Лято е, слънчице пече, малко ДЕКЕМВРИйче в коремчето расте! - Тема 5

  • 23 426
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 270
Привет бъдещи декемрийски мами 😀
Бременна съм в 15 г.с и с термин 9.12 .
Втора бременност с момиче 🎀
Пожелавам на всички лека и успешна бременност!

# 46
  • Мнения: 936
Monikrisi всичко ще е наред, сигурна съм 💚
Babybu браво на бебка, не се притеснявай, че тя усеща всичко.
Добре дошла irmir, лека бременност!
Kikair страхотно коремче💚
Аз най накрая качих 1 кг, с много тъпчене, за 16 седмица нямам представа дали е нормално 🙄

# 47
  • Мнения: 489
Добре дошли на новите мами!
Така ви се радвам на близнаците-аз много исках, но ще е един младеж само Simple Smile
Аз съм 15г.с и съм 6+ кг.
ММ доста се е притеснил как ще ме изхранва последните месеци Simple Smile
Хубав ден на всички!

# 48
  • Мнения: 5 425
Ей сега се връщам от консултация.
Детето си е мома. Втори лекар го каза. Grin Всичко и е супер, отговаря на 18 седмица - 190 гр кюфтак. Grin
Обаче в урината имам плоски епителни клетки. Утре ще пускам стерилна. Малко се попритесних.

# 49
  • Мнения: 1 139
Много ви се радвам на коремчетата, ще пусна и аз някой ден снимка. ☺️
Аз от вчера май съм с цистит, ще ходя в аптеката да питам за нещо подходящо за бременни, че съм на лекар чак др вторник.
Аз мислех за съхранение на стволови клетки, опитах се да намеря информация за тук в Германия, понеже ще ражда тук, но нещо не се ориентирам, мисля че попаднах само на една банка.

# 50
  • Мнения: 697
Момичета, стискам палци за тези, които днес сте на преглед!
В понеделник и аз съм.😍
Много ви се радвам на коремчетата. Моя тумбак направо не е за показване!😄

Марти, браво на девойката! Не се притеснявай за урината, нормално е да имаш такива клетки и най-вероятно всичко е наред.


С ММ коментирахме няколко пъти въпроса със стволовите клетки и май се решихме този път да съхраним. С дъщеря ми не сме съхранявали. Трябва по-задълбочено да проучим как стават нещата.

Относно неуважението и подмятането на нежелани мнения от бабките, направо съм без думи. Единственото, което мога да кажа е, че хората като минат определена възраст започват да се вдетиняват и да не мислят много много какви ги дрънкат. И тяхната не е лесна, нали знаете старост-нерадост. В никакъв случай не ги защитавам, просто такива приказки, още повече от непознати, се опитвайте да ги пуснете да минават покрай ушите. Wink Алексче, иначе ти добре си и казала.

# 51
  • Мнения: 354
Kikair, страхотна пупа!
Марти, ако са единични мисля, че е напълно нормално- аз съм имала и като не съм бременна Simple Smile
Мария, за цистит- на феминела нещата много ми помагат- те са тип уринал, на мен доктор ми беше казал, че са съвместими с кърмене и бременност.
За кг, нямам представа Sad последно бях +1.5кг, но от тогава бая по- дебела изглеждам пък и си хапвам ( някаква лакомия ме гони) и нз какво ще правя Sad

# 52
  • Мнения: 5 425
Рамзес, ами масово пише. Ще видим какво ще покаже стерилната.

# 53
  • Мнения: 62
Много са ви хубави коремчетата! Heart
Моето изглежда по-скоро все едно съм солидно преяла. GrinningJoyBlush
С килограмите не съм добре, досега съм +8кг. Преди да забременея, не бях яла тесто и сладко близо половин година и като разбрах, че съм бременна.. Че като се отключи един апетит - баници, кашкавалки, сладолед.. предадох се Simple Smile спрях цигарите и народните танци и казах здравейте тлъстинки. Но пък съм сита и щастлива. 😄

# 54
  • Мнения: 5 425
Аз съм +2 - 3 кг. Варират. Grin

# 55
  • Мнения: 882
Аз продължавам да съм само 2 кг от горе , ама сладко почти не ям ... моето бебе явно не го харесва, а преди да забременея хапвах по един цял шоколад всеки ден сама.  Иначе хляб си ям и готвени неща основно.  Ох нямам търпение  да стане 17:30 😁 мисля преди прегледа малко шоколад да хапна.  Казаха ми , че той успокоявал бебето и дано моето не е много активно както всеки път за да видим кой си крие там . Искам вече да му говоря ама с обръщение към него.  Аз сега бебчо или то му викам 😁

# 56
  • Мнения: 270
Рамзес, ами масово пише. Ще видим какво ще покаже стерилната.

При бременни е нормално до 15 плоски епит. кл. А дори масово може да се дължи на не добра хидратация. По принцип е добре да се пие повече вода и повторно изследване на урина. Освен инфекции на бъбреци и пикочни пътища, влагалищна кандидоза също би могла да е причина.

# 57
  • Мнения: 827
Здравейте момичета,, имате супер коремчета и моето порасна значително последната седмица.
Куршумчо честито момченце, а на теб Марти потвърдено момиченце! Hug
Добре дошли на новите мами пухкави бебенца декември:stuck_out_tongue_winking_eye:
Момичета идвам с един въпрос подуват ли ви се краката? Мойте преди време се подуваха малко после спряха изследванията ми бяха супер, но от вчера са супееер подути все едно е чужд крак, седнето по цял ден в офис допълнително спомага. Знаете ли защо се получава и какво мога да направя защото е плашещо. Astonished
Попринцип съм слабичка и този крак ми се вижда все едно е чужд, не знам какво да правя утре ще поискам пак направление за урина, но не мога да си обесня защо се подуват така.

# 58
  • Мнения: 697
Мониии, според мен шоколада ще активизира бебчето още повече. Когато бях бременна с дъщеря ми преди всеки преглед ядох шоколад, за да се раздвижи, че тя първите два триместъра беше една дебела поспаланааа, само с шоколад и кафе се будеше.😄

Еделвайс, да не би да консумираш мн солени неща/ да си слагаш повечко сол в яденето.. може затова така да ти се подуват. Може и просто да задържаш течности, което си е напълно нормално при бременност. 

# 59
  • Мнения: 632
Еделвайс и при мен имаше такъв проблем един път при едно пътуване 6 часа от Лозенец до Разлог, на следващия ден ходих на лекар и ми казаха да намаля солта,да пия повече вода и да започна да пия магнезий. Не е добре да се стои много време на едно място, трябва да вдигаш краката на високо, да ги киснеш в студена вода

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт