Камъни в жлъчката - тема 6

  • 27 168
  • 821
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 31
Ох много голяма паника съм разбирам че е нормално да имам болки и в дясно в черния дроб все пак ми е трети ден и е бърникано и рязано вътре. Но много се плаша да не да остане така да ме боли, аз съм с нисък праг на болка но тази е търпим, и то като по ходя по дълго време или по стоя седнала. Само един аналгин съм пила че от др обезболяващи както по горе писах много ми се вие свят. Аз още и дренаж имам оставиха ми го макар че няма изтичане вътре само много малко

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 26 417
Кога ще махат дренажа?

# 722
  • Мнения: 31
Кога ще махат дренажа?
Незнам още утре съм на превръзка и ще видим дали ще го махнат. Че май и той ми опъва също. Но вътре си ме пробожда където е била жлъчката в следващия момент отива назад не е силно но е дразнещо

# 723
  • Мнения: 3 326
От дренажа те боли. Мен ми го махнаха на другия ден след операцията и направо се родих. Не е задължително да ядеш само картофи. Аз си ядях нормална храна само избягвах забранените храни.

# 724
  • Сливен
  • Мнения: 4 240
Когато ме изписаха първия ден ,си направих картофено пюре и хапнах пресни домати от градината.Беше в края на м.Септември.На следващият ден ядох пилешка супа-вода+сол+пилешко(без кожата)+застройка-мляко,белтък и лъжица брашно.След като беше готова си я пасирах и така си хапвах 2-3 дни-само да добавя,че нямах много апетит.Simple Smile

# 725
  • Мнения: 31
Ох много много ви благодаря аз този дискомфорт ме притеснява знам че сигурно боли няма начин все пак си е операция вътре стъргано, рязано. То много странно боли на моменти лека постоянна болка в черния дроб и отива ща назад после като стана всякаш нямам а само придърпва е. Аз съм с много нисък праг на болка и се шашкам от всяка болка. А и сега гледам до одеве в дренажа нямаше нищо и сега има

# 726
  • Сливен
  • Мнения: 4 240
Аз бях с дренажа само в болницата-от денят на операцията,като ден Сряда.Изписаха ме в Петък и сутринта към 9 часа(същият ден) го махнаха. Даже ме изписаха по-рано,защото чакаха спешен случай,от някакво по-далечно село.В последствие се оказа,че има свободно легло,но вече бяха решили да махат дренажа и ме пуснаха.

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 26 417
Торбичката за дренажа прикрепена ли е или свободно се клатушка?

# 728
  • Мнения: 107
Моя дренаж го махнаха на втория ден вечерта /неприятно усещане, но за секунда/,на третия ден си бях у нас. Чудно ми е защо си изписана с дренаж?

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 26 417
Моя също в деня на изписване го махнаха.

# 730
  • Мнения: 31
Торбичката за дренажа прикрепена ли е или свободно се клатушка?
То е една тръбичка и към него една ръкавица сложена и да виси свободно надолу. Каза още малко да поседяло като тя никога не се пълнила. Първия ден имаше едно пръст че напълнени с едно мръсно кафяво после от другия ден много малко и бистро. Сега пак малко и е като по тъмна урина. Дали днес доста се раздвижих и от това. Много ли боли махането

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 26 417
Не боли.Бързо става.

Аз си слагах торбичката в плик с дръжки и го държах в ръка като ставах,иначе много ми опъваше и ме наболяваше,...не знам дали ме разбра...

# 732
  • Мнения: 107
Усещането при махането на дренажа, е като да останеш без въздух за секунди! Моя хирург ми каза да си взема дълбоко въздух и го дръпна рязко. Не е болезнено!

# 733
  • Мнения: 4 383
На мен не са ми слагали дренаж, затова не мога да коментирам. Но е съвсем нормално да имаш болки след операция. Ще стават все по-леки с всеки ден и ще отшумят напълно. Трябва да следиш температурата да не се покачи много, защото може да е знак за инфекция. Също се пази. Тук една позната жена каза, че няколко дни след операцията много я е заболял пъпа и се е зачервило около него и е била инфекция вътре в пъпа от останал конец. Махнала го и изчезнало възпалението. Но това са дребни неща. Хубавото е, че жлъчката е махната и няма да ти създава проблеми. Особено щом е била пред пукване. Направо си късметлийка.

# 734
  • Мнения: 31
На мен не са ми слагали дренаж, затова не мога да коментирам. Но е съвсем нормално да имаш болки след операция. Ще стават все по-леки с всеки ден и ще отшумят напълно. Трябва да следиш температурата да не се покачи много, защото може да е знак за инфекция. Също се пази. Тук една позната жена каза, че няколко дни след операцията много я е заболял пъпа и се е зачервило около него и е била инфекция вътре в пъпа от останал конец. Махнала го и изчезнало възпалението. Но това са дребни неща. Хубавото е, че жлъчката е махната и няма да ти създава проблеми. Особено щом е била пред пукване. Направо си късметлийка.
Да направо късмет си изкарах. Някъде бях чела че и след махане на жлъчка пак имали кризи и направо се изприщвам. А сега от дренажа има и чиста кръвчица много малко да е капка а в началото беше едно тъмно мръсно. Надявам се да е на добре всичко. Благодаря ви много за съветите

Общи условия

Активация на акаунт