Феталната морфология - защо, кога, къде?

  • 44 628
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте. Някой ходил ли е на ФМ в Шейново.  И какво ви е мнението за там.

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 11:45 от AnMary

# 1
  • Мнения: 572
Нямам наблюдения за там. Но би трябвало да е на ниво.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 131
ФМ само при специалисти, които се занимават конкретно с това и са учили специално!

# 3
  • Мнения: 572
ФМ само при специалисти, които се занимават конкретно с това и са учили специално!

По принцип във всяка болница би трябвало да има специалисти по ФМ.

# 4
  • Мнения: 3 730
ФМ само при специалисти, които се занимават конкретно с това и са учили специално!
То е ясно,че за да прави ФМ,трябва да е учил за това.Не случайно това не се прави от всеки гинеколог.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 131
На някои не им е ясно. Велев в Шейново също твърди, че може да прави, но всъщност не е така. Има си специализирани клиники и специалисти за целта. Шейново не е сред тях.

# 6
  • Мнения: 3 730
На някои не им е ясно. Велев в Шейново също твърди, че може да прави, но всъщност не е така. Има си специализирани клиники и специалисти за целта. Шейново не е сред тях.
Клиника специално за ФМ няма.Всеки със сертификат за ФМ може да извършва тази дейност,друг е въпроса колко е кадърен.Същото се отнася и за всеки друг лекар.Аз лично съм доволна от д-р Георгиев (ФМ) и д-р Маринов (ФЕ) в Надежда.

# 7
  • София
  • Мнения: 8 131
Напротив, има. И то не една. Simple Smile
Не става дума, че клиниките са единствено за ФМ, а че са специализирани в това. И отново - Шейново не е от тях.

# 8
  • Мнения: 3 730
Напротив, има. И то не една. Simple Smile
Щом казвате.Редно е да ги напишете.

# 9
  • Мнения: 9
Аз ходих днес на ФМ във Шейново.  И общо взето много се притесних, тъй като лекарката каза,  че бебето изостава с 2 седмици каза,  че тежи 1,175кг, а аз съм в 30г+ 2 дни. Странното ми е , че на 18.06 , демек преди 15 Дена бебето беше 1кг  и лекара каза ,че върви с 2 дни напред. И незнам какво да мисля 😕

# 10
  • Мнения: 3 730
Напротив, има. И то не една. Simple Smile
Не става дума, че клиниките са единствено за ФМ, а че са специализирани в това. И отново - Шейново не е от тях.
Изведнъж не са само за това.Малко си противоричите вече.Аз какво ви написах?Всеки със сертификат е специалист,но какъв не се знае.Важно е да се проучи самия лекар,а не в коя болница работи.

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 19:36 от Desi1989

# 11
  • София
  • Мнения: 8 131
Не ми се водят тъпи разговори, честно. Ходете си където искате, ама да не ревете после...

# 12
  • Мнения: 3 730
Не ми се водят тъпи разговори, честно. Ходете си където искате, ама да не ревете после...
Аз със сигурност знам къде да ходя,така,че нямам нужда от съвети.При разни измислени доктори в смотани болници не бих отишла.По-добре да си платя повече,отколкото при некадърници.А Вие като много веща да бяхте споделили за лекар ,който сте посещавали,а не само да повтаряте в колко много болници имало специалисти.Това го знаем всички,но колко от тези лекари са истински “специалисти”.

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 22:12 от Desi1989

# 13
  • София
  • Мнения: 8 131
За съжаление съм посещавала много и все с традиции в областта - почти всички във Фемина, Марков, Чавеева, Томова, Маринов, Сигридов. Стигат ли или да вадя документацията да видя кого пропускам?
Ако ви е трудно да разберете какво казвам, проблемът не е мой... Simple Smile

# 14
  • Мнения: 572
Въпреки, че ме следеше доктор Димитров,  една от феталните морфологии ми я направи доктор Николова( Свети Лазар). Не съм ходила в специални клиники по ФМ. Пак казвам, че във всяко болница си има специалисти за това.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Здравейте бъдещи мами. Бях по спешност на преглед при д-р Главчев в Торакс Пловдив. Харесами отношението му и каза, че в кабинета си има добра техника, води ЖК и прави ФМ. Насочила съм се към него, но няма много мнения във форума?!? Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнения, че съм пред голяма дилема в избора си.

# 16
  • Мнения: 10
Здравейте! Бременна съм в 27 г.с,днес бях на ф.м. бебчо се развива нормално, тежи 913 гр, но доктора ми каза,че коремчето изостава отговаря на 24 г.с + 2 , има ли подобни случаи?

# 17
  • Мнения: 572
Здравейте! Бременна съм в 27 г.с,днес бях на ф.м. бебчо се развива нормално, тежи 913 гр, но доктора ми каза,че коремчето изостава отговаря на 24 г.с + 2 , има ли подобни случаи?

Ймай предвид, че тези измервания са само ориентировъчни и често не  могат да съвпаднат на 100 процента. Това ми го е казвал доктор Димитров от Свети Лазар. Така че не се бой, имаш още два месеца да растеш.Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте. На мен също ми предстои ФМ и съм се насочила към Майчин дом... за съжаление никъде не намирам информация кои са специалистите по ф.м. в МД, има ли определни дни в които се извършва ФМ, необходимо ли е да запиша час и изобщо къде би следвало да запиша час.... За съжаление нямам и близък с опит, когото да опитам, та се включвам тук с последни надежди за полезна информация.

# 19
  • Мнения: 572
Здравейте. На мен също ми предстои ФМ и съм се насочила към Майчин дом... за съжаление никъде не намирам информация кои са специалистите по ф.м. в МД, има ли определни дни в които се извършва ФМ, необходимо ли е да запиша час и изобщо къде би следвало да запиша час.... За съжаление нямам и близък с опит, когото да опитам, та се включвам тук с последни надежди за полезна информация.

В държавна болница е така. Ще отидеш там на регистратура и ще ти кажат да се качиш на еди кой си етаж, да си изчакаш реда. Там дежурят лекари, които ти провеждат морфологията. За съжаление имам горчив опит с докторка от Майчин дом и то в началото на бременността ми. Съветвам те, ако имаш възможност да се обърнеш към специалист от някоя частна болница или частен център, където ще ти обърнат нужното внимание.

# 20
  • Мнения: 577
Аз съм посещавала в МД д-р Силвия Савова,прави и ФМ. Изобщо не останах доволна. Да не говорим,че ме наплаши,че трябва да пия 3 антибиотика. Трябваше да я чакаме повече от 30 мин за да ме прегледа.
После отидох на ФМ в Шейново при д-р Славяна Галева. Е,да ви кажа останах мн доволна.Часовете се спазват,оглежда всичко обстойно,обяснява ако имате въпроси.

# 21
  • Мнения: 572
За фетална морфология мога да препоръчам доктор Валентин Николов от Свети Лазар. Както и доктор Николова.

# 22
  • София
  • Мнения: 145
Момичета, някоя от вас случайно да има записан час за Фетална морфология в Щерев на 19-ти или 20-ти септември? Аз имам час на 23-ти при Чавеева, но май ще пътуваме и ми се иска ако мога да се разменя с някой.

# 23
  • Мнения: 66
За фетална морфология мога да препоръчам доктор Валентин Николов от Свети Лазар. Както и доктор Николова.

здравейте! И на мен ми препоръчаха Свети Лазар и д-р Николов! Вие при него ли ходихте? Колко струва прегледа и доволна ли сте, че няма много мнения в нета за лекаря!

# 24
  • Мнения: 4 572
Здравейте. На мен също ми предстои ФМ и съм се насочила към Майчин дом... за съжаление никъде не намирам информация кои са специалистите по ф.м. в МД, има ли определни дни в които се извършва ФМ, необходимо ли е да запиша час и изобщо къде би следвало да запиша час.... За съжаление нямам и близък с опит, когото да опитам, та се включвам тук с последни надежди за полезна информация.

Ivsi, предполагам питаш за феталната морфология, която се прави в средата на бременността. Понеже изследванията в първите месеци за предразположеност към генетични заболявания също понякога ги наричат фетална морфология. Ще ти обясня и за двете в Майчин дом:

При първото, което върви с кръвно изследване, час няма. Отиваш сутрин в сградата, която е поликлиника - върви се право напред след бариерата, казваш на касата за какво си и те пращат на втория етаж след като платиш. Час не се записва, чака се. Ние си повисяхме малко повече от час пред кабинета. Доколкото знам, специалистите не са много, едни и същи са почти всеки ден. Прегледът си беше подробен, още тогава успяха да ми кажат предполагаемия пол, обясняваха добре. После даваш кръв, изследва се в Национална генетична лаборатория, която си е в Майчин дом, и бързо излизат резултати. Цената по спомен беше 45 лв.

Втората пак ми е в Майчин дом - обадих се на регистратурата и веднага ми предложиха час при една доцентка. Не помня точно името, но мога да погледна в резултатите и да ти пиша. Доколкото помня, плащаше се 120 лв. (или 140, но трябва да видя). Не съм чакала много след записания час, може би около 20 мин, все пак е болница. Прегледът беше доста дълъг и подробен, лекарката обясняваше много. Каза какви още изследвания могат да се правят, даде контакти на местата, където да идем ако решим, освен това ме успокои, че въобще не ми се налага секцио (имам проблеми с очите), разказа какво може да се прави при раждането, за да няма проблем и т.н. Не ме плашила с нищо, каза, че от сутринта преглежда все проблемни бременности и даже ни разказа какви са най-честите причини за неуспешни опити за забременяване в последните години. Това извън феталната Simple Smile просто си разпитвахме, а тя споделяше да знаем.

# 25
  • София
  • Мнения: 231
Правих си и трите фетални морфологии в МЦ Фемина при д-р Икономова и съм доволна. Прегледа беше доста обстоен и ми беше отговорено на всички въпроси, цената е по 120лв.

# 26
  • Мнения: 572
Д-р Валентин Николов, Димитров или Николова, ехографът е от най-ново поколение, но разбира се важно е да се тълкува правилно това, което се вижда.

# 27
  • Мнения: 230
Къде работят тези лекари?

# 28
  • Мнения: 572
Къде работят тези лекари?

В болница ''Свети Лазар''. Ето линк към сайта:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg

# 29
  • Мнения: 943
Аз мога да препоръчам д-р Искилиева, изключително мила и загрижена. Имах проблем, който тя подозираше от рано и непрекъснато ме викаше за допълнителни прегледи, при това без допълнително заплащане. Д-р Чавеева, всички знаем, изключителна. Д-р Ибрям, който ме пое на финалната права и единствен виждаше, дори въпреки ЯМР, че проблемът не е катастрофален и толкова голям. Всичките преглеждат в Щерев.

# 30
  • Мнения: 324
Здравейте, дами. Дали някоя от вас има преки впечатления от ФМ при д-р Ирина Маркова от МЦ Марковс? Имам записан час при нея скоро, но не намирам нито 1 отзив не само във форума, а никъде. Надали преглежда чак толкова отскоро. Притеснявам се да не се окаже, че не е специалист по ФМ и да си изгубя времето и парите...

# 31
  • Мнения: 572
Аз лично нямам отзиви. Но за фетална морфология бих препоръчала д-р Николов от Свети Лазар.

# 32
  • Мнения: 8
Здравейте,
някой правил ли е наскоро фетална морфология при доцент Томова? Не мога да намеря актуални координати, преди 3 години имаше сайт, сега не работи.
Благодаря предварително

# 33
  • Мнения: 230
Привет, ако става въпрос за същата има координати във супердок
[urlhttps://superdoc.bg/lekar/snezhinka-tomova[/url]

# 34
  • Мнения: 8
Благодаря, ще проверя дали провежда фетална морфология там Blush

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте мами! Бихте ли ми помогнали с информацията за фетална морфология в Централна и Южна България ( или по-скоро в градовете  Велико Търново, Стара Загора, Пловдив). Предстои ми в следващия месец, но не знам къде да отида. Бих била много благодарна, ако ми съдействате!

# 36
  • Мнения: 3 730
Здравейте мами! Бихте ли ми помогнали с информацията за фетална морфология в Централна и Южна България ( или по-скоро в градовете  Велико Търново, Стара Загора, Пловдив). Предстои ми в следващия месец, но не знам къде да отида. Бих била много благодарна, ако ми съдействате!
За ФМ в Стара Загора препоръчвам др Салджийска в Ниамед.
Друг специалист в Стара Загора е др Иван Тодоров.

# 37
  • Мнения: 15
Здравейте!Имам нужда за съвет относно фетална морфология в Шумен.Не познавам лекарите там и не знам към кого да се ориентирам,а ми предстои скоро.Ще съм благодарна за всякакви отзиви!

# 38
  • Мнения: 3
Здравейте искам да попитам доктор Калчева Бургас колко взима за 4д

# 39
  • Мнения: 770
Здравейте искам да попитам доктор Калчева Бургас колко взима за 4д
Това е тел.номер на др Калчева 0885 880 505
Иначе не знам колко взема .

# 40
  • Мнения: 63
Бях на ФМ при д-р Карагьозова в Майчин дом. Изписа ми аспирин протект, защото според нея съм щяла да направя прееклампсия ( аз съм с ниско кръвно по принцип и й го казах, но тя настоя за аспирина). Аз бях с цветна бременност и като се консултирах със следящия бремеността ми- Д-р Вецев от Шейново той каза да не го пия, защото ще изкървя. Не го пих, не получих прееклампсия,не ми се мисли ако я бях послушала. Освен това искаше след две седмици да ида при нея във Фвмина да погледне пак кръвотока към бебето...

# 41
  • Мнения: 204
Да, много компетентен професионалист. Всичко, което ми каза беше така на 100% (и за раждане и тн.). Докато във Фемина ми казаха, нещо, което ме притесни, а не беше така. За мен д-р Маркова е добър избор.
Здравейте, дами. Дали някоя от вас има преки впечатления от ФМ при д-р Ирина Маркова от МЦ Марковс? Имам записан час при нея скоро, но не намирам нито 1 отзив не само във форума, а никъде. Надали преглежда чак толкова отскоро. Притеснявам се да не се окаже, че не е специалист по ФМ и да си изгубя времето и парите...

# 42
  • Мнения: 268
Ако все още мога да Ви бъда полезна по темата. Simple Smile Добър специалист по фетална морфология- д-р Славкова или д-р Николов от Свети Лазар.

# 43
  • Мнения: 754
Здравейте, темата не е много активна, а е толкова важна.
Кои в момента са най-добрите специалисти за ФМ в София, Пловдив? Предишната бременност имам отлични впечатления за др Чавеева, но искам “да си сверя часовника”, пък и трудно се записват часове за нея.

# 44
  • Мнения: 943
Д-р Искилиева от същата болница е супер внимателна и не претупва. Викаше ме през 2 седмици, докато се разбере категорично че имаме проблем. Не съм плащала допълнително извън пакета за проследяване, който си бях взела.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 617
И аз съм с добри впечатления от Искилиева, ходих при нея преди почти пет години.

С две ръце препоръчвам Елена Павлова, МЦ Марковс. Изключителен професионалист, обяснява подробно, снема анамнеза. Прегледът ми продължи около 40 мин (ранна фетална морфология). Дори си даде личния телефон, за да и изпратя резултатите от биохимичния скрининг.

# 46
  • Мнения: 137
Здравейте, момичета!
Каква е разликата между ехографа за биохимичния скрининг и ранната ФМ?
Понеже имам отделен час за ФМ и се чудя дали не е същото. На ехографа лекарката огледа подробно всички органи, а после разбрах и че тя е специалист по ФМ в същия център, където имам записан час. И сега се чудя дали няма да е същото и има ли смисъл да ходя в такъв случай?

# 47
  • Мнения: 144
Препоръчвам горещо доц. Живка Карагьозова, голям специалист - при нея ходихме и аз, и мои приятелки и всички бяхме много доволни.

# 48
  • София
  • Мнения: 225
При първата ми бременност ходих на ранна фетална при Елена Павлова от Марковс. Тази реших да отида на 2 места: първо бях при Чачева в Надежда, а вчера отидох при Павлова в Марковс.
При Чачева чаках 5 минути. Чачева ме кара 3 пъти да се разхождам, накрая пих и кола, но огледа всичко, предположи, че ще е момченце.
Вчера при Павлова, бях последна за деня от 18 часа. Преди мен имаше 4 жени. Влязох за преглед около 19. Не знам дали другите са били за фетална морфология, но и те ми се видяха, доста набързо, че минаха. След като влязох(не и казах, че съм ходила при Чачева, исках 2-ро независимо мнение), започна да ме преглежда, каза че почти нищо не вижда, измери само нухална транслуенция... Не ме накара да се разходя, не подбутна дори бебето. Каза момиченце, и че поради предна плацента, излишни килограми и лоша позиция на бебето не може да ми направи феталната морфология. Прегледа беше около 10 мин....викна ме след 2 седмици пак. Ами малко ме разочарова. Ако беше единственият ми час щях да съм бясна, защото го бях записала 2 месеца по рано... Някак си ме претупа, защото си тръгна, още докато плащах, явно не и се занимаваш, да чака, да се обърне бебето... Поне не ми взеха пари като за фетална, а само като за преглед.
Сега едната каза момче, а другата момиче. Едната всичко видя, въпреки излишните ми килограми, другата нищо не видя( а пробва и вагинално да ме гледа). Може да не и е било ден.

# 49
  • Мнения: X
Здравейте мамчета ,аз също чакам чудеса - в края на 11 седмица съм.
Но много притеснена ,рискова ми е бременността за съжаление от самото начало ..И направо към въпроса ,мислим скоро да запишем час за фетална морфология но дори и от мн четене нищо не разбрах .
Значи ли че щом съм в рискова бременност нещо няма да е наред -шанса по голям ли е да не са ок нещата ?
Може би ако бях с нормална бременност нямаше да съм в такава паника .
И бихте ли препоръчали клиника с мн добри доктори .
Мислим в Сф но не сме се спряли още на клиника .
Може да споделите как е било при вас,информ ще ми бъде полезна .
Четох и за тестове 1000-2000 но за сега съм на мнение първо фетална ако нещо не е ок тогава към тестовете .
Всякаква информ ще ми бъде от полза.

# 50
  • София
  • Мнения: 28 571
За клиника и лекар разгледай темите тук – https://www.bg-mamma.com/?board=416

Относно рисковата бременност – "рискова" не е равно автоматично на "проблем". Зависи от причината все пак, но аз бях рискова поради три причини, изкарах лека бременност, нямаше проблем нито с мен, нито с детето, роди се здрав, сега е здрав... Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Сърдечно ти благодаря ,при мен менструацията никога не беше ок .
Прескачаше си през месеци и въпреки това се получи -забренях.
В самото начало имах по малко кървене -два пъти но пък беше достатъчно да се стресна ,и това не е всичко .
След това имах доста често кафяво зацапване нямаше начин да не започна хапчета за задържане .
Бях готова и в болница на системи да вляза но така и не ме вкараха .
Пия хапчета и дано всичко е наред ,коремни болки почти нямам но пък никакъв апетит .
А щеше да е хубаво да го има .
От скоро и повръщам .
Пренатест или подобни ако някоя е правила чакам отзиви  .
Аз мислих ,че ако гинеколога има съмнение тогава изпраща за по сериозните неща морфология и други (но пък не било така).

# 52
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Аз препоръчвам Оскар Клиник доктор Стратиева! Невероятен лекар, уникален подход и много обяснява! Имайте предвид че дори и с час се чака, има забавяне което не мога да си обясня!



Сърдечно ти благодаря ,при мен менструацията никога не беше ок .
Прескачаше си през месеци и въпреки това се получи -забренях.
В самото начало имах по малко кървене -два пъти но пък беше достатъчно да се стресна ,и това не е всичко .
След това имах доста често кафяво зацапване нямаше начин да не започна хапчета за задържане .
Бях готова и в болница на системи да вляза но така и не ме вкараха .
Пия хапчета и дано всичко е наред ,коремни болки почти нямам но пък никакъв апетит .
А щеше да е хубаво да го има .
От скоро и повръщам .
Пренатест или подобни ако някоя е правила чакам отзиви  .
Аз мислих ,че ако гинеколога има съмнение тогава изпраща за по сериозните неща морфология и други (но пък не било така).

# 53
  • Мнения: 2 120
Може ли информация за актуални цени на ФМ в Майчин дом и Фемина?

# 54
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета! Малко съм объркана. Днес звънях да си запазя час за ФМ при Д-р Петя Чавеева в Щерев,на рецепцията обясних, че искам час  и ме попитаха за коя морфология обясних, че става въпрос за ранна тоест първа. Момичето отсреща ми каза, че това е БХС и кръвен тест, което мен обърка допълнително. Това не са ли две различни изследвания. Каза ми, че цената на БХС+кръвен тест е 180лв.
Моля да ме насочите това не са ли различни изследвания и кое се препоръчва от за бременност 13г.с

# 55
  • Мнения: 224
Здравейте,

Аз смело мога да препоръчам като специалист по пренатална диагностика д-р Жени Панайотова в болница Надежда.
При нея ходя вече с втора бременност на БХС, ФМ, а този път се наложи и амниоцентеза.
Тя е страхотен професионалист и човек, обяснява много подрорбно, на разположение е на телефона, ако нещо Ви притеснява и е супер загрижена към пациентите си, интересува се и дава съвет за други прегледи, ако има нужда, както и очаква да я информирате ако преминете през такива.
С една дума - няма да съжалявате, ако й се доверите.

Относно какъв преглед се прави до 13 седмица - това е БХС + ранна фетална морфология , т. е. - изследването е от 2 части, първо ехографски се оглежда плодът, правят се замервания (така наречената ранна фетална морфология), след което се взима кръв за бхс.
Този преглед се прави от 11 до 13+6 г. с., а резултатът е готов до 7 работни дни (за болница Надежда).

Относно цената - аз заплатих 178 лв., но това беше края на месец август 2022 г., вече има завишени цени от 01.01.23 г.

# 56
  • Мнения: 21
Препоръчвам Оскар клиник  и доктор Стратиева/Също тя изяви инициатива да родя при нея/. Клиниката е с най - модерната апаратура  в България. А Доктор Стратиева е една от най - добрите  за фетална морфология. Първата фетална е между 11 и 13 седмица. Взима се и кръв за БХС.  Чака се много , аз бях с рискова бременност и ходех на всеки 2 седмици на преглед и по малко от 1 час   не ми се е случило да чакам. Но това забавяне идва, защото препълват графика на лекарите на всеки 15 мин. Записват час. А за пример някой мой прегледи  продължаваха по 50 мин или един час.

# 57
  • Мнения: 3 640
Здравейте!
А в МБАЛ "Св. София" да има добри специалисти по ФМ? Предпочитам тази болница, а не "Надежда" по лични причини. Simple Smile

Последна редакция: пн, 03 юли 2023, 09:09 от Anastasiya.glam

# 58
  • София
  • Мнения: 236
Аз ходих при д-р Славяна Галева в МЦ "Евита" на фетална морфология. Следващата седмица съм на късна ФМ и пак я записах при нея.
Първоначално се мъчих да запазя час при д-р Калев в болница Щерев, но се оказа много трудно да нацеля свободни часове в графика му и по препоръки от интернет стигнах до името на д-р Галева. Гледах също видео с нея по темата за Прееклампсия от едно събитие на живо и реших да запиша час. Изобщо не съжалявам, обърна нужното време и внимание, не съм чакала за влизане и получих цялата документация на място и записите по мейл. При обаждане за записване на час, акушерката й сама сметна кога е най-подходящо да отида, спрямо г.с. и беше много любезна. Доколкото разбрах д-р Галева работи и в болница Шейново, но не знам дали там може също да се ходи на ФМ или е само в кабинета й в "Евита". Цената на ФМ беше 170 лв преди 2 месеца.

# 59
  • Мнения: 230
Включвам се с негативен отзив за Оскар клиник. Ходих на 3 ФМ при доктор Златомира Арабаджиева. Прегледа протече хаотично, имаше болка и натискане от нейна страна, до сега никога не ме е боляло, когато са ми правили преглед с видеозон. Имаше нова асистентка, която се обучаваше. Докторката повтаряше някой данни. Отделно, че се чакаше повече от 40 минути. Да апаратурата им е повече от впечетляваща, обаче докторката беше разсеяна и хаотична. Дори обмислях да ида на друго място за своя сигурност. При доктор Янкова протече повече от прекрасно прегледа, жалко че тогава нямаше часове.

# 60
  • Мнения: 100
Включвам се с препоръки за др Ивелина Димитрова от Марковс.
Невероятна жена! Личи си, че си обича работата и си разбира в детайли нещата.
Запазих случайно за нея първата фетална морфология и останах очарована.
Говори, обяснява през цялото време каквото вижда, дори с медицински термини, които може би ние не разбираме, но на мен това ми носеше успкоение, че не спира да говори и да ми показва, разказва и обяснява.
Втората фетална не знам защо реших при друга госпожа да я правя, няма да повторя тази грешка. Така ме наплаши и изкара из акъл, че веднага си дотичах в Марковс обляна в сълзи и чакаща по спешност час при др Димитрова, която ме успокои, огледа всичко повече от внимателно, отдели ми над час. Извика ме на контрола след 3 седмици и отново беше повече от подробна. Изключително точна е с часовете - дори да има закъснение се извинява, но за това качество - бих си почакала, не е проблем.
Третата фетална мисля, живот и здраве, да си я правя пак при нея.

# 61
  • Мнения: 13
С две ръце препоръчвам д-р Павлова от МЦ Марковс - невероятна е - отношение, внимание, професионализъм. Purple Heart

# 62
  • София
  • Мнения: 5 617
Аз също, писала съм коментар. И трите фатални морфологии ми бяха при нея. Единствено ме излъга, че бебето ще има много коса, ама уви, вече е на 1г и има пет косъма на главата 😆

# 63
  • Мнения: 175
Включвам се с препоръки за др Ивелина Димитрова от Марковс.
Невероятна жена! Личи си, че си обича работата и си разбира в детайли нещата.
Запазих случайно за нея първата фетална морфология и останах очарована.
Говори, обяснява през цялото време каквото вижда, дори с медицински термини, които може би ние не разбираме, но на мен това ми носеше успкоение, че не спира да говори и да ми показва, разказва и обяснява.
Втората фетална не знам защо реших при друга госпожа да я правя, няма да повторя тази грешка. Така ме наплаши и изкара из акъл, че веднага си дотичах в Марковс обляна в сълзи и чакаща по спешност час при др Димитрова, която ме успокои, огледа всичко повече от внимателно, отдели ми над час. Извика ме на контрола след 3 седмици и отново беше повече от подробна. Изключително точна е с часовете - дори да има закъснение се извинява, но за това качество - бих си почакала, не е проблем.
Третата фетална мисля, живот и здраве, да си я правя пак при нея.

И аз се записах по случайност при нея за първата фетална и потвърждавам думите ви. Изключително мила, обесняваща и внимателна. Сега съм записала и 2та при нея и нямам търпение ❤

# 64
  • Мнения: 5 335
Здравейте!
Бих искала да ми препоръчате лекар за фетална морфология, тъй като предишната ми бременност беше отдавна.
Благодаря!

# 65
  • София
  • Мнения: 5 617
Не сте уточнили за кой град питате. За София препоръчвам д-р Елена Павлова, МЦ Марковс

# 66
  • Мнения: 5 335
Ох да, съжалявам, за София.
Ако мога да съчетая и взимането на кръв за БХС, заедно с първата, би било прекрасно.

# 67
  • Мнения: 175
Вижте и предните коментари в темата, аз бях при др Димитрова, МЦ Марковс - много съм доволна, страхотен специалист

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Каква е цената на феталната в този МЦ Марковс

# 69
  • Мнения: 1 172
Каква е цената на феталната в този МЦ Марковс
Втората фетална ми беше 200 лв. при др. Павлова.

Общи условия

Активация на акаунт