Методът Щарк

  • 20 683
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 572
Преди няколко часа случайно прочетох за този метод и не спирам да търся информация. Много се развълнувах ... Раждала съм преди 8 години със секцио по стария метод и силно се надявам всичко да е наред, за да мога да се възползвам от новия. На ФБ страницата на Болница "Щерев" от самата болница отговарят, че е възможно, най-вероятно е индивидуално за всяка жена. И от нагласата на самите лекари. Както преди години се казваше, че е невъзможно естествено рждане след секцио, вече се практикува. Така че медицината, практиката и опитът се развиват.
В следващите месеци ще обиколя болниците в дните им на отворени врати, за да разбера, въпреки че не помня от преди кой дава информация и дали на такива въпроси могат да отговорят. Другият вариант е в организираните училища за бременни в темите за раждане. Тепърва ще търся информация и се радвам, че има и актуална тема тук,

Обикновено в Ден на отворени врати отговарят на всички въпроси, касаещи бременност и раждане. Кои болници възнамеряваш да обиколиш? И да, няма невъзможни неща- напълно е възможно естествено раждане след секцио, стига да няма здравословни пречки и да си попаднала на правилните хора.

# 46
  • Мнения: 207
Малко се откъснах от темата, с делнични и служебни ангажименти, а времето минава..
Мислях за Шейново, Майчин дом //но там не знам дали все още бебетата и майките са разделени, някой има ли информация? Последно съм питала 2011г/ и Света София/Тина Киркова/. Предишното ми секцио беше в Окръжна болница и преди да чуя за този метод мислях директно пак там да отида.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 263
Малко се откъснах от темата, с делнични и служебни ангажименти, а времето минава..
Мислях за Шейново, Майчин дом //но там не знам дали все още бебетата и майките са разделени, някой има ли информация? Последно съм питала 2011г/ и Света София/Тина Киркова/. Предишното ми секцио беше в Окръжна болница и преди да чуя за този метод мислях директно пак там да отида.
В Шейново бебетата се дават по график, но почти през целия ден са при майките, взимат ги за тоалет и изследвания. През нощта също ако искаш да е при теб се попълва декларация и ти го оставят.

# 48
  • Мнения: 207
В сайта на Шейново от юни 2019г пише "УВАЖАЕМИ МАЙКИ, УВЕДОМЯВАМЕ ВИ, ЧЕ ПРИ ЖЕЛАНИЕ ОТ ВАША СТРАНА БЕБЕТАТА МОГАТ ДА БЪДАТ ПРИ ВАС ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ДЕН. - ОТ РЪКОВОДСТВОТО"
Мисля, че навсякъде , дори и да е при теб постоянно бебето, го взимат от време на време за мерене, процедури, и при първото ми дете са му били антибиотик, а аз разбрах, чак на изписването...

# 49
  • Мнения: 572
В сайта на Шейново от юни 2019г пише "УВАЖАЕМИ МАЙКИ, УВЕДОМЯВАМЕ ВИ, ЧЕ ПРИ ЖЕЛАНИЕ ОТ ВАША СТРАНА БЕБЕТАТА МОГАТ ДА БЪДАТ ПРИ ВАС ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ДЕН. - ОТ РЪКОВОДСТВОТО"
Мисля, че навсякъде , дори и да е при теб постоянно бебето, го взимат от време на време за мерене, процедури, и при първото ми дете са му били антибиотик, а аз разбрах, чак на изписването...

Непосредствено след секцио бебета няма как да бъдат при майките си. Иначе в повечето болници след това при желание от страна на майката бебета могат да бъдат при тях.

# 50
  • Мнения: X
Защо бебетата няма как да бъдат при майките, след секцио?

# 51
  • Мнения: 207


Непосредствено след секцио бебета няма как да бъдат при майките си. Иначе в повечето болници след това при желание от страна на майката бебета могат да бъдат при тях.
[/quote]

Да, непосредствено, естествено, че няма как.. Имам предвид на следващия ден или когато майката може да се движи, да се грижи за себе си, съответно за бебето...
Преди 8г в Майчин дом и Шейново ми казаха след 3 дни, и то пак не постоянно да е при майката бебето, а в Окръжна болница/ Св.Анна, където в крайна сметка отидох, ми казаха точно това - веднага щом мога да се грижа за бебето, което за мен беше на следващия ден.

Както и да е, това е извън темата..

# 52
  • Мнения: X
Много жалко. Дано нещата да се променят във времето и бебетата, и майките да не се разделят.

# 53
  • Мнения: 572
Защо бебетата няма как да бъдат при майките, след секцио?

Според теб след секцио, когато си обездвижена и не усещащ нищо, как бебето може да бъде при теб?

# 54
  • Мнения: X
Защо бебетата няма как да бъдат при майките, след секцио?

Според теб след секцио, когато си обездвижена и не усещащ нищо, как бебето може да бъде при теб?
Моето бебе беше при мен. Взеха го само да го претеглят и измерят, мен ме преместиха в интензивно и доведоха баща ѝ и нея при мен. Не са ни разделяли.4 часа бяхме там, докато отпусне упойката. За това попитах, защо е невъзможно. Явно е политика на болницата, но не е невъзможно.

# 55
  • Мнения: 425
На мен също са ми разказвали как 6 часа след операцията са дали бебето на майката за кърмене като и помагат разбира се. Това се е случило в Университетската болница във Варна преди 6 години дори.
Явно зависи от политиката на болницата и от това колко си настоятелен.

При мен като раждах на никой не му се занимаваше да ми помогне за кърмене в легнало или полуседнало положение.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Секцио по Щарк в "Майчин дом" Варна бях преди две години. Детето до 2 час след операция беше при мен(на някои момичета доста по-бързо ги донесоха бебетата). Сложиха детето на гърда и беше при мен постоянно в прозрачно легълце. На 6 час ме раздвижиха и ни преместиха в стаята тримата. Само първата вечер в 00 часа го взеха, предпочитат като първа вечер да са под наблюдение, аз нямаше да го давам, но точно преди това повърна и това силно ни притесни с мъжа ми(той беше с мен през първите 24 часа в болницата). Сутринта го донесоха изкъпан, изцяло се грижех за него и го кърмех през тези 5 дни в болницата(без сутрешно къпане). Изключително приятни са спомените ми благодарение на политиката на болницата.

# 57
  • Мнения: 1 501
А след секциото по Щарк имахте ли силни болки ? Кога успяхте да ставате от леглото без чужда помощ и да се разхождате ?

Секцио по Щарк в "Майчин дом" Варна бях преди две години. Детето до 2 час след операция беше при мен(на някои момичета доста по-бързо ги донесоха бебетата). Сложиха детето на гърда и беше при мен постоянно в прозрачно легълце. На 6 час ме раздвижиха и ни преместиха в стаята тримата. Само първата вечер в 00 часа го взеха, предпочитат като първа вечер да са под наблюдение, аз нямаше да го давам, но точно преди това повърна и това силно ни притесни с мъжа ми(той беше с мен през първите 24 часа в болницата). Сутринта го донесоха изкъпан, изцяло се грижех за него и го кърмех през тези 5 дни в болницата(без сутрешно къпане). Изключително приятни са спомените ми благодарение на политиката на болницата.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Имам висок праг на болка, очаквах големи страдания, но всъщност беше като силна менструална болка, първите 2 часа се тресях от упойка и започнах да си усещам краката(бях със спинална упойка, което беше другият ми ужас, но не съжалявам, пак бих я избрала), та болката дойде след втори час от операцията. Само при раздвижването си поисках обезболяващо хапче от страх, та мина неочаквано лесно. Първите 24 часа ме болеше при ставане от леглото, но не е нещо нетърпимо, сама държах да ставам(без да ми помагат), леглото го бях изправила тип шезлонг и ми беше по-комфортно за сън и ставане. Гледах да не се залежавам, често ставах и обикалях стаята, много помага бързо да се възстановиш. Първите вземания на детето от легълцето и смяна на памперс ме ужасяваха, че ще го изпусна, болеше ме леко, но с всяко следващо подобно упражнение ставаше по-добре. Като цяло болката в сравнение с очакванията и страховете ми беше съвсем нормална. Нищо повече от  болезнена менструация. На изписването на 5 ден почти нямах болки, само при опит да лежа на една страна ми беше дискомфортно.

# 59
  • Мнения: X
Много е индивидуално това с болката. Аз не съм имала никакви болки. Не знам, какво беше това чудо. От разреза ли, от метода ли..., нищо не ме е боляло. На шестия час дойдоха да ме изправят. Усетих само тежест в корема при ставането и закрачих. Сестрата ми каза да намаля темпото. После и душ взех, за да сменят превръзката и хапнах. Това 6,7 часа, след секциото. Не съм имала други операции и не знам как е, но след това секцио изобщо не разбрах, че съм оперирана.

Общи условия

Активация на акаунт