По-бърз растеж на косата - Тема 10

  • 108 115
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 442
Ани,Аз ти казах да ползваш нещо с протеини,но не ме чуваш. Сега вече няма как да я оправиш. Тези масла които ползвате са пълни със силикони,мойта коса става ужасна след тях.Опитай да я намачкаш със зехтин или някакво базово масло

# 166
  • Мнения: 49
Загрях, стоях около 20/ 30 минути.
За шампоана, измих с такъв, защото не открих Себорал Форте, утре ще имат, поръчаха го от склада.А за проблемният скалп, трябва нещо от този сорт. В моят тежък случай само ножицата ще спаси положението, просто изгоряла коса и няма да се оправи. 😭 Единственото е търпение докато порастне новата.

# 167
  • Мнения: 3 542
Ани,Аз ти казах да ползваш нещо с протеини,но не ме чуваш. Сега вече няма как да я оправиш. Тези масла които ползвате са пълни със силикони,мойта коса става ужасна след тях.Опитай да я намачкаш със зехтин или някакво базово масло

Това пък защо? Не я е заляла с паркетин, нали?

# 168
  • Мнения: 1 918
Загрях, стоях около 20/ 30 минути.
За шампоана, измих с такъв, защото не открих Себорал Форте, утре ще имат, поръчаха го от склада.А за проблемният скалп, трябва нещо от този сорт. В моят тежък случай само ножицата ще спаси положението, просто изгоряла коса и няма да се оправи. 😭 Единственото е търпение докато порастне новата.
За скалп повтарям - Виши, Юриаж. Себорала е прекалено агресивен за дължините. Ще ги пресуши и ще хвърчат

# 169
  • Мнения: 844
Когато коментирах себорал форте имам в предвид Тоника, който се слага в корените на измита коса. Засилва растежа (колежки си слагат на веждите с клечка за уши, за да оправят формата) и спира косопада и пърхота.

# 170
  • Мнения: 1 918
Според мен този тоник нищо не прави. Имам го вкъщи. Водичка.

# 171
  • Мнения: 477
Интересува ме как разбирате кой Ш е хидратиращ кой балансиращ и тем подобни. Моля избройте ми ги и хубави маски.

# 172
  • Мнения: X
Когато погледнеш състава на шампоанът ако има: keratin, silk amino acids, wheat amino acids, milk protein, oat protein и т.н, значи е протеинов. Общо взето видиш ли протеин или аминокиселини - шампоана е протеинов. Хидратиращи са тези, който имат глицерин и масла  в състава. Има и балансирани серии, в които има и от двете. Хубави маски има много, зависи какъв бюджет отделяте за продукти за коса. От дрогерията Hair Food на Garnier и John Frieda. От по-високия клас маската на Eprouvage(балансирана), двуминутния реконструктор на Aphogee (протеин) и маската от серията Bio Argan на Lakme (хидратираща). Погледнете темата за професионални продукти за коса, там ще намерите и повече информация за протеин и хидратация, както и за маски.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 20:22 от Анонимен

# 173
  • Мнения: 477
Когато погледнеш състава на шампоанът ако има: keratin, silk amino acids, wheat amino acids, milk protein, oat protein и т.н, значи е протеинов. Общо взето видиш ли протеин или аминокиселини - шампоана е протеинов. Хидратиращи са тези, който имат глицерин и масла  в състава. Има и балансирани серии, в които има и от двете. Хубави маски има много, зависи какъв бюджет отделяте за продукти за коса. От дрогерията Hair Food на Garnier и John Frieda. От по-високия клас маската на Eprouvage(балансирана), двуминутния реконструктор на Aphogee (протеин) и маската от серията Bio Argan на Lakme (хидратираща). Погледнете темата за професионални продукти за коса, там ще намерите и повече информация за протеин и хидратация, както и за маски.
Оооо повярвай ми гледам я от доста време и в главата ми стана още по голяма каша.

# 174
  • Мнения: 2 442
Ани,Аз ти казах да ползваш нещо с протеини,но не ме чуваш. Сега вече няма как да я оправиш. Тези масла които ползвате са пълни със силикони,мойта коса става ужасна след тях.Опитай да я намачкаш със зехтин или някакво базово масло

Това пък защо? Не я е заляла с паркетин, нали?
Имах предвид,че в момента няма какво да направи,трябва да я измие

# 175
  • Deutschland
  • Мнения: 5 421
За мен John Frieda не струва. В тукашния Дъглас цените му са колкото на професионалните на Лореал, но аз ги намерих в един магазин за по 2€ шампоани и балсами, та си купих за проба анти фриз серията и нищо, ама нищо не прави за косата. Имам и серията за блондинки, пак същото. Всичко е до коса. На мен като не ми действа, това не е валидно за всички Wink

# 176
  • Мнения: 3 542
Е не, аз писах и преди - след измиване такава коса не може да се остави само на маслен финиш, трябва да се стилизира с крем. Писах и, че дори се оставя балсам, но не всеки е подходящ - в темата за къдрави момичета сме писали за това.

На мен косата ми изглеждаше добре след измиването и Ланза Мои, но Ани иска бързи резултати, а и не разбира, че трябва доста усилия да вложи в грижата. А съм убедена, че косата ѝ има нужда от много хидратация след като прочетох какво и колко време е ползвала. Но трябва да прави пре-уош с еластизайзер или богата маска, да седи после с маска под шапка, да слага стилизиращи продукти - неща, които изискват време и не всеки е готов на това.

Има го и момента, че такива коси си имат "мнение"  и понякога с едни и същи продукти постигаш различен визуален резултат - това пак в темата на къдрокоските е споделяно, но с умело стилизиране нещата задобряват.

# 177
  • Мнения: 2 442
Mims, съставът понякога подвежда,освен това,определени продукти в много от случаите се държат различно на различни коси.Щом като на етикета на продукта пише Кератин,е протеинов.Мойсчър-хидратация.Нутритив-балансиран.Това в общи линии.
Гледай състава,колкото по-нагоре е дадена съставка,толкова по-концентрирана е и с такъв превес.Ако не ти е много изтощена косата,балансираните продукти ще ти се отразяват добре,няма и опасност да прекаляваш.

Си не можем да се разберем с теб Grinning Никъде не съм споменавала да не ползва финиши,напротив.Аз отричам тези олиа със силиконите.При такива коси,те действат отрицателно.Минала съм няколко пъти през това,изхвърлила и подарила съм всички купешки олиа.Не съм химик и не мога да твърдя със сигурност,но по мое мнение те не помагат по никакъв начин,само разхвърчават изтощената коса.
Права си,нужни са много грижи,но факт е също,че с правилните продукти нещата могат много бързо да влязат в релси,аз съм жив пример,за седмица си превърнах китеника на главата в съвсем нормално изглеждаща къдрава коса

# 178
  • Мнения: 3 542
Ами ОК,  казваш си мнението, аз - моето. За мен силиконите на са нещо лошо  - китосват и заглаждат и помагат на косата да изглежда по-добре. Дали са вредни зависи какъв е продукта  и от самата коса може би - на мен са ми добре.

Не е нужно да сме на едно мнение, поне аз не държа.

# 179
  • Мнения: 49
При мен най- странното беше, че при първото използване на даден продукт,най- вече на Лореал , косата ставаше перфектна за мен. Подредени къдрици, мека , дори лъскава. Серията с Биотин първите пъти ми действаше чусесно, използвах я. Реших да поръчам втори път,защото нещата свършиха бързо понеже слагам повечко на горният пласт. Но след като започнах да използвам вторият път,когато купих и ефекта започна да се губи, дори стана обратен. Това вече мога да си го обясня с това,че нещата трябва да се редуват, а не знаех това. Пробвах и други марки, но изобщо не се понасят от косата. Ланзата ще я оставя за резерв. Сега си мисля да се върна на Лореала, да взема 2 пълни серии,едната хидратация, другата протеин и да редувам и да видим ще има ли резултат.
Подстригване ще има, но за оформяне. Октомври отрязах повече от 20 см и много от горният пласт, стана един остър триъгълник, който никак не ми харесва,но нямаше как. Не искам пластове, искам да изравня косата и формата да е нещо като венец. Ще се оправят нещата надявам се, ще ходя повече вързана, докато порастне хубавата косица, ще си нося сламата 😆

Общи условия

Активация на акаунт