама... а си мисля, че и за второ мнение да отида, пак същото ще ми кажат. Sad
Външното зачервяване е постоянно (не е нормално, знам как си е нормалното), просто дискомфорт и още по-голямото зачервяване и сърбеж до болка са преди цикъл. След секс понякога има сърбеж, понякога не.
Какво значи директна микроскопия? Сега какво са направили? Да знам като отида на друг (след цикъла вече), да знам как да си поискам. Sad А и те както обичат да им искаме някакви изследвания...

# 80
  • Мнения: 4 872
Правили са ти вече микроскопия. Това е в графата Микроскопски препарат. Според мен трябва да се вземе натривка от външната част, където е проблемът и зачервяването, и да се направи отново м. б.

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте!
От години следя форума без регистрация точно заради гъбичките и искам да споделя с вас моя опит, защото от няколко години съм гъба-free Simple Smile След като няколко гинеколога във Варна така и не успяха да ме излекуват, общо взето се излекувах сама и то трайно. Водя редовен полов живот, ходя на плаж и все пак гъби няма вече. Обаче - не съм лекар!! Това е просто моят резултат.
Първо, когато се появят, е нужно нещо, което да ги стопира на момента и да спре сърбежа. Сама си купувах Микомакс трите таблетки които се пият на 1, 4 и 7ми ден. Залаин кремче вечер преди лягане. През деня срещу сърбежа и подуването - обикновен крем Здраве. На 7мия ден от Микомакса - промивка с Розалгин изи. Миене отдолу - само със сапун Бочко и не повече от веднъж на ден, другите пъти само с вода. От вагиналните капсули съм пробвала почти всичко в годините, но ми се струват алабала, ефект нямаха, само дето постоянно нещо ти изтича.
След края на всяка менструация си правя също промивка с розалгин. Избягвам да правя секс 1-2 дни след края на цикъла. След секс винаги се измивам с вода без сапун.
Но това което според мен помогна най-много е постенето. От няколко години изпълнявам и коледните, и великденски пости. Първия път когато започнах, на първата седмица още гъбичното течение просто спря само. По време на пости изключвам и захарта, не ям сладко и десерти дори и да са вегански.
Допускам, че има жени като мен, които просто сме си податливи и това е ахилесовата ни пета. Първите ми гъбички се появиха след първата ми менструация на 12 години. Нито съм имала полов живот, нито нищо. Вярвам, че ключът е в храната и в хигиена с подходящи препарати. Надявам се това, което споделих, да помогне на някого!

# 82
  • Мнения: 39 484
Сапунът ме озадачи.

# 83
  • Мнения: 9 100
Правили са ти вече микроскопия. Това е в графата Микроскопски препарат. Според мен трябва да се вземе натривка от външната част, където е проблемът и зачервяването, и да се направи отново м. б.
Да, правилно, не съм догледала добре, че това е микроскопски препарат, озадачи ме фактът, че е описано, че има много и различни бактерии, но не е написано кои са...
Преди време си спомням за случай на момиче, което ходило с точно такъв проблем години наред - зачервяване само външно, дори само в определен участък. Изследванията й били чисти, но оплакванията били налице. Докато някой лекар не се сетил да вземе натривка от проблемното място, откъдето се изолирала Кандида. Необяснимо е как е била локализирана само и единствено там, но...факт.

# 84
  • Мнения: 4 872
Кафе дел Мар, чисто и просто локална инфекция.
 Обикновено държа да се спазват насоките и препоръките на лекаря, но в случая и специално в тази тема ще си позволя да посъветвам Sonnenhimmel да си вземе сама материал от проблемното място и да го занесе в лабораторията.

Иначе за това, че не са описани бактериите в натривката е поради факта, че не са имали достатъчно морфологични белези за това. Само някои бактерии могат да бъдат разпознати само на поглед, така да се каже и да се отбележат в резултата.  В смисъл краен резултат се дава на база на растеж върху хранителна среда, а в случая са изолирани само нормални обитатели, каквито са били и тези в натривката. Според мен, разбира се Simple Smile

# 85
  • Мнения: 5 405
В самата лаборатория дали имат тампончета? Или от аптека да си купя?

След цикъл мисля пак да ходя на лекар. С резултата ли да отида при друг лекар и/или да искам да ми пусне ново (без да показвам резултата), както и външно да вземе проба?

Тъй като вече, може би, 4ти цикъл ползвам менструална чашка и днес като я поставях, ми се стори, че и вътрешно имам някакъв сърбеж. И ми е нереално да вярвам, че само външно може да има някакъв проблем. 🤔☹️

# 86
  • Мнения: X
Може би е възможно е да имаш гъбички само външно така както някои хора имат по кожата, например между пръстите. Извинявай, не видях да си писала, но пробвала ли си с кремове от типа на Клотримазол, Канестен и т.н.? Преди няколко месеца оправих ужасен сърбеж с Клотримазол за 2-3 дни, а тогава нямах гъби. Иначе това изледване по-горе в Рамус ли е пускано? Изглежда много объркващо.

На мен лично някои лаборатории са ми много объркващи, случвало се е да ми дават кръвна картина и хормони без референтни стойности... Или пък мерните единици са някакви странни, а не стандартните и трябва да си играе човек да ги конвертира. По този повод, ще е хубаво ако някой си е правил и сподели в коя лаборатория дават по-подробни изследвания с микробно число и т.н. И да включват всичките видове кандида, а не да пишат просто Candida spp. То освен читав лекар е трудно и читава лаборатория да се намери...

# 87
  • Мнения: 5 405
В Рамус са пускани, да. Sad
Попаднах на информация, че в Лина не било сигурно, то и тука какво излезе е без думи.
Май съм слагала подобен тип кремове и ми щипеше доста. Ще пробвам пак.

# 88
  • Мнения: X
Пробвай, но отначало сложи малко, за да видиш как ще реагираш. И аз съм имала алергична реакция към някои, но това е доста индивидуално. На първа ръка се сещам за Клотримазол, Канестен и Нистатин, но има и доста други.

# 89
  • Мнения: 840
1 ден АБ и честито. Сега 10 г. гъбички.

По време на АБ не се пият противогъбични лекарства нали?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт