Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 135
  • 812
  •   1
Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
За Мелуна направо ме изненадвате, че била твърде мека?! На мен първата ми чашка беше китайска, втората Мелуна. Ами Мелуната ми е по-неудобна, по-трудно се отваря, по-твърда ми е и накрая се оказа, че по-често посягам към "китайчето", което е по-меко, по-удобно и винаги се отваря без проблем. Трети вид така и няма да пробвам, че май още само няколко месеца ще ми е нужна защита :/

# 226
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Бих го определила като нормален.
Тогава може да избереш големия размер според мен.

# 227
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
За Мелуна направо ме изненадвате, че била твърде мека?! На мен първата ми чашка беше китайска, втората Мелуна. Ами Мелуната ми е по-неудобна, по-трудно се отваря, по-твърда ми е и накрая се оказа, че по-често посягам към "китайчето", което е по-меко, по-удобно и винаги се отваря без проблем. Трети вид така и няма да пробвам, че май още само няколко месеца ще ми е нужна защита :/
съгласна!,
исках само да се обадя със съвсем ненужно пояснение,но май в повечето случаи го забравяме-
субективните усещания на всяка една от нас,почти никак не помагат
напротив,мисля че създават митове

тази съвсем мека мелуна,дето се спряга в темата,на мен ми е супер удобна в някои месеци,а в други,когато съм свръхчувствителна-не мога да понасям ръбовете й
но,аз си знам,че съм с чувствителен пикочен мехур/на мен там ми подпира/

# 228
  • Мнения: 633
На мен Мелуна ми е удобна, обаче откъм отваряне не ми допада. Прекалено много трябва да я ръчкам.
При мен проблема вече е друг обаче... направих една програма за стягане на тазовото дъно и в резултат моите чашки вече не се отварят толкова лесно и пропускат повече, направо ги смачквам. Предпочитам по-меки, защото например Рубикъп ми причинява болка, въпреки, че самата чашка не е твърда, ръба й е твърд и ме натиска много. Направих си тест в този сайт https://putacupinit.com/quiz/ и препоръката е ето тази в мекия й вариант https://www.saaltco.com/
Някой да я е ползвал? Дайте препоръки за лесно отварящи се чашки, които да не причиняват болка. Умирам от ужас, че при натоварване във фитнеса ще се напрегна повече, ще я смачкам и ще вземе да ми се излее в клина насред залата 😢 и понеже тренирам много често, няма как да пропусна докато съм в цикъл.

# 229
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Ще споделя съвсем първи впечатления от чашка, тъй като вече и аз имам (OrganicCup). Използвах я само веднъж, тъй като я получих вече към края. Нали се чудех дали няма да ми е голяма чашка B, при положение, че не съм раждала и съм под 30, но се оказа, че май ми е по мярка. Поставянето не беше трудно, но с изваждането имах проблем. Четох за различните техники, но каквото и да правех при самото издърпване усещането беше много странно и мислех, че не правя нещо като хората, помислих, че няма да мога да я махна, на рев ме избиваше направо, но накрая реших, въпреки странното чувство, да продължа да я изваждам, и се получи. Иначе цял ден нямаше прокапване, зацапване. Другия месец ще бъде подложена на по-голям тест, но мисля да направя няколко тренировки "на сухо" за да отренирам поставянето и махането.

# 230
  • Мнения: 633
Sisi, най-лесно според мен е като се стисне дъното с три пръста, палец и среден държат чашката, а с показалеца натискам и я прегъвам на две. Така захваната развалям вакуума и я издърпвам.

# 231
  • Мнения: X
 Другия месец ще бъде подложена на по-голям тест, но мисля да направя няколко тренировки "на сухо" за да отренирам поставянето и махането. [/b][/color]

Тренировките на "сухо" са отвратителни, много е гадно и не ти го препоръчвам. Съветвам те да си се упражняваш по време на цикъл, когато слагането е много по-лесно, отколкото през останалото време. Ако случайно много напънеш и те заболи по-добре сложи превръзка и опитай пак след няколко часа, отколкото да се мъчиш, докато не си в цикъл.

# 232
  • Мнения: 3 123
И аз мисля, че ще ти е по добре през цикъла. Още повече, че тогава ще трябва да я вадиш и празниш по често.
При мен чашката отива доста навътре, първо издърпвам надолу и когато мога я прищипвам да развали вакума и да я извадя. Ако е първи ден, тогава определено се оливам и оцапвам цялата, защото като е пълна и стиснеш...
Препоръчвам ти до колкото е възможно да си в къщи - вечерно време, почивни дни за първи опити.

И въпреки всичко чашката ми е 100 пъти по добре, така че не се отказвай и отчайвай.

# 233
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Първото поставяне и махане беше вкъщи естествено (не си представям да отида в тоалетната на работа и да се поазабявя доста хах особено при махането, когато направо мислех, че ще изпадна в нервна криза). Мисълта ми е при тренирвките "на сухо" да не е съвсем на сухо, ако овлажняването не е достатъчно може да се използва лубрикант (нали някои го препоръчват и по време на цикъл, ако на някой му е по-трудно). Между другото при първото поставяне влагалището не беше достатъчно влажно, беше ми в последните дни, но въпреки това успях да сложа чашката без кой знае какви проблеми или дискомфорт. Определено ще пробвам няколко пъти преди следващия цикъл, защото искам да се науча да я използвам правилно и да ми е основното нещо, което ще използвам в онези дни от месеца.

# 234
  • Мнения: X
По принцип цервиксът се движи нагоре-надолу в зависимост от дните на цикъла. В първите дни е по-надолу, накрая често се качва нагоре. Но се свиква и накрая не можеш да си представиш да не я ползваш.

# 235
  • София
  • Мнения: 8 932
Да споделя и аз моя скорошен опит. Имам 2 чашки от ДМ, Gaia cup, в двата размера, които предлагат.
Слагам и ги махам съвсем безпроблемно, но аз съм раждала 2 пъти нормално. Нямам пропуски, забелязах, че менструацията ми намаля като дни и почти не я усещам. Много съм доволна. Махам я, като леко издърпвам пръчицата и после с напъване я избутвам да се покаже дъното. Стискам го внимателно, за да отпусне вакуума и вадя. Като стигна до пръстена, го прегъвам леко, за да не излиза с целия диаметър. Нямам изтичане и омазване.

# 236
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно поради страх дали ще мога да я уловя добре, все гледам чашките да са с пръстен. И двете са ми с пръстен - мелуна и мерула.

# 237
  • Мнения: X
Аз пък ги режа и си мечтая Лунет да пуснат без дръжка.

# 238
  • Мнения: 633
След като изгледах маса ревюта в търсене на средно твърда чашка, която да не ми притиска пикочните пътища, аз също си поръчах Органикъп. Ще споделя мнение след някой друг ден като я получа, а относно протичане в следствие на вдигане на тежести във фитнеса след десетина дни като ми дойде.
Иначе аз винаги ползвам лубрикант за поставянето, просто иначе се наранявам.

# 239
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Аз забравих да спомена, че не забелязах да ми притиска пикочния мехур чашката OrganicCup (макар и да я ползвах само един ден).

Общи условия

Активация на акаунт