Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки V

  • 38 765
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 328
На външен вид изглежда клонинг на моята Fitbit Alta, но сигурно нещо се различава във функциите. Защо да трябва да я активираш, не засича ли всичко автоматично? Аз нищо не активирам. А може би е въпрос на настройки от приложението. Аз примерно съм махнала да ми се синхронизира нон-стоп с телефона, преди лягане я синхронизирам ръчно от апп-а, гледам статистиките за деня и това е. Но за през деня гривната всичко ми е засякла автоматично.

# 61
  • Мнения: 953
Май е късно, но щях да пиша за фитнес гривните - аз съм с xiaomi от почти две години. Ползвам я основно да следя крачките и да ми показва кога ми звъни телефона, защото съм на безшумен режим. Та... не бих я заменила и не бих дала пари за по-скъпа предвид за какво я ползвам.

Минавам на безглутенов режим. От 6 дни не пия алкохол и пия по 4-5 л. вода на ден. Ще намаля ориз и картофи и предполагам, че от спирането на глутена (тоест рязкото вдигане на инсулина), ще спре да ми се дояжда и захар. Видях преди няколко дни промяната на Стефи Божилова (не знам дали сте наясно коя е, аз я следя от години - но накратко  е веган, а през 2013 г., доколкото помня, изкара 90 дни на сокове.Абе, експериментирала е доста с храненето и тялото си) във фейсбук от спирането на глутена. Ами за няма и година разликата е огромна. При мен беше същото, когато преди 2 години го спрях.
Може би съм споменавала но съм с хашимото и при себе си подозирам, че имам или съм склонна да развия ИР. Това е и една от причините все да внимавам с хранене и да се опитвам да спортувам.
Желанието ми е да мина на кето-режим. Обаче нещо май нямам воля.
Вие как се справяте с работа, хранене тренировки, деца? Опитвам да съм перфектна, но когато не успявам, избива в храненето?

# 62
  • София
  • Мнения: 8 348
Тя си засича автоматично, но има и допълнителни режими за тренировки, ако искаш да засечеш какво точно гориш притрениране, предполагам.
Ходенето, предполагам си е ходене при всички случай, но, пак предполагам, е различно ако я пуснеш на тренировка фитнес, където няма толкова ходене, но пък има вдигане.Там игурно засича на база пулс.

Знам ли.

Отделно, като пуснеш тренировка ти дава статистики за самата тренировка, била тя ходене, бягане или нещо си. Дали и колко време си бил в кардио зона, другото май е фет бърнинг. Такива ми ти работи.

# 63
  • Мнения: 268
Каяя,
толкова вода е вредна за сърцето и бъбреците.

Аз чета сега книгата за пшеницата, но има  много пълнеж и е можело да се събере в една трета.

Искам да ви питам този протеин добър ли е според вас: https://bg-fitness.com/myprotein-impact-whey-protein-2500-g.html#prettyPhoto
Намерих неовкусен, но не мога да разбера защо тази опаковка се различава от тази в оригиналния сайт: https://www.myprotein.bg/sports-nutrition/impact-whey-isolate/10530911.html
Дали е истински в първия сайт? Много е висока доставката от оригиналния.

Днес реших да съм на плодове и салата.
Карах колело и няма да тренирам. Вчера калориите хвръкнаха, че чак ме е срам да споделя. Много изгладнявам напоследък с това 80ДО, а пък страшно ми харесва.

Духче,

оправих си най-накрая тези лични.
Аз съм такъв мързел, че не знам дали ще се замъкна до зала. Открих, че тренировките вкъщи са моето нещо и много се изкушавам да си взема спининг байк за вкъщи. Обаче ще е срамота ако не ми хареса, защото никога не съм пробвала.

# 64
  • Мнения: 10 012

Вие как се справяте с работа, хранене тренировки, деца? Опитвам да съм перфектна, но когато не успявам, избива в храненето?

Какво имаш предвид, че избива в храненето? Че от разочарование ядеш повече ли?
Далеч съм от перфектна, и вече свикнах с мисълта, че идеална домакиня няма да бъда никога. Ако някой го изиска от мен- да хваща пътя. Преливаш от пусто в празно, и резултат нула. А мразя да готвя с юнашка сила.

Тренировките ми вече станаха навик. При тях резултатът е налице.  Laughing
Обезмазняването обаче ми куца, въпреки чистото хранене. Мазнините ми са високо на мен. Това ми е проблема.
Безглутенова съм от 3 години, но не е панацея. Т.е. здравословно абсолютно да, но не и откъм тегло. 47кг не съм била от 5 клас.

Тренировъчният ми план бил готов, каза фитнес гуруто към който/което ? се обърнах.  newsm44 Ще ми разработи хранителния режим през уикенда. Докато си го получа, ще съм на протеини- пиле, яйца и прочее...

Тичах 11км, отивам на бокс.Не съм бола от 3 седмици. Аз в чужбина, треньорът и той по състезания с клиенти и така....
Много съм заспала! Ако бях станала боксьорка вместо музикантка, щях да съм си изплатила ипотечния кредит с 6 мача. Ама А де! Laughing
Но като си гледам таланта боксьорски, по-скоро щях да умра от глад. Blush

# 65
  • София
  • Мнения: 30 161
.....
Искам да ви питам този протеин добър ли е според вас: https://bg-fitness.com/myprotein-impact-whey-protein-2500-g.html#prettyPhoto
Намерих неовкусен, но не мога да разбера защо тази опаковка се различава от тази в оригиналния сайт: https://www.myprotein.bg/sports-nutrition/impact-whey-isolate/10530911.html
Дали е истински в първия сайт? Много е висока доставката от оригиналния.

......
Според мен е ок като състав. Има сукралоза, но то я има в почти всички марки протеини. Относно цената: предполагам, че им е останало количество и го пускат на промоция. Да не те подведа, но май едното е старата опаковка (от първия сайт).

# 66
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 522
.....
Искам да ви питам този протеин добър ли е според вас: https://bg-fitness.com/myprotein-impact-whey-protein-2500-g.html#prettyPhoto
Намерих неовкусен, но не мога да разбера защо тази опаковка се различава от тази в оригиналния сайт: https://www.myprotein.bg/sports-nutrition/impact-whey-isolate/10530911.html
Дали е истински в първия сайт? Много е висока доставката от оригиналния.

......
Според мен е ок като състав. Има сукралоза, но то я има в почти всички марки протеини. Относно цената: предполагам, че им е останало количество и го пускат на промоция. Да не те подведа, но май едното е старата опаковка (от първия сайт).
Единият е изолат, а другият не е

# 67
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За гривните - аз съм с Huawei Pro band 2
Има gps, демек следи крачките реално, а не разчита на вибрации, има колоездене, бягане на открито и закрито и плуване. Единствено ми липсва, че няма силова тренировка, но го пускам на бягане на закрито и съм готова.  Peace

Отчитам храна за първи път от 2 месеца насам, не съм мръднала на кг от последното ми влизане тук. Днес съм 4-ти ден на ... нещо, за което ще ви пиша по-натам

Вчера: към 14 часа: 1 голям розов домат, 2 краставици "Гергана", зехтин
С.З. 1 праскова
Вечеря: на детски РД - сушени плодове и ядки
По-късно: домашна лимонада /2 лимона, 2 портокала изцедени, разредени с вода в 1л. кана, листа от мента/

Предните 3 дни са много подобни.

Днес:
закуска - овесена каша с кокосово мляко, малини, боровинки, поръсена с натрошени сурови ядки - бадем и орех
обяд - червена леща с къри и джинджифил /мисля, че съм давала рецепта/, салата зеле с моркови

Сега кафенце с лимонадката от по-горе.

# 68
  • София
  • Мнения: 30 161
Скрит текст:
.....
Искам да ви питам този протеин добър ли е според вас: https://bg-fitness.com/myprotein-impact-whey-protein-2500-g.html#prettyPhoto
Намерих неовкусен, но не мога да разбера защо тази опаковка се различава от тази в оригиналния сайт: https://www.myprotein.bg/sports-nutrition/impact-whey-isolate/10530911.html
Дали е истински в първия сайт? Много е висока доставката от оригиналния.

......
Според мен е ок като състав. Има сукралоза, но то я има в почти всички марки протеини. Относно цената: предполагам, че им е останало количество и го пускат на промоция. Да не те подведа, но май едното е старата опаковка (от първия сайт).
Единият е изолат, а другият не е
Да, виж това не го забелязах.

# 69
  • Мнения: 53
Момичета, Вече 4 седмици минаха откакто почнах хранителния си режим, изготввен от известен треньор. На кг, не съм мръднала, имам 2см свалени  от талия и под пъпа, 1.5см от бедрото, но според мен резултатите са незадоволителни. Така се ядосах вчера, че ядох сладолед и диня! Поне като не свалям, да си направя кефа. Ще чакам нов режим за следващия месец, дано потръгнат нещата.
За протокола, имам да свалям 5-6кг, тренирам минимум 4 пъти седмично от години. Като се замисля, преди отслабвах с глад, а сега с редовно чисто хранене, доста слаба работа.
При вас имало ли е такова "закучване" с килограмите?

# 70
  • Бостън
  • Мнения: 13 544
"Закучването" се нарича "плато" и разбира се, че го е имало при всяка от нас. Редовното и чисто хранене не сваля кг, редовното, чисто и в калориен дефицит хранене сваля кг. Също така е добре да се помни, че отслабването не е линейна функция, и факта, че в даден ден сте изяли 700 кал по-малко от нуждите ви не означава, че на следващия ден ще сте 100 гр по-слаби.

Последна редакция: пн, 17 юни 2019, 08:36 от Agent Provocateur

# 71
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Добро утро!

Идвам да си отчета вчерашния ден:

Закуска: 1 фреш + шепа микс сурови ядки и сушени плодове + череши 200гр
после отидохме да обядваме, обаче аз след тази закуска не бях гладна, така че пропуснах обяда
С.З.:  500мл. от домашната лимонада + още 1 шепа микс ядки с плодове
Вечеря:
Гаспачо (обожавам) със зелена салата и 1 препечена филийка хляб със семена.

# 72
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 522
Вие как се справяте с работа, хранене тренировки, деца? Опитвам да съм перфектна, но когато не успявам, избива в храненето?
Едва ли има някоя от нас, която да е перфектна. Всеки си има ангажименти, задължения, приоритети. Мен лично спортуването ми помага много за напрегнатото ежедневие и затова се опитвам да направя организацията така, че то да е част от самия процес - както е готвенето, пазаруването и т.н. Има си определено място и това е. Аз като цяло съм много организиран човек и при мен вариантът "не ми стига времето" не стои. Лятото ми се налага да си реорганизирам тренировките и далеч не са като зимните, но вътреки всичко нямам никакво намерение да се лишавам от това, което ме зарежда и ме прави щастлива и доволна!  Peace

Теди, много се радвам, че пак си тук, липсваше  Hug Hug

Fanucka, 4-5кг хич не са много и може би затова си зациклила. Трябва ти някаква реорганизация в храненето и тренировките. Гладът не е решение  Peace

При мен нещата вървят повече от добре. Не смятам, не броя, храня се по усет и удоволствие. Дори след съботно-неделните коктейли на плажа нямам никаква промяна в теглото, което страшно ме радва. Дори и гадни целулит вече почти го няма, така че мога само да се наслаждавам на лятото и прекрасното време.
Няма да споделям менюто, то всички знаете как се храня, а и няма нищо ново. Напоследък си правя смути с извара, банан, овесени ядки и чия, което много ме засища, ама то сигурно защото изяждам по 400г. Даже смути силно казано, защото не минава през сламката и го ям с лъжица.  Joy

# 73
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ани, Heart

Плодова супа май му се вика на това? Джейми Оливър имаше някви рецепти като че ли...

меню ще отчета по-късно, че вечерята още не е много ясна..

# 74
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
Здравейте,
от февруари месец започнах фитнес тренировките. 3-4 пъти седмично тренирам по програми. свалени от нета. Гледам да ги сменям на 2 мес. Опитвам се да огранича и храненето и като цяло мисля, че доста намалих количествата. От февруари до април смъкнах 3,4 кг и след това край. Закотвих. Висока съм 170 см, тежа 76 кг в момента. Имам доста за сваляне. Сега чета вашите менюта, смятам калории по принцип. Избягвам плодовете, хляб не употребявам, ориз, картофи....също. Но килата не мърдат. Чета вашите менюта и гледам, че пишете за режим на хранене 80 ДО. Потърсих информация, но нищо не открих. Може ли малко разяснения за този вид хранителен режим.
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт