По-бърз растеж на косата - Тема 10

  • 108 815
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 960
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз съм си правила маска с желтък, от домашни яйца, че имам, домашна ракия, кокосово масло и разни масла за коса. Слагам общо взето на око, да стане с консистенция на маска, мажа корените и стоя с торбичка и хавлиена кърпа да е топло около 40 минути. Косата става чудна. Предпочитам това пред газ. Ракия слагам не повече от супена лъжица.
Когато правя домашна майонеза и ми остане, пак мажа. Все пак там е яйце, мазнина и лимон. Само че от белтъците си намирисва, ако е само желтък, няма мирис.

# 961
  • Мнения: 6 572
За розмарина - усещам си косата по-мръсна след това, не че точно утежнява.
Иначе маската газ, маз и оцет, едно време си я ползвахме баш за въшки.
Ще чакам отзиви и аз за маслото на Миеле.

# 962
  • Мнения: 18 562
Диня Дафина Черешова аз много си правех такива домашни маски.
И аз имам домашни яйца,оцет,ракия.
И масла слагам,каквито имам.
Маската с мас,газ и оцет може да мирише,но в никакъв случай не е чак толкова.
Много я свързваме само с лекарство против въшки и ги спира миризмата.
Ами,не е кой знае какво.
Ако не се слага газ души става,но ефекта не е същият.
 Съставки не трябва да се заменят,защото няма нищо общо с оригиналната маска и ефектът не е същия.
Газта може да е много малко-няколко капки само.

На мен жълтък ми влияе чудесно,но пък ми дразни скалпа.
Сега избягвам домашно маски заради боята, но виждам,че косата има нужда и пак ще ги започвам.

# 963
  • Мнения: 2 000
Диня Дафина Черешова аз много си правех такива домашни маски.
И аз имам домашни яйца,оцет,ракия.
И масла слагам,каквито имам.
Маската с мас,газ и оцет може да мирише,но в никакъв случай не е чак толкова.
Много я свързваме само с лекарство против въшки и ги спира миризмата.
Ами,не е кой знае какво.
Ако не се слага газ души става,но ефекта не е същият.
 Съставки не трябва да се заменят,защото няма нищо общо с оригиналната маска и ефектът не е същия.
Газта може да е много малко-няколко капки само.

На мен жълтък ми влияе чудесно,но пък ми дразни скалпа.
Сега избягвам домашно маски заради боята, но виждам,че косата има нужда и пак ще ги започвам.

Прави ги преди да се боядисаш .

# 964
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да, аз никога не съм се боядисвала и не знаех, че влияе.

# 965
  • Мнения: 2 158
Bърнахме в комунистическото време с тези маски с газ. Беше за въшки и не беше за подхранване със сигурност, някой чул нещо и не разбрал. Газта изсушава и не е полезна за косата. При толкова професионални продукти за коса е пълно безумие да се експериментира с газ.

# 966
  • Мнения: 2 448
Глупости миризмата от маската с чесън няма нищо общо със тази с газ . Чесъна не мирише толкова след като се измиеш .
Мирише,та стой та гледай.Аз живея в район,където влагата е постоянна,на минимум 80%.
Точно влажният въздух ме спира и за маската с газ,като се навлажни косата си мирише доста.
Навремето майка ми ме баламосваше,че постоянното мазане срещу въшки ще ми направи косата като на колежките и туркини,плитки дебели колкото китката ми и дълги до под дупето,които редовно си правеха тази маска.И аз търпях и миризмата и паренето,а и миризмата на никой не му правеше впечатление...В 2024г обаче нещата са различни,не мога да си позволя подобен лукс,работя с много хора.

Чакам и аз това масло на Мийле,инфлуесната от форума.Да видим дали ще ми върне гривата от преди години Satisfied Поръчах и шампоана,за да е пълна програмата.Утре се надявам да пристигнат и ги почвам

# 967
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Дано при теб се получи само  с маслото .
При мен нрщата   се случиха  с комплексна грижа.
Добавки, маски,  шампоани , лосиони, започнах  с домашни, но си е хамалогия.Вече минах на купешки.Косата ми не е била в толкова добро състояние през последните 10 години ,  като през цялото време съм ползвала добра професионална козметика, правила съм  различни терапии в салон  и  удома.
Дори вече съм благодарна на фризьоркта, която ме ощрака като "лудото Ленче" .Защото  отчаянието ме накара да пробвам домашно приготвени рецепти.
Във възторг съм и от корейската  домашна маска с ориз за лице , чак ме е яд, че не съм започнала да я правя по рано.

Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 01:10 от sl

# 968
  • Мнения: 18 562
Може ли рецептата корейската маска за лице с ориз?

# 969
  • Някъде там
  • Мнения: 4 843
VanessaDE, аз също поръчах олиото инфлуесната от бг мама и по конкретно от тази тема Laughing.
Днес ще си закупя шапка за баня и ще се намажас олиото на Mielle. Да видим каква ще я свърша.
Желаната дължина от мен.


Косата ми в момента
Скрит текст:
Ще махна снимките малко по късно, моля да не ме цитирате Simple Smile

Последна редакция: сб, 06 яну 2024, 09:43 от Искрица

# 970
  • Марс
  • Мнения: 616
Леле с какво я поливаш тази коса Sweat Smile, ама много ти е пораснала Innocent

# 971
  • Някъде там
  • Мнения: 4 843
Леле с какво я поливаш тази коса Sweat Smile, ама много ти е пораснала Innocent
На мен ми се вижда една и съща, може би защото подстригвам много често.Всички, които са около мен казват, че косата ми е дръпнала много дължина и ме питат как съм го постигнала Simple Smile

# 972
  • Мнения: 2 000
Момичета днес си взех розмарин от кауфланд и довечера ще си направя отвара за косата . Колко време мога да я съхранявам ?
Кажете нещо за сухи и нацъфтели краища . Подстригвам се но цъфти много бързо , а рядко се изправям.

# 973
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Съхранявам отварата от розмарин  една седмица в хладилник.Приготвям количество, което да изпръскам за това време.
На страница 63  постнах списък от продуктите , които ме избавиха от сухи, цепещи се връхчета.
Може ли рецептата корейската маска за лице с ориз?
https://www.google.com/amp/s/www.eltiempo.com/amp/vida/mujeres/m … prepararla-734063
По желание може да се добави и  чаена лъжичка царевично нишесте преди загряването.
Има варианти с  донаване на мляко, мед , сметана...
При юен имаше видим  ефект  след месец ежедневно плескане.
Оризовата маска има и варинат за коса, но не съм го пробвала

Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 16:11 от sl

# 974
  • Мнения: 7 107
sl, моля за превод на маската, не съм в час с испанския.

Общи условия

Активация на акаунт